تبیان، دستیار زندگی
از چند روز پیش یک صفحه در شبکه اجتماعی فیس بوک با نام دفتر مقام معظم رهبری ایجاد شده است که تا کنون منشأ حوادث و اتفاقات بسیار زیادی بوده است .این صفحه که هنوز با سکوت منابع رسمی مواجه است تا کنون نه به صورت رسمی تائید شده است و نه تکذیب شده است.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : امین ادریسی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شیطنت‌های قبیح فیس بوکی !


از چند روز پیش یک صفحه در شبکه اجتماعی فیس بوک با نام دفتر مقام معظم رهبری ایجاد شده است که تا کنون منشأ حوادث و اتفاقات بسیار زیادی بوده است .این صفحه که هنوز با سکوت منابع رسمی مواجه است تا کنون نه به صورت رسمی تائید شده است و نه تکذیب شده است.   

فیس بوک

این در حالی است که صفحات مختلفی با این نام در فیس بوک ایجاد شده است، اما همه توجهات تنها به این صفحه متمرکز شده است و صفحات دیگر با بی توجهی فیس بوکی ها مواجه شده است ،صفحه ای که بعد از چند هفته از ایجاد آن نوزده هزار لایک خورده است و موافقان و مخالفان در این صفحه به بیان دیدگاه های خود می پردازند .

آنچه در این میان حائز اهمیت است آزاد قرار دادن قسمت کامنت هاست که هر شخصی به راحتی به بیان دیدگاه خود نسبت به رهبری و نظام جمهوری اسلامی می پردازد و بحث های فراوانی میان موافقان و مخالفان رد و بدل می شود.

اما در این میان مطالعه کامنت های مخالف که اکثرا توسط دوستان خارج نشین در این صفحه دیده می شود توجه هر فردی  را به نکاتی تامل بر انگیز جلب می کند که بیان آنها خالی از لطف نیست و می تواند به بهترین شکل ممکن این نکات را برای آیندگان به تصویر بکشد.

نکته اول:

این صفحه پر است از کامنت هایی که حاوی فحاشی و تمسخر و به کار بردن الفاظ بسیار ناپسند است که بیشتر از طرف افرادی بیان می شود که طرفدار آزادی بیان و خواستار مطرح کردن حرف هایشان در رسانه های عمومی و مخالف هر گونه سانسور خبری هستند  اما این افراد بارها و بارها امتحان خود را پس داده اند  و در رسانه هایی که مقداری به آنها آزادی بیان داده می شود لب به فحاشی و سخنان زشت باز می کنند و بی منطقی و تهی بودن خود را این گونه به رخ جهانیان می کشانند.  

نکته دوم:

این افراد با شعار بی عدالتی و خیانت و ... نظام جمهوری اسلامی را متهم می کنند و خواستار تغییر این نظام هستند، این در حالی است که تاریخ به خوبی شهادت می دهد که عادلانه ترین حکومت تاریخ که همان حکومت مولای متقیان علی علیه‌السلام است نیز از دست این گونه افراد در امان نبوده و حکومت و دولت حضرت را نیز به بی عدالتی و خیانت و ... متهم می کردند .

مخالفین رهبری در فیس بوک نیز با تمسک به همین ابزار از کار افتاده و فرسوده که در طول تاریخ توسط دشمنان استفاده شده است، اقدام به درج کامنت هایی توهین آمیز و بدور از منطق و استدلال می زنند و با این اقدام سخیف ،بی آبرویی خود را برای میلیون ها نفری که در فیس بوک عضو هستند به تصویر می شکند ومسلما پیروزی و مقاومت در برابر افرادی که تنها سلاح مبارزاتی آنان شایعه پراکنی و اتهام و اهانت و فحاشی است کار بسیار آسانی است

آنچه مشخص است ، این است که این افراد به دنبال برقراری عدالت و مساوات نیستند و همه این شعار ها بهانه ای برای دست یابی به آزادی های شیطانی آنهاست که با شعار بی عدالتی به تصویر می کشند.

نکته سوم:

قرآن مجید در آیات متعدد ابزاری را که مخالفین رهبران دینی  برای مبارزه با پیام آوران حق و حقیقت  به کار می برند را بیان می کند :

ابزاری چون:

1) سنگسار : چنانچه عموی حضرت ابراهیم  او را به سنگسار تهدید کرد:

قالَ أَ راغِبٌ أَنْتَ عَنْ آلِهَتی‏ یا إِبْراهیمُ لَئِنْ لَمْ تَنْتَهِ لَأَرْجُمَنَّک وَ اهْجُرْنی‏ مَلِیا : گفت: «اى ابراهیم، آیا تو از خدایان من متنفرى؟ اگر باز نایستى تو را سنگسار خواهم کرد، و [برو] براى مدّتى طولانى از من دور شو.( مریم:  46)

تمسخر

2) تبعید رهبران دینی:چنانچه قوم حضرت شعیب او را به تبعید تهدید کردند:

قالَ الْمَلَأُ الَّذینَ اسْتَکبَرُوا مِنْ قَوْمِهِ لَنُخْرِجَنَّک یا شُعَیبُ وَ الَّذینَ آمَنُوا مَعَک مِنْ قَرْیتِنا أَوْ لَتَعُودُنَّ فی‏ مِلَّتِنا قالَ أَ وَ لَوْ کنَّا کارِهینَ : سران قومش که تکبر مى‏ورزیدند، گفتند: «اى شعیب، یا تو و کسانى را که با تو ایمان آورده‏اند، از شهر خودمان بیرون خواهیم کرد؛ یا به کیش ما برگردید.» گفت: «آیا هر چند کراهت داشته باشیم؟ ( الأعراف:  88)

3)دروغ گو خواندن رهبران دینی  

(وَ عَجِبُوا أَنْ جاءَهُمْ مُنْذِرٌ مِنْهُمْ وَ قالَ الْکافِرُونَ هذا ساحِرٌ کذَّابٌ : و از اینکه هشداردهنده‏اى از خودشان برایشان آمده درشگفتند، و کافران مى گویند: «این، ساحرى دروغ گو  است.)( ص:  4)

4)استهزاء

مخالفین از این سلاح از کار افتاده نیز به صورت گسترده در این صفحه استفاده می کنند ،سلاحی که در طول تاریخ نیز از آن استفاده شده است  اما مطالعه تاریخ نشان داده است که مبارزه با این سلاح نتیجه ای جز شکست به دنبال نداشته است چنانچه خداوند متعال  می فرماید:

(وَ لَقَدِ اسْتُهْزِئَ بِرُسُلٍ مِنْ قَبْلِک فَحاقَ بِالَّذینَ سَخِرُوا مِنْهُمْ ما کانُوا بِهِ یسْتَهْزِۆُنَ : و مسلماً پیامبران پیش از تو [نیز] مورد ریشخند قرار گرفتند، پس کسانى که آنان را مسخره مى‏کردند، [سزاى‏] آنچه که آن را به ریشخند مى‏گرفتند گریبانگیرشان شد.)( الأنبیاء : 41)

این افراد با شعار بی عدالتی و خیانت و ..... نظام جمهوری اسلامی را متهم می کنند و خواستار تغییر این نظام هستند، این در حالی است که تاریخ به خوبی شهادت می دهد که عادلانه ترین حکومت تاریخ که همان حکومت مولای متقیان علی علیه السلام است نیز از دست این گونه افراد در امان نبوده و حکومت و دولت حضرت را نیز به بی عدالتی و خیانت و .. متهم می کردند

مخالفین رهبری در فیس بوک نیز با تمسک به همین ابزار از کار افتاده و فرسوده که در طول تاریخ توسط  دشمنان استفاده شده است، اقدام به درج کامنت هایی توهین آمیز و بدور از منطق و استدلال می زنند و با این اقدام  سخیف ،بی آبرویی خود را برای میلیون ها نفری که در فیس بوک عضو هستند به تصویر می شکند ومسلما پیروزی و مقاومت در برابر افرادی که تنها سلاح مبارزاتی آنان شایعه پراکنی و اتهام و اهانت و فحاشی است کار بسیار آسانی است .

در پاسخ به همه افرادی که در این صفحه با فحاشی و استهزاء انتظار سرنگونی این نظام را می شکند همان استدلال  زیبای مقام معظم رهبری در یکی از سخنان ایشان را بیان می کنیم که :

(قُلْ هَلْ تَرَبَّصُونَ بِنا إِلاَّ إِحْدَى الْحُسْنَیینِ وَ نَحْنُ نَتَرَبَّصُ بِکمْ أَنْ یصیبَکمُ اللَّهُ بِعَذابٍ مِنْ عِنْدِهِ أَوْ بِأَیدینا فَتَرَبَّصُوا إِنَّا مَعَکمْ مُتَرَبِّصُونَ: بگو: «آیا براى ما جز یکى از این دو نیکى را انتظار مى‏برید؟ در حالى که ما انتظار مى‏کشیم که خدا از جانب خود یا به دست ما عذابى به شما برساند. پس انتظار بکشید که ما هم با شما در انتظاریم.)( التوبة :  52)

و در آخر اینکه بعد از صدها سال یک حکومت اسلامی و شیعی تشکیل شده است و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در سخنرانی های متعدد ایشان این حکومت اسلامی خالی از عیب و نقص نیست و کسی هم این ادعا را ندارد، اما آنچه می تواند به پیشرفت این حکومت اسلامی کمک کند ،فحاشی و تمسخر و استفاده از ابزارهای خلاف منطق و عقل نیست ،بلکه بیان انتقادها با روشی منطقی و استدلالی و به دور از هر گونه دشمنی و خصومت با ایران اسلامی می تواند گام مهمی برای پیشرفت روز افزون این نظام قلمداد شود.

امین ادریسی                  

بخش اخلاق و عرفان اسلامی تبیان

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.