وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
چرخه سواری امروزه نه تنها به عنوان یک وسیله حمل و نقل بلکه به عنوان یک ورزش مفرح در بین اکثر اقشار مطرح می باشد. فن آوری امروزه با استفاده از تکنیک سبب شده که نیروی ماهیچه انسان به نیروی مکانیکی تبدیل گردد. همچنین این ورزش ام...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :دوچرخه سواریدوچرخه سواری امروزه نه تنها به عنوان یک وسیله حمل و نقل بلکه به عنوان یک ورزش مفرح در بین اکثر اقشار مطرح می باشد. فن آوری امروزه با استفاده از تکنیک سبب شده که نیروی ماهیچه انسان به نیروی مکانیکی تبدیل گردد. همچنین این ورزش امروزه باعث پیوند تمدنها با یکدیگر بوده است .

توضیح

سه رشته در برنامه المپیک گنجانده شده است : 1- دوچرخه سواری جاده . 2- دوچرخه سواری کوهستان و پیست .

دوچرخه سواری جاده در بزرگراهها انجام می شود که تماشاگران زیادی در بین راه دارد و دارای سراشیبی ، سربالایی و همچنین پیچ های خطرناک می باشد.

دوچرخه سواری کوهستان در میان دهه هفتاد از کالیفرنیای امریکا پدید آمد و به تدریج در سراسر دنیا عمومی شد.

بازیهای آتن 2004

المپیک آتن در رشته دوچرخه سواری شامل دو بخش جاده و تایم تریل فردی می باشد. بخش جاده در مرکز تاریخی آتن و بخش تایم تریل در مرکز المپیک و لیامنی برگزار می شود. هر دوی این مسابقات در بین روزهای 14 تا 18 آگوست برگزار می گردند.

تاریخچه

اولین دوچرخه در سال 1790 توسط یک نجیب زاده فرانسوی به نام کنت سیرواک ساخته شد . این دوچرخه از چوب ساخته شده بود و فرمان و پدال نداشت . حرکت با این دوچرخه فقط با کشیدن پاهای شخص بر روی زمین میسر بود.

در 1817 ، دگر نجیب زاده آلمانی به نام بارون فون دریس عقیده تغییر مسیر به وسیله حرکت چرخ جلو را مطرح نمود.

در 1861 این عقیده توسط پیرمیچای فرانسوی اجرا و فرمان متحرک اختراع گردید. در 1887 تویوپ داخلی توسط جان بوید دانلوپ ایرلندی ابداع شد . اولین مسابقه دوچرخه سواری در سال 1868 در پاریس انجام شد. اولین مسابقه قهرمانی جهان در سال 1895 انجام شد. در اولین دوره بازیهای مدرن المپیک در 1896 رقابتهای دوچرخه سواری جزء برنامه مسابقات بود. اتحادیه بین المللی دوچرخه سواری چهار سال پس از اولین دوره المپیک مدرن در پاریس تاسیس گردید . این اتحادیه از فدراسیونهای دوچرخه سواری بلژیک ، فرانسه ، ایتالیا ، سوئیس و ایالات متحده تشکیل شد. امروزه اعضای یوسی آی (UCI) به 170 فدراسیون ملی می رسد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین