وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
شه های  پنجگانه مدرن را می توان در پنجگانه تاریخی پیدا کرد که شامل 5 رشته پرتاب دیسک، پرتاب نیزه، پرش طول، مسابقه دوراستادیوم و کشتی بوده است. پنجگانه تاریخی در708 سال قبل از میلاد به بازیهای المپیک اضافه شد و این زمانی ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :پنجگانه مدرن

ریشه های  پنجگانه مدرن را می توان در پنجگانه تاریخی پیدا کرد که شامل 5 رشته پرتاب دیسک، پرتاب نیزه، پرش طول، مسابقه دوراستادیوم و کشتی بوده است. پنجگانه تاریخی در708 سال قبل از میلاد به بازیهای المپیک اضافه شد و این زمانی بود که لامبیس لاکدامینیوس به عنوان اولین قهرمان المپیک دست یافت.

بیردکوبرتین آرزو داشت که یک مسابقه آمیخته با چند ورزش را در برنامه المپیک بگنجاند که معرف یک قهرمان ورزشی باشد که همزمان دارای قدرت، تکنیک و شخصیت منسجمی است. لذا او پنجگانه مدرن را ابداع نمود که شامل رشته هایی مثل تیراندازی، شمشیربازی و اسب سواری بود.

پنجگانه مدرن شامل پنج ورزش کاملاً متفاوت می باشد که طاقت فرساترین ورزش المپیک محسوب می شود. این ورزش در یک روز انجام می شود و شامل رشته های: تیراندازی، شمشیربازی، شنا، اسب سواری، دوی صحرایی می گردد. ورزشکاران این رشته باید دارای قدرت، استقامت، تمرکز و واکنشهای سریع باشند.

افلاطون آگانه گفته است:

یک فیلسوف در علوم بخصوص دارای فقدان است ولی در تمام دیگر مسائل اجتماعی موفق است و بخاطرهمین او در بین دانش طلبان بهترین است مثل پنجگانه کاری که از همه ورزشکاران موفق تر می باشد.

بازیهای آتن 2004

پنجگانه المپیک در مرکزالمپیک پنجگانه در مجموعه ورزشی گودی برگزار می شود. برای تمام رشته ها یک روز در نظر گرفته شده است. مراکز رقابت هر رشته با یکدیگر فاصله دارند. رقابتهای مردان در 26 و مسابقات زنان در 27 آگوست برگزار می گردند.
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین