سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
با توجه به مراتب فوق، آزمون سراسری سال 1392 ان شاء ا... در صبح و بعد از ظهر روزهای پنج شنبه 6/4/1392، جمعه 7/4/1392 و صبح شنبه 8/4/1392 برگزار خواهد شد....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تاریخ برگزاری آزمون سراسری 92 تغییر کرد

تاریخ برگزاری آزمون سراسری 92 تغییر کرد

بر اساس استعلام و کسب نظر از وزارت کشور، برگزاری یازدهمین دوره ی انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در روز جمعه 24/3/1392 در سراسر کشور برگزار خواهد شد و بر اساس مواد 13 و 14 قانون انتخابات ریاست جمهوری، چنانچه در مرحله اول برای هیچ یک از داوطلبان اکثریت مطلق حاصل نگردد، انتخابات مرحله دوم در روز جمعه هفته بعد انجام می گیرد.

 

با توجه به مراتب فوق، آزمون سراسری سال 1392 ان شاء ا... در صبح و بعد از ظهر روزهای پنج شنبه 6/4/1392، جمعه 7/4/1392 و صبح شنبه 8/4/1392 برگزار خواهد شد.

 

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

آزمون سراسری سال 1392 در روزهای 6، 7 و 8 تیرماه برگزار می شود.

دکتر حسین توکلی، مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، اعلام کرد که آزمون سراسری سال 1392، در صبح و بعد از ظهر روزهای پنج شنبه ششم، جمعه هفتم و صبح شنبه هشتم تیرماه 92 برگزار می شود.

این آزمون برای پذیرش دانشجو در دوره های روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی و بین الملل و برخی از رشته محل های دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، مۆسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و هم چنین دانشگاه ویژه فرهنگیان (مراکز تربیت معلم سابق) و دانشگاه شهید رجایی تهران در پنج گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی برگزار می شود.

دکتر توکلی درباره رشته محل های دانشگاه آزاد که از طریق آزمون سراسری دانشجو می پذیرند، گفت: تنها حدود 5 درصد از رشته محل های دانشگاه آزاد اسلامی با آزمون سراسری دانشجو می پذیرند و ما بقی بدون برگزاری آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب (معدل کتبی نهایی داوطلب در سال سوم دبیرستان) پذیرفته خواهند شد؛ البته هنوز رشته محل هایی که با آزمون دانشجو می پذیرند، مشخص نشده اند و در نیمه دوم دی ماه این رشته محل ها پس از اعلام فهرست کد رشته محل های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی که بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی و دیگر ضوابط دانشجو برای دانشگاه آزاد اسلامی پذیرش می شود، فهرست رشته محل های مربوط که از طریق آزمون سراسری سال 92 دانشجو می پذیرند مشخص خواهند شد؛ اما احتمال دارد که رشته ای در شهری بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی، دانشجو بپذیرد و همان رشته در تهران یا سایر شهر های بزرگ کشور از طریق آزمون سراسری دانشجو بگیرد. هم چنین پذیرش تمامی رشته محل های علوم پزشکی با برگزاری آزمون سراسری انجام می پذیرد.

 

نحوه ی ثبت نام داوطلبان برای رشته محل های دانشگاه آزاد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور درباره نحوه ثبت نام برای رشته محل های دانشگاه آزاد اسلامی که با آزمون دانشجو می پذیرند، گفت: در حال حاضر تمامی داوطلبان باید برای آزمون سراسری ثبت نام نمایند و سپس در 2 الی 5 تیرماه 1392 که هنگام توزیع کارت ورود به جلسه آزمون سراسری از طریق شبکه اینترنت است، داوطلبان می توانند علاقه مندی خود را به انتخاب رشته محل های دانشگاه آزاد اسلامی اعلام نمایند؛ در واقع ثبت نام برای رشته محل های دانشگاه آزاد اسلامی که برای آن ها آزمون سراسری برگزار می شود و دانشگاه فرهنگیان، در زمان توزیع کارت ورود به جلسه انجام می پذیرد.

تاریخ برگزاری آزمون سراسری 92 تغییر کرد

امسال حدود 10 هزار کد رشته محل دانشگاه آزاد، دانشگاه پیام نور و مۆسسات آموزش عالی غیر انتفاعی بدون کنکور دانشجو می پذیرند.

نحوه پذیرش دانشجو برای رشته محل های بدون آزمون سراسری امسال پذیرش دانشجو برای تعداد قابل توجهی از رشته محل های دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و مۆسسات آموزش عالی غیر انتفاعی، بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی انجام می گیرد.

دکتر توکلی در ادامه گفت: امسال حدود 10000 کد رشته محل دانشگاه آزاد، دانشگاه پیام نور و مۆسسات آموزش عالی غیر انتفاعی بر اساس سوابق تحصیلی تعریف شده در قانون پذیرش دانشجو مصوب سال 1386 مجلس شورای اسلامی، صورت می پذیرد.

پذیرش برای این رشته محل ها از نمیسال دوم سال تحصیلی 92-1391 شروع خواهد شد و شرایط، ضوابط، نام و عنوان کد رشته محل های مورد نظر در نیمه دوم دی ماه، بر حسب مورد از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی (رشته محل های پیام نور و مۆسسات غیر انتفاعی در سایت سازمان سنجش و رشته محل های دانشگاه آزاد در سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی) در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

دکتر توکلی هم چنین اعلام کرد که در سال دو بار پذیرش بدون آزمون صورت می گیرد؛ ثبت نام برای ورودی های مهر ماه در نیمه دوم مرداد ماه و ثبت نام برای ورودی های نیمسال دوم، در نیمه دوم دی ماه انجام می گیرد.

دکتر توکلی بار دیگر تأکید کرد که پذیرش بدون آزمون شامل رشته محل های پزشکی و دوره های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته، و آزمون های دوره های تحصیلات تکمیلی، یعنی کارشناسی ارشد و دکتری نمی شود. هم چنین دانشجویان رشته محل هایی که بدون آزمون پذیرفته شده اند، اجازه انتقال یا تغییر رشته به کد رشته محل هایی را که پذیرش آن ها با آزمون است، ندارند.

 

دانش آموزان سال سوم حق شرکت در آزمون سراسری را ندارند تاریخ برگزاری آزمون سراسری 92 تغییر کرد

با توجه به اینکه بر اساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای شماره 1 آزمون سراسری سال 1392 دارندگان دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه، دارندگان گواهینامه دوره پیش دانشگاهی و هم چنین شاغل به تحصیل در دوره پیش دانشگاهی که حداکثر تا 31/6/1392 موفق به اخذ گواهینامه پیش دانشگاهی شوند و هم چنین دارندگان مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه و مۆسسات آموزش عالی و دارندگان مدرک کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای و آن دسته از داوطلبان مذکور که  حداکثر تا 31/6/1391 در مقطع کاردانی (فوق دیپلم) فارغ التحصیل می شوند، حق ثبت نام و شرکت در آزمون را خواهند داشت، لذا دانش آموزان سال سوم متوسطه که در دوره پیش دانشگاهی یا سال چهارم متوسطه شاغل به تحصیل نمی باشند، حق ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال 1392 را نخواهند داشت.


مرکز یادگیری سایت تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین