تبیان، دستیار زندگی
دشمن خونخوار ما ، آمریکای جهان خوار از هیچ چیز ما هم چون علمای بزرگ و دوراندیش و آگاه به زمان نمی ترسد. آنان آیت الله دکتر شهید مفتح را به شهادت رساندند چرا که می ترسیدند دانشگاه از عطر وجود ایشان عطر آگین شود و جوانان با اسلام انقلابی و اصیل آشنا شوند و
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فتح باب پیروزی

دکتر مفتح

دشمن خونخوار ما ، آمریکای جهان خوار از هیچ چیز ما هم چون علمای بزرگ و دوراندیش و آگاه به زمان نمی ترسد. آنان آیت الله دکتر شهید مفتح را به شهادت رساندند چرا که می ترسیدند دانشگاه از عطر وجود ایشان عطر آگین شود و جوانان با اسلام انقلابی و اصیل آشنا شوند و به مبارزه با آمریکا برخیزند.

روحانیت شیعه همیشه در راه اسلام سر از پا نشناخته و هرگز دست از مبارزه با کافران و منافقان و جباران سرکش بر نداشته است.

روحانیت وارسته و حق طلب و حق گوی شیعه همیشه خواری بوده است در چشم دشمنان و بدخواهان اسلام و ایران.

شهید مفتح اولین و آخرین شهیدی نیست که حوزه مقدس علمیه تقدیم اسلام نموده است.

شهید مفتح ، آزاد اندیشی بود که از سر اخلاص پا به دانشگاه نهاد تا چراغی شود برای جوانان جویای اسلام ناب محمدی.

او با حضور در دانشگاه ذهنیت منفی بسیاری از دانشگاهیان را نسبت به اسلام و روحانیت تغییر داد و آنان را عاشق اسلام و روحانیت شیعی نمود.وی از دانشگاهیان جوانان مسلمان مبارزی ساخت که به یاری از اسلام و انقلاب پرداختند.

دشمنان که از نفوذ او در دانشگاه سراسیمه شده بودند در صبح روز 27 آذر 1358 در مقابل دانشگاه الهیات تهران توسط مارقین انقلاب یعنی گروه منحرف فرقان آن فیلسوف وارسته و فقیه متفکر را هدف چندین گلوله قرار دادند و خون پاکش را بر زمین ریختند تا سندی دیگر شود برای اثبات رذالت آمریکای جهان خوار.

خون شهید مفتح دانشگاه را تا ابد زنده و پویا ساخت. باید طلاب و روحانیون راه این عالم دلسوز را ادمه دهند و اجازه ندهند دانشگاه ها مکانی شوند برای جولان دشمنان اسلام و انقلاب.

امام خمینی در پیامشان به مناسبت شهادت شهید مفتح این گونه فرمودند:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

آن گاه كه منطق قرآن آن است كه ما از خداییم و به سوی او می رویم و مسیر اسلام بر شهادت در راه هدف است و اولیای خدا –علیهم السلام – شهادت را یكی از دیگری به ارث می بردند و جوانان متعهد ما، برای نیل شهادت در راه خدا درخواست دعا می كرده و می كنند، بدخواهان ما كه از همه جا وامانده، دست به ترور وحشیانه می زنند، ما را از چه می ترسانند؟

امریكا خود را دلخوش می كند كه با ایجاد رعب در دل ملت كه سربازان قرآنند، می تواند وقفه‌ای در مسیر حق و عقب گردی از جهاد مقدس در راه خدا ایجاد كند، غافل از این كه ترس از مرگ برای كسانی است كه دنیا را مقر خود قرار داده و از قرارگاه ابدی و جوار رحمت ایزدی بی خبرند.

اینان از كوردلی، صحنه‌های شورانگیز ملت عزیز و شجاع ما را در هر شهادتی، پس از شهادتی كه در پیش چشمان خیره‌ی آنان منعكس است، نمی بینند.

 «صُمٌّ بُكمٌ عُمیٌ فَهُم لا یَعقِلُون» اینان می بینند كه هزار و سیصد سال بیشتر از صحنه‌ی حماسه آفرین كربلا می گذرد و هنوز خون شهیدان ما در جوش و ملت عزیز ما در حماسه و خروش است.

جناب حجت الاسلام دانشمند محترم آقای مفتح و دو نفر پاسداران عزیز اسلام رحمه الله علیهم به فیض شهادت رسیدند و به بارگاه ابدیت بار یافتند و در دل ملت و جوانان آگاه ما حماسه آفریدند و آتش نهضت اسلامی را افروخته تر و جنبش قیام ملت را متحرك تر كردند. خدایشان در جوار رحمت واسعه‌ی خود بپذیرد و از نور عظمت خود بهره دهد.

امید بود از دانش استاد محترم و از زبان علم او بهره ها برای اسلام و پیشرفت نهضت برداشته شود و امید است، از شهادت امثال ایشان بهره ها برداریم. من شهادت را بر این مردان برومند اسلام تبریك و به بازماندگان آنان و ملت اسلام تسلیت می دهم.


منابع:

حوزه نیوز

تهیه و فرآوری: مهدی صدری،گروه حوزه علمیه تبیان