وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
تحقیقات جدید نشان می‌دهد بسیاری از چیزهایی كه برای قلب مردان مفید است، در سلامت دستگاه تولید مثلی آنها نیز تاثیر مفید دارد. داشتن وزن طبیعی ، سیگار نكشیدن و ورزش منظم از ناتوانی جنسی پیشگیری می‌كند. تحقیقات ارتباط شیوه زندگ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چاقی و سیگار در بروز ناتوانی جنسی موثرند


تحقیقات جدید نشان می‌دهد بسیاری از چیزهایی كه برای قلب مردان مفید است، در سلامت دستگاه تولید مثلی آنها نیز تاثیر مفید دارد.

داشتن وزن طبیعی ، سیگار نكشیدن و ورزش منظم از ناتوانی جنسی پیشگیری می‌كند. تحقیقات ارتباط شیوه زندگی با ناتوانی جنسی را اثبات می‌كند.

در تحقیقی مشخص شد احتمال بروز ناتوانی جنسی در مردان چاق 90 درصد بیشتر از مردانی است كه وزن طبیعی دارند. سیگاری ها نیز 50 درصد بیشتر از غیرسیگاری ها به ناتوانی جنسی دچار می‌شوند.

ورزش منظم نقش پیشگیرانه در این زمینه دارد. مردانی كه در شروع مطالعه بیشترین فعالیت ورزشی را داشتند، 30 درصد كمتر از همسالان بی‌تحرك خود طی مدت14سال تحقیق به ناتوانی جنسی دچار شدند.

برخی عادات كه بر سلامت دستگاه قلب و عروق تاثیر می‌گذارند، مانند کشیدن سیگار و ورزش منظم، در بروز ناتوانی جنسی نیز نقش دارند.

زمانی تصور می‌شد ناتوانی جنسی علت روان شناختی دارد. اما اكنون روشن شده است که بسیاری از عوامل خطر موثر در بروز بیماری های قلبی ، در بروز ناتوانی جنسی نیز موثرند.

هر چیزی كه جریان خون و عملكرد رگ های خونی را دچار اختلال می‌كند، می‌تواند در بروز ناتوانی جنسی نیز نقش داشته باشد. برخی بیماری ها كه احتمال بروز بیماری قلبی را افزایش می‌دهند، مانند فشار خون بالا  و دیابت ، می‌توانند به ناتوانی جنسی نیز منجر شوند.

برخی عادات هم كه بر سلامت دستگاه قلب و عروق تاثیر می‌گذارند، مانند کشیدن سیگار و ورزش منظم، در بروز ناتوانی جنسی نیز نقش دارند.

این یافته‌ها انگیزه‌ای برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی را فراهم می‌كند. چرا كه بیماری قلبی یك خطر دوردست و ناتوانی جنسی، خطری نزدیك تر به نظر می‌آید. علاوه بر آن، با افزایش شیوع چاقی در بین جوانان و ارتباط ناتوانی جنسی با چاقی ، بروز این مشكل در سنین پایین تری مشاهده خواهد شد.


* مطالب مرتبط :

 - مطالبی درباره چاقی و کاهش وزن 

 - مواد غذایی مفید برای ترک سیگار 

 - تغذیه در افراد سیگاری چگونه باید باشد ؟ 

 - سیگار كشیدن را ترك كنید 

 - شما را به جان مادرتان، به این 22 دلیل سیگار نکشید! 

 - چرا بعضى ها بیشتر سیگار مى كشند؟ 

 - لذات ترك سیگار (1) 

 - لذات ترك سیگار (2) 

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین