وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
تیم ملى بسكتبال اسپانیا با غلبه بر یونان در دیدارى نه چندان سخت فاتح رقابت هاى جام جهانى در كشور ژاپن شد. تیم اسپانیا كه در دیدارى نفسگیر برابر آرژانتین در نیمه نهایى به پیروزى ??-?? رسیده بود توانست در این دیدار در سایتام...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

درخشش ماتادورها در سرزمین سامورایى


تیم ملى بسكتبال اسپانیا با غلبه بر یونان در دیدارى نه چندان سخت فاتح رقابت هاى جام جهانى در كشور ژاپن شد. تیم اسپانیا كه در دیدارى نفسگیر برابر آرژانتین در نیمه نهایى به پیروزى ??-?? رسیده بود توانست در این دیدار در سایتاما تیم یونان شگفتى ساز را مغلوب كند. یونان نیز كه در نیمه نهایى تیم بسیار خوب امریكا را از پیش رو برداشته بود گویا با غرورى بیش از حد در این دیدار به میدان رفت.

اسپانیا كه بهترین بازیكن خود تا اینجاى كار را در اختیار نداشت در كوارتر اول با نتیجه ??-?? از حریف خود پیش افتاد. پائو گاسول در دیدار نیمه نهایى این رقابت ها برابر آرژانتین از ناحیه كف پا دچار مصدومیت شد و به این دلیل بزرگترین دیدار بسكتبال جهان را از دست داد. مهاجم تیم ممفیس بازى را از روى نیمكت تماشا مى كرد اما با فریادهاى خود به همبازیهایش روحیه مى داد و آنها را تشویق مى كرد اما اسپانیا به لطف درخشش ? بازیكن خود خورخه گارباخوسا و خوان كارلوس ناوارو كه هر دو در لیگ حرفه اى بسكتبال امریكا (NBA) بازى مى كنند، توانست ابتكار عمل را به دست بگیرد. این دو بازیكن با كسب 20 امتیاز بیشترین امتیاز را به دست آوردند.

گارباخوسا در این دیدار ? پرتاب ? امتیازى را وارد سبد یونان كرد. تیم یونان نیز نتوانست درخشش بازى نیمه نهایى با امریكا را تكرار كند. با آغاز كوارتر دوم تیم اسپانیا باز هم تیم برتر میدان بود و با پرتاب هاى پیاپى گارباخوسا، كوارتر با ?? امتیاز اختلاف به سود اسپانیا پایان یافت و یونان كه در وقت نخست با اختلاف ? امتیاز عقب بود با نتیجه ??-?? كوارتر دوم را به پایان رساند تا نیمه بازى با نتیجه ??-?? به سود اسپانیا خاتمه یابد. یونانى ها پس از آن نیز نتوانستند فاصله ?? امتیازى خود را از بین برده و دو تیم با كسب ?? امتیاز در وقت سوم به كار خود پایان دادند. اسپانیایى ها در كوارتر چهارم ??-?? از حریف پیش افتادند و این دیدار در نهایت با نتیجه ??-?? به سود اسپانیا پایان یافت. در تیم یونان نیز كاكیوزیس با كسب ?? امتیاز و ? ریباند بهترین بازیكن بود. ضمن اینكه خیمنز در تیم اسپانیا ?? ریباند انجام داد. در این دیدار كه در حضور ?? هزار و ??? نفر در شهر سایتاماى ژاپن برگزار شد تیم ماتادورهاى اسپانیا توانست در سرزمین سامورایى پس از سال ها مدالى جهانى به دست آورد.اسپانیا با پیروزى برابر یونان به عنوان نخست پانزدهمین دوره مسابقات بسكتبال قهرمانى مردان جهان دست یافت. اسپانیا با كسب ? پیروزى پیاپى در جریان مسابقات قهرمانى بسكتبال جهان كه با حضور ?? تیم برگزار شد، براى اولین بار به قهرمانى رسید. یونان نیز به اولین عنوان نایب قهرمانى خود در مسابقات جهانى یا المپیك دست یافت.

اسپانیا از بازیهاى المپیك ???? تاكنون موفق به كسب هیچ مدالى نشده بود.

بهترین عنوان هر ? تیم فینالیست این مسابقات در ادوار گذشته، مقام چهارمى جهان بوده است.

عناوین اول تا هشتم مسابقات بسكتبال قهرمانى جهان به شرح زیر است:

? - اسپانیا مدال طلا

? - یونان مدال نقره

?- امریكا مدال برنز

? - آرژانتین

? - فرانسه

? - تركیه

? - لیتوانى

? - آلمان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین