وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
دوره دبیرستان برای ادامه تحصیل به خارج از كشور رفت و در رشته معماری از دانشكده فنی وین (اتریش ) درجه كارشناسی گرفت و همچنین در رشته طراحی دكور و كارگردانی سینما و تلویزیون از دانشكده سینمایی آكادمی دولتی موسیقی و هنرهای نمای...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

منوچهر طیاب

 متولد 1316تهران . وی پس از پایان دوره دبیرستان برای ادامه تحصیل به خارج از كشور رفت و در رشته معماری از دانشكده فنی وین (اتریش ) درجه كارشناسی گرفت و همچنین در رشته طراحی دكور و كارگردانی سینما و تلویزیون از دانشكده سینمایی آكادمی دولتی موسیقی و هنرهای نمایشی وین فارغ التحصیل شد. وی مدتی هم به عنوان منتقد ،مترجم و عضو هیات تحریریه مجله ستاره سینما فعالیت می كرد. پس از بازگشت به ایران ،كارگردانی و تهیه بیش از هشتاد فیلم مستند و آموزشی كوتاه و بلند را برعهده داشت و در ضمن به عنوان مدرس رشته سینما در دانشكده هنرهای دراماتیك و تلویزیون و نیز سرپرست رشته سینماتوگرافی و عكاسی دانشكده علوم ارتباطات اجتماعی تهران فعالیت كرده است .

وی تابه حال به عنوان عضو هیات داوران جشنواره های بین المللی فیلم های آموزشی و كودكان و نوجوانان تهران ،عضو هیات داوران سازمان یونسكو در جشنواره بین المللی فیلم های كوتاه كراكو لهستان ،عضو هیات داوران جشنواره بین المللی سینمای مستند ترنتو ایتالیا ،فعالیت داشته است .

همچنین آثارش در جشنواره های داخلی و بین المللی جوایز متعددی كسب كرده اند. از فیلم هایش می توان سرامیك ،ریتم ،مسجد جامع اصفهان ،ایران سرزمین ادیان ،معماری دوران صفوی ،اصفهان ،هندسه ای در مقیاس انسانی وانگه روان جهان گله كرد و همراه باد در دل تنهایی كویر را نام برد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین