تبیان، دستیار زندگی
مدیر مجتمع آموزشی ناشنوایان شهید خیامی كاشان از برپایی نمایشگاه ‌ حضور اطلسی ها‌ با آثاری از صنایع دستی دانش آموزان این مجتمع به مناسبت روز جهانی معلولان خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نمایشگاه " ‌حضور اطلسی ها "‌ در مجتمع ناشنوایان شهید خیامی كاشان برپا است

نمایشگاه ˝حضور اطلسی ها˝ در مجتمع ناشنوایان شهید خیامی كاشان برپا است


مدیر مجتمع آموزشی ناشنوایان شهید خیامی كاشان از برپایی نمایشگاه "حضور اطلسی ها"‌ با آثاری از صنایع دستی دانش آموزان این مجتمع به مناسبت روز جهانی معلولان خبر داد.


"اسماعیل بیگی" افزود: در این نمایشگاه 30 اثر از دانش آموزان دوره های راهنمایی و متوسطه این مجتمع، در رشته های گرافیك، معرق، مشبك ، قلاب بافی، مینیاتور به نمایش گذاشته شده است.

وی اظهار داشت: دانش آموزان ناشنوای دوره ابتدایی و  معلولان جسمی و حركتی با هوش طبیعی، نیز با آثار هندسه نقوش در این نمایشگاه شركت كرده اند.

اگرچه در یك عضو دچار نقص هستند، اما از توانایی هایی برخوردار هستند كه باید شناسایی و شكوفا شوند.

به گفته وی، هدف از برپایی این نمایشگاه این است كه بگوییم، اگرچه در یك عضو دچار نقص هستند، اما از توانایی هایی برخوردار هستند كه باید شناسایی و شكوفا شوند.

وی تصریح كرد: فضاهای آموزشی مناسب ترین مكان برای رشد توانمندیهای معلولان و برقراری ارتباط سالم و آگاهانه  شهروندان با این گروه از جامعه جدای از نگاه ترحم آمیز به آنها می باشد.

به گفته وی، دانش آموزان مجتمع شهید خیامی كاشان، به مناسبت های مختلف در نمایشگاه های عرضه مستقیم كالا شركت كرده و توانمندیهای خود را به رخ جامعه می كشند.


منبع :خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان