تبیان، دستیار زندگی
مدیر مجتمع آموزش استثنایی شهید فهمیده كاشان از برگزاری نمایشگاه نقاشی (حس قشنگ بهار)‌ در این مجتمع خبر داد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نمایشگاه "‌حس قشنگ بهار"‌ در مجتمع آموزش استثنایی شهید فهمیده كاشان برپا شد

نمایشگاه ˝حس قشنگ بهار˝ در مجتمع آموزش استثنایی شهید فهمیده كاشان برپا شد


مدیر مجتمع آموزش استثنایی شهید فهمیده كاشان از برگزاری نمایشگاه نقاشی (حس قشنگ بهار)‌ در این مجتمع خبر داد.

"اسماعیل هادی" گفت: در این نمایشگاه، 20 تابلوی نقاشی از آثار كودكان كم توان ذهنی و نابینا  با شعار "ما حق داریم" به نمایش گذاشته شده است.

به گفته وی، در برپایی این نمایشگاه، آثاری به صورت نقاشی در اختیار دانش آموزان قرار گرفته و مددجویان به صورت گروه های دو نفره آنها را رنگ آمیزی كرده اند.

وی اظهار داشت: هر نقاشی با شعارهایی از حقوق كودكان معلول نوشته شده است كه عبارتند از " ما حق داریم، از زندگی لذت ببریم"، " ما حق داریم، از آموزش بهره ببریم" ، " ما حق داریم از محبت دیگران بهره مند شویم"  و " ماحق داریم در دنیای صلح و دوستی، زندگی كنیم."

این نمایشگاه با هدف اصلاح نگرش منفی جامعه نسبت به معلولان و توانمندیهای آنها با وجود محدودیتهای جسمی وو ظاهری آنها برپا شده است .

وی تصریح كرد: این نمایشگاه با هدف اصلاح نگرش منفی جامعه نسبت به معلولان و توانمندیهای آنها با وجود محدودیتهای جسمی وو ظاهری آنها برپا شده است .

به گفته وی، بسیاری از خانواده ها، نسبت به توان فرزندان معلول خود، به خصوص در گروه معلولان كم توان ذهنی، دیدگاه منفی دارند، در حالی با آموزش آنها در مدارس آموزش استثنایی، می توانند به زندگی در جامعه هدایت شوند.


منبع:خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان