وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مدیر مجموعه ورزشی آزادی تهران نسبت به تخریب چمن این ورزشگاه هشدار داد و تاکید کرد، .....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چمن ورزشگاه آزادی در خطر است

مدیر مجموعه ورزشی آزادی تهران نسبت به تخریب چمن این ورزشگاه هشدار داد و تاکید کرد، مسئول بروز هرگونه مشکل احتمالی در این خصوص فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برتر است.

حسن ضیا آذری با بیان این مطلب در گفتگویی افزود: بر اساس قوانین فدراسیون جهانی فوتبال و آنچه مورد توافق و تفاهم سیستم اجرایی فوتبال در کشور ما و سایر نقاط دنیاست، برای برگزاری مسابقات فاصله زمانی حداقل 72 ساعت را مدنظر قرار می دهد و به ندرت دیده می شود که با فاصله زمانی کمتر از این اقدام به برگزار بازی ها شود.

وی ادامه داد: این تصمیم از آنجا اتخاذ شده است که بازیکنان با افت بدنی روبه رو نشوند. چرا که بازیکن یک موجود زنده است و برای حضور در مسابقات نیاز به تجدید قوا دارد. ما به این قانون به دیده احترام می نگریم اما حرف مان این است که چرا به چمن ورزشگاه آزادی فرصت استراحت داده نمی شود. مگر چمن یک موجود زنده نیست. چمن ورزشگاه نیز مانند هر موجود زنده دیگری  نیاز به استراحت دارد.

مدیرکل مجموعه ورزشی آزادی تهران در ادامه به متولیان فوتبال کشور در خصوص حفظ سلامت چمن این ورزشگاه هشدار داد و گفت: اگر ملاحظه چمن ورزشگاه آزادی را نکنند، قطعا این سرمایه ملی با مشکل مواجه خواهد شد. این مشکل شاید در پایان مسابقات لیگ برتر در فصل جاری، آغاز مسابقات فصل آینده و یا حتی در جریان مسابقات مقدماتی جام جهانی بروز کند، در آن شرایط دود تمام ناملایمتی ها امروز به چشم فوتبال کشور می رود.

آذری با گلایه از برگزاری فشرده بازی های لیگ طی چند هفته اخیر در خصوص شرایط نه چندان مناسب زمین چمن ورزشگاه آزادی گفت: اینکه زمین چمن ورزشگاه آزادی طراوت گذشته را ندارد بدین خاطر است که نمی توانیم همچون ماه های اخیر به این زمین رسیدگی کنیم. نگهداری زمین چمن ورزشگاه حاصل یک فرایند است. سمپاشی، آبیاری، واکاوی، هوادهی و ... چمن از جمله کارهای است که برای انجام آن باید زمان لازم صرف شود.

وی ادامه داد: بازی های لیگ آنقدر فشرده برگزار می شود که دیگر فرصت رسیدگی به این کارها را نداریم. اگر هم به زمین رسیدگی نکنیم پس از چند ماه پر از چاله و تپه خاکی خواهد شد. آن وقت زمین چمن ورزشگاه آزادی ایران که یک سرمایه ملی است از بین می رود و تبدیل به یک زمین درجه چندم می شود.

مدیرکل مجموعه ورزشی آزادی تهران در ادامه خطاب به متولیان فوتبال کشور گفت: اگر مشکلی جدی برای زمین چمن ورزشگاه آزادی به وقوع بپیوندد، مقصر اصلی آن سیستم فوتبال کشور و سازمان لیگ است که برای برگزاری مسابقات شرایط ورزشگاه را در نظر نگرفتند.

 

استقلال تهران در تختی

 

رئیس سازمان لیگ برتر، مدیر ورزشگاه آزادی را در اعتراض به برگزاری فشرده مسابقات لیگ برتر در این ورزشگاه، محق دانست.

عزیز محمدی با بیان این مطلب در گفتگو با مهر، افزود: آقای آذری حق دارد اعتراض کند. متاسفانه ما ناخواسته مجبور به برگزاری فشرده بازی های لیگ در ورزشگاه آزادی شدیم که همین مسئله متاسفانه مشکلاتی را برای مسئولان این ورزشگاه در بر داشته است.

وی ادامه با اشاره به اینکه سازمان لیگ ناچار به برگزاری بازی های استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی است، افزود: پس از برگزاری بازی امروز استقلال - مقاومت سپاسی، شش روز تا برگزاری دیدارهای هفته سی و دوم فرصت هست و پس از آن مجددا دو بازی خواهیم داشت. امیدوارم در این فرصت مسئولان ورزشگاه آزادی بتوانند مراحل نگهداری چمن را انجام دهند.

رئیس سازمان لیگ برتر در ادامه خاطرنشان کرد: ما از چندی پیش رسما به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس اعلام کردیم که می توانند بازی های خود را در ورزشگاه تختی برگزار کنند اما این دو باشگاه کماکان به میزبانی بازی های خود در ورزشگاه آزادی تاکید داشتند. از آنجائیکه این دو تیم می توانند محل میزبانی بازی های خود را انتخاب کنند ناچار بودیم خواسته آنها که همان برگزاری بازی در ورزشگاه آزادی بود را بپذیریم.

محمدی ادامه داد: با این وجود به خاطر برگزاری همزمان بازی های لیگ برتر در سه هفته پایانی از باشگاه استقلال خواستیم که بازی هفته سی سوم خود مقابل ذوب آهن را در ورزشگاه تختی تهران برگزار کند. از آنجائیکه دو تیم در میانه جدول هستند و برای قهرمانی و ماندن در لیگ تلاش نمی کنند بازی آنها در ورزشگاه تختی برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: برای سازمان لیگ تفاوتی بین پرسپولیس و استقلال نیست. از آنجائیکه تیم پرسپولیس در کورس قهرمانی است و بازی هفته سی و سوم این تیم مقابل صباباتری در راه قهرمانی تعیین کننده است، چاره ای نبود که بازی استقلال - ذوب آهن را در ورزشگاه  تختی برگزار کنیم و بازی پرسپولیس که احتمال حضور بیش از هفتاد هزار تماشاگر در آن است، در ورزشگاه آزادی انجام شود.

 

 

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین