تبیان، دستیار زندگی
دیدارهای معوقه نیم فصل لیگ برتر فوتبال پنجشنبه دوم آذر در دو شهر تهران و اصفهان برگزار می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

استقلال در اندیشه فرار با پیکان


دیدارهای معوقه نیم فصل لیگ برتر فوتبال پنجشنبه دوم آذر در دو شهر تهران و اصفهان برگزار می‌شود.
سه دیدار معوقه نیم فصل لیگ برتر فوتبال از هفته‌های هفتم، دهم و یازدهم، پنجشنبه دوم آذر برگزار می‌شود که در این دیدارها استقلال، راه‌آهن و سپاهان به ترتیب پذیرای پیکان، مس و استیل‌آذین گهر دورود خواهند بود.

* استقلال- پیکان

استقلال

تیم فوتبال استقلال که هم اکنون با 28 امتیاز به تنهایی صدر جدول را در اختیار دارد، در دیدار معوقه هفته‌ هفتم رودرروی پیکان قرار می‌گیرد.

استقلالی‌ها این فرصت را دارند که با پیروزی برابر حریف نه چندان قدرتمند خود صدرنشینی خود را در جدول لیگ تا حدود زیادی تثبیت کنند و راه برای قهرمانی در نیم فصل اول بسیار هموار کنند.

هر چند دیدار این دو تیم زمانی انجام می‌شود که بر خلاف استقلال، پیکان در شرایط ویژه‌ای قرار دارد. هر چقدر که آبی‌های تهرانی در چند هفته‌ گذشته روند رو به رشد و ثابتی را طی کرده‌اند، شاگردان عبدالله ویسی در چند هفته‌ گذشته نوسان زیادی داشته است.

آنها پیش از تعطیلات لیگ برتر با شش گل مغلوب پرسپولیس شدند و کار تا استعفای سرمربی این تیم هم پیش رفت اما در نهایت ویسی در تیم ماندگار شد، ولی سه بازیکن تیمش را اخراج کرد.

پیکان هفته‌ گذشته موفق شد ملوان تیم دوم جدول را با یک گل شکست دهد و تا حد زیادی اعتماد به نفس گذشته را بازیابد.

اگر پیکان بتواند استقلال را متوقف کند یا شکست دهد، بیش از هر چیز سایر تیم‌های صدرنشین را خوشحال خواهد کرد.

دیدار دو تیم استقلال و پیکان، پنجشنبه دوم آذر، ساعت 17:30 در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

** سپاهان- استیل‌آذین گهر دورود

در دومین دیدار معوقه که پنجشنبه برگزار می‌شود سپاهان در خانه از نماینده استان لرستان پذیرایی می‌کند. قهرمان سه دوره گذشته لیگ برتر در حالی به مصاف استیل‌آذین گهر دورود خواهد رفت که فاصله چهار امتیازی‌اش از صدر جدول انگیزه‌های این تیم را برای پیروزی برابر حریف بسیار زیاد کرده است. سپاهان در صورتی که بتواند حریف نه چندان نامدارش را شکست دهد و از سوی دیگر استقلال برابر پیکان امتیاز از دست بدهد می‌تواند به قهرمانی در نیم فصل امیدوار باشد، اما اگر اتفاقات درست بر عکس این رخ دهد، می‌شود گفت که سپاهان قهرمانی نیم فصل را از دست خواهد داد.

از سوی دیگر استیل‌آذینی‌ها که محمد مایلی کهن را به عنوان سرمربی روی نیمکت خود دارد، امیدوار هستند که با خلق یک شگفتی هم امتیازهای خود را در جدول بیشتر کند و از قعر جدول جدا شود و هم روحیه بالایی برای ادامه مسابقات کسب کند.

دیدار دو تیم در پنجشنبه دوم آذر ماه ساعت15:15 در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان برگزار می‌شود.

اگر پیکان بتواند استقلال را متوقف کند یا شکست دهد، بیش از هر چیز سایر تیم‌های صدرنشین را خوشحال خواهد کرد

** راه‌آهن- مس

راه‌آهن، تیمی که در فصل دوازدهم نتایج نسبتا خوبی کسب کرده است، در دیداری معوقه از هفته دهم به مصاف مس کرمان می‌رود.

شاگردان علی دایی که هفته‌ گذشته موفق شدند نفت آبادان را شکست دهند و به رتبه ششم جدول صعود کنند اکنون انگیزه زیادی دارند که با پیروزی در دیدار معوقه باز هم در جدول صعود کنند.

راه‌آهن امسال بر خلاف سال‌های قبل تنها برای سقوط نکردن نمی‌جنگد، بلکه این فصل همواره یکی از تیم‌های بالای جدول بوده است.

از طرف دیگر مس کرمان با هدایت قاسمپور تلاش می‌کند با پیروزی در این دیدار خود را به جمع تیم‌های حاضر در میانه بالای جدول اضافه کند تا بتواند تا پایان نیم فصل جایگاه مناسبی برای خود دست و پا کند.

دیدارهای این دو تیم همیشه با حساسیت زیادی روبرو بوده است که یک نمونه آن حواشی دیدار برگشت دو تیم در فصل گذشته بود که اعتراض‌های شدید علی دایی را نیز به همراه داشت.

دیدار دو تیم پنجشنبه دوم آذر ماه ساعت 15:15 در ورزشگاه اکباتان تهران برگزار می‌شود.

بخش ورزشی تبیان

منبع: ایسنا