تبیان، دستیار زندگی
جشنواره فیلم كن به احیای شهرت چارلی چاپلین اقدام می ورزد فیلم مستند «ایران قلب مشرق زمین » نخستین فیلم سینمایی محصول مشترك ایران، فرانسه و تونس، ساخته می شود فیلم «بابا عزیز» جستجویی عرفانی در زندگی « ابراهیم ادهم » «محمد نا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نخستین فیلم سینمایی محصول مشترك ایران، فرانسه و تونس، ساخته می شود

فیلم «بابا عزیز» جستجویی عرفانی در زندگی « ابراهیم ادهم »

«محمد ناصر خمیر» كارگردان فرانسوی تونسی الاصل ، در ایران فیلم می سازد.

به گزارش ایسنا، این پروژه سینمایی كه به تهیه كنندگی علیرضا شجاع نوری در مؤسسه «به نگر» تولید خواهد شد، محصول مشترك كشورهای ایران، فرانسه و تونس است. این فیلم با نگاهی به زندگی ابراهیم ادهم، جستجویی عرفانی را به تصویر می كشد و نام آن «باباعزیز» است كه در اواخر خرداد ماه در مناطق كویری ایران فیلمبرداری خود را آغاز خواهد كرد.

گفتنی است: 70 درصد از مراحل فیلمبرداری این پروژه در ایران و مابقی آن در كشورهای اسپانیا، لیبی و تونس انجام خواهد شد.

فرشته طاهرپور به عنوان مجری طرح و محمود كلاری به عنوان مدیر فیلمبرداری با این پروژه همكاری دارند. در این فیلم جمعی از بازیگران ایرانی، فرانسوی و تونسی ایفای نقش خواهند كرد.

جشنواره فیلم كن به احیای شهرت چارلی چاپلین اقدام می ورزد

پس از گذشت 25 سال از مرگ چارلی چاپلین مردم انگلیس اكنون به توانایی این بازیگر خلاق كه بسیار بد با آن رفتار كرده اند، پی برده اند.

انتخاب فیلم «عصر جدید» چارلی چاپلین به عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره فیلم كن می تواند شروعی برای ارزش گذاری بر كارهای وی و احیای شهرتش در سراسر جهان باشد. در نظرات مردم انگلیس نسبت به چارلی چاپلین همواره نوعی ابهام و حسادت بوده است.

فیلم مستند «ایران قلب مشرق زمین »

تهران – فیلم مستند "ایران قلب مشرق زمین" با مشاركت شركتی اتریشی در كویر مركزی ایران تولید می شود.

این فیلم كه با مشاركت شركت فیلمسازی ایرانی «دگافیلم» و موسسه اتریشی «وگافیلم» تولید می شود، به روایت سفرنامه « آلفونس گابریل » كویرشناس اروپایی كه سال های متمادی در ایران حضور داشت، می پردازد.

«ولفانگ تالر» مستند ساز اتریشی، به زودی مرحله سوم فیلمبرداری این اثر را به پایان می رساند. این فیلم در ادامه ی طرح های مشترك مركز سینمای مستند و اتحادیه اروپا تولید و به شبكه های تلویزیونی اروپا عرضه می شود. مركز سینمای مستند و تجربی پیشتر از تولید پنج فیلم مستند با مشاركت اتحادیه اروپا خبر داده بود.