تبیان، دستیار زندگی
بسیاری از اختراعات بشر ناشی از نیاز هایی بوده است که بشر در طول تاریخ حس کرده و یا آرزو کرده است که ای کاش وسیله‌ای بود که زندگی را آسان‌تر کند و این شروع یک ایده و نهایتا عملی کردن آن ایده می‌شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تازه‌های از دنیای دانش و فناوری


بسیاری از اختراعات بشر ناشی از نیاز هایی بوده است که بشر در طول تاریخ حس کرده و یا آرزو کرده است که ای کاش وسیله‌ای بود که زندگی را آسان‌تر کند و این شروع یک ایده و نهایتا عملی کردن آن ایده می‌شد.

آخرین مطلب

دکمه Unprint را فشار بدهید تا کاغذ سفید تحویل بگیرید

تازه هایی از دنیای دانش و فناوری(41)

اسم این دستگاه را چه می توان گذاشت؟ کاملا شبیه یک پرینتر است. اما تفاوت اش در اینجا است که کاغذ های پرینت شده را در آن قرار می دهید و از طرف دیگر کاغذ سفید تحویل می گیرید!

مهندس های سازنده این دستگاه، راهی پیدا کرده اند که با استفاده از لیزر، جوهر را از روی کاغذها پاک کنند تا بتوان دوباره از آنها استفاده کرد. آنها از لیزر سبز برای این کار استفاده می کنند چرا که بیشترین توانایی را برای این کار دارد.

محقق های دانشگاه کمبریج از پالس های کوتاه لیزر برای پاک کردن کلمات و تصاویر از روی کاغذ استفاده کرده اند. لیزر در واقع جوهر روی کاغذ را بخار می کند. اما به گونه ای که آسیبی به خود کاغذ زده نمی شود.

آنها می گوید این امکان را می توان در آینده به پرینتر ها و دستگاه های فتوکپی اضافه کرد تا یک دکمه Unprint هم داشته باشند. این روش روی جوهر مدل های بسیار متنوعی از پرینترها و دستگاه های فتوکپی کار می کند و به راحتی قابل استفاده است. تیم سازنده می گوید شرکت های مختلفی برای داشتن این فناوری به آنها مراجعه کرده اند تا اولین دستگاه Unprint دنیا را به بازار بفرستند.

مهندس های سازنده این دستگاه، راهی پیدا کرده اند که با استفاده از لیزر، جوهر را از روی کاغذها پاک کنند تا بتوان دوباره از آنها استفاده کرد. آنها از لیزر سبز برای این کار استفاده می کنند چرا که بیشترین توانایی را برای این کار دارد

اگر استفاده از این فناوری فراگیر بشود ممکن است صرفه جویی زیادی در مصرف کاغذ به وجود بیاید و جان هزاران درخت نجات پیدا کند. کافی است تصور کنید تمام جزوه هایی که بعد از امتحانات بلامصرف می مانند، تبدیل به کاغذ های سفید بشوند.

*****************

Pill، اسپیکر قابل حمل کمپانی Beats با قیمت 199 دلار راهی بازار شد

اسپیکر قابل حمل Pill، محصول جدید کمپانی Beats است که می‌تواند با اتصال بلوتوث یا NFC به انواع دستگاه‌های الکترونیکی متصل شود. این اسپیکر مجهز به چهار بلندگوی قدرتمند است و توان خروجی کل آن 12.5 وات است. این محصول از امروز با قیمت 199 دلار و در سه رنگ راهی بازار شده است.

تازه هایی از دنیای دانش و فناوری(41)

کمپانی Beats با دنیای اسپیکرها نا آشنا نیست. این کمپانی پیش از این نیز محصولاتی چون Beatbox و Beatbox Portable را ارائه کرده بود. اما این شرکت امروز یک اسپیکر کوچک بلوتوث را معرفی نمود که مشخصا برای رقابت با Jambox (محصول مشابه تولید کمپانی Jawbone) عرضه می‌گردد.

Pill با قیمت 199 دلار جدیدترین عضو خانواده اسپیکرهای قابل حمل است. بازار این نوع محصولات که معمولا باتری‌های قدرتمندی نیز دارند، رو به رشد است. لوک وود، رئیس کمپانی بیتز درباره ارائه این محصول گفت:ما دیدیم که انفجاری در بازار این اسپیکرهای کوچک شکل گرفته است. پس با خود گفتیم بد نیست ما هم در این بازار حضور داشته باشیم و صدای فوق‌العاده محصولات بیتز را به این دسته از محصولات نیز بچشانیم.

این کمپانی معتقد است که همین صدای فوق‌العاده و منحصر بفرد خاص محصولات بیتز است که Pill را نسبت به سایر رقبا متفاوت می‌کند. وود همچنین اعلام نمود که این اسپیکر چهار خروجی دارد (Jambox دو بلندگوی خروجی دارد) که توسط خود بیتز طراحی شده‌اند. پردازنده دیجیتال سیگنال صدای آن (که فایل‌های صوتی شما را به صوت تبدیل می‌کند) نیز به طور کامل توسط بیتز مهندسی شده است. Pill خروجی 12 وات دارد، در حالی که Jambox دارای توان خروجی 5.2 وات است.

اسپیکر قابل حمل Pill، محصول جدید کمپانی Beats است که می‌تواند با اتصال بلوتوث یا NFC به انواع دستگاه‌های الکترونیکی متصل شود. این اسپیکر مجهز به چهار بلندگوی قدرتمند است و توان خروجی کل آن 12.5 وات است

موارد ذکر شده در مجموع باعث برتری Pill (حداقل روی کاغذ) می‌گردد. با تمام این اوصاف در کل نباید انتظار زیادی از این اسپیکرهای کوچک داشته باشید، چرا که به خاطر کوچک بودن محدودیت‌های خاص خود را دارند و به هیچ عنوان نباید با محصولاتی چون Big Jambox یا Libratone Zipp مقایسه گردند.

Pill از NFC نیز پشتیبانی می‌کند تا کاربران اندروید که گوشی‌شان مجهز به NFC است، در استفاده از این دستگاه هیچ مشکلی نداشته باشند. این محصول از امروز در سه رنگ سفید، مشکی و قرمز در بازار موجود خواهد بود.

فرآوری:محسن مرادی

بخش دانش و زندگی تبیان


منابع:خوارزمی، مجله IT