تبیان، دستیار زندگی
شما کاربران عزیز می‌توانید برای ایام سوگواری علمدار كربلا، حضرت ابوالفضل‌ العباس(ع)، از کارت تسلیت طراحی شده باشگاه کاربران استفاده نمایید.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : سعید سخایی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

كارت تسلیت روز تاسوعا

سقای عطشان بر لب دریاست،‌ عباس

در مشت گرفت آب و بی تاب نشد

شــرمنده اهل بیت و اصحاب نشد

در حیرتم از عطش، که مانند فرات

از شـــــرم لب تشنه‌ی او آب نشد

سعید سلیمان پور ارومی

برای ارسال كارت تسلیت روز تاسوعا اینجا را كلیك كنید.

امام حسین (علیه السلام) فرموده‌اند:

عباس را نزد خدا منزلی است که روز قیامت، همه شهیدان بر آن رشک می‌برند. (الخصال - ج 1 ص 68)

هر گاه نام عباس به میان می‌آید، همه ‌چیز به ازدحام می‌آیند.

اشک‌ها ازدحام می‌کنند که دریا شوند؛ دریاها ازدحام می‌کنند که اشک شوند؛ اشک‌ها و دریاها ازدحام می‌کنند که طوفان شوند و طوفان‌ها دست به دست هم می‌دهند تا علم عباس را بر پا نگه دارند.

علم عباس، هنوز برپاست. دست عباس هنوز قلم نشده است. دست عباس، همین دسته‌های عاشوراست که هر سال از هر کوی و برزن، مانند رود خروشان جاری می‌شوند و کشور به کشور، شهر به شهر، مسجد به مسجد و حرم به حرم، بیرق خونین عاشورا را برپا نگه می‌دارند.

بیرق خونین عاشورا را برپا نگه می‌دارند، تا رسم مردانگی از جهان برنیفتد، تا رسم وفا در جهان زنده بماند. حکایت عباس، حکایت عشق است؛ حکایت وفاست، حکایت دلدادگی است.

مشک عباس، پر از آب نبود؛ پر از آبرو بود. چه غافلند آنان که مشک عباس را تیرباران کردند. آبرو با تیر بر زمین نمی‌ریزد؛ آبرو با شمشیر بر زمین نمی‌ریزد؛ آبرو با شمشیر تازه‌تر می‌شود و با تیر زنده‌تر. آبرو با خون درخشان‌تر می‌شود.

عباس، با مشک، آب نیاورده است؛ آبرو آورده است. با مشک آبرو آوردن، کار هر کس نیست. با مشک آب آوردن کار هر کسی هست. اما عباس،‌ کسی است که مثل هیچ‌کس نیست.

قنبرعلی تابش

شخصیت والای حضرت عباس بن علی (ع) از آنچنان جایگاهی در نزد اهل بیت برخوردار است که امام زین‌العابدین (ع) فرمود: «خداوند رحمت کند عمویم عباس را، او خود را فدای برادرش حسین علیه‌السلام کرد. تا این که هر دو دست او قطع شد و خداوند به او همانند جعفر طیار دو بال عطا نمود که در بهشت با فرشتگان پرواز کند. برای عباس نزد خدای متعال منزلت و درجه‌ای است که تمام شهیدان در قیامت به آن مقام و منزلت غبطه می‌خورند.» (ابصار العین - 56)

شما کاربران عزیز می‌توانید برای بزرگداشت ایام سوگواری علمدار کربلا، حضرت ابوالفضل‌العباس (علیه‌السلام)، از کارت تسلیت طراحی شده باشگاه کاربران استفاده کرده و این روز را به دوستان و آشنایان خود تسلیت بگویید.

این كارت تسلیت را از بخش كارت پستال و با جملات مورد نظر خود برای دیگران ارسال نمایید.


باشگاه کاربران تبیان

مطالب مرتبط:

ایستگاه عاشقان اباعبدالله + مسابقه

مجله دانلود ویژه محرم

سه نمونه از کارت پستال‌های باشگاه کاربران:

كارت تسلیت‌های ماه محرم

كارت تسلیت شهادت امام باقر(ع)

کارت تسلیت شهادت جوادالائمه(ع)

صفحه اصلی ارسال کارت پستال