تبیان، دستیار زندگی
اگر شما قصد دارید یک جارو شارژی انتخاب کنید باید دقت زیادی داشته باشید زیرا کاربرد و کیفیت این وسیله را نمی‌توانید به راحتی از روی ظاهر آن تشخیص دهید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نکات کلیدی برای خرید جارو شارژی


اگر شما قصد دارید یک جارو شارژی انتخاب کنید باید دقت زیادی داشته باشید زیرا کاربرد و کیفیت این وسیله را نمی‌توانید به راحتی از روی ظاهر آن تشخیص دهید.


با ورود جارو شارژی‌ها به بازار، برخی افراد به این نتیجه رسیدند که این وسیله کار راه انداز و به درد بخور است، اما اگر شما قصد دارید یک جارو شارژی انتخاب کنید مراقب باشید.

اگر فقط به حرف فروشندگان گوش کنید، احتمالاً یکی از گران‌ترین‌های بازار را به شما معرفی می‌کنند اما راهنمای زیر می‌تواند کمک زیادی به شما کند. چرا که تمام نکاتی را که باید زمان خرید جارو شارژی به آن‌ها دقت کنید تا خریدتان مطمئن‌تر و به صرفه‌تر باشد، برایتان مشخص شده است.

مدل‌های دستی انتخاب کنیم یا پارویی؟

مدل‌های دستی، بدنه بسیار سبکی دارند و به راحتی می‌توانید آن‌ها را جابه جا کنید. از طرفی استفاده بیشتر و آسان‌تری دارند و فضای کمتری را هم اشغال می‌کنند. در حالی که مدل‌های پارویی جارو شارژی، مثل بخار شوی‌ها و جاروبرقی‌های پارویی، تنها قابلیت استفاده برای کف را دارند.

مدل‌های دستی، بدنه بسیار سبکی دارند و به راحتی می‌توانید آن‌ها را جابه جا کنید. از طرفی استفاده بیشتر و آسان‌تری دارند و فضای کمتری را هم اشغال می‌کنند.

از آن مهم‌تر امکان استفاده از مدل‌های پارویی برای سطح باریک، کنج دیوارها و مناطقی که دسترسی دشواری دارند وجود ندارد. اگر می‌خواهید پول تان را بابت خرید وسیله‌ای خرج کنید که استفاده‌های مختلفی داشته باشد، مدل‌های دستی بهترین انتخاب خواهد بود.

چه توانی مناسب است؟

معمولاً مدل‌های جارو شارژی، باتری‌های 12 ولتی دارند که در زمان بسیار کمی حدود 15 دقیقه شارژ می‌شود اما حتی با وجود شارژ کامل باتری، حداکثر می‌توانید برای 10 دقیقه مداوم از جارو استفاده کنید. برای راحتی بیشتر و امکان استفاده از جارو شارژی در اتومبیل، می‌توانید سراغ مدل‌هایی بروید که شارژ فندکی مخصوص ماشین داشته باشند.

جارو تک منظوره بخریم یا دو منظوره؟

اگر برای استفاده در منزل دنبال جارویی هستید که دم دست باشد و کار راه انداز، بهتر است مدل‌های دو منظوره را انتخاب کنید که قابلیت مکش آب و خاک را با هم دارند. این مدل‌ها قیمت بسیار بالاتری نسبت به جاروهای تک منظوره دارند. اما اگر جارو را برای نظافت اتومبیل می‌خواهید، مدل‌های تک منظوره کاربرد بیشتری برایتان خواهند داشت و مقرون به صرفه‌‌تر خواهند بود.

ساخت بدنه چطور باشد؟

تقریباً بدنه تمام مدل‌های جارو شارژی از جنس پلاستیک فشرده است که وزن کمتری دارد و دست را خسته نمی‌کند اما از طرفی این بدنه‌ها آسیب پذیر هستند و باید مراقب باشید بدنه‌شان ضربه نخورد. به علاوه مخزن باید طوری طراحی شده باشد که قابلیت جداسازی، تخلیه و سر هم کردن آسانی داشته باشد.

به چه قیمتی بخریم؟

مدل‌های مختلف جارو شارژی را می‌توانید از 50 تا 200 هزار تومان خریداری کنید. هر چند مدل‌های وارداتی حرفه‌ای با قیمت بیش از 500 هزار تومان هم در بازار وجود دارد. بیشترین تعداد و بهترین مدل‌ها در دسته قیمت 100 تا 150 هزار تومان قرار می‌گیرند. مدل‌های کمتر از این قیمت معمولاً از برندهای تقلبی یا متفرقه هستند که یا کیفیت پایینی دارند یا گارانتی ندارند.

منبع: هفت صبح


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: taksetareh

مطالب مرتبط:

شگردهای خرید لوازم خانگی

آرام‌پز فایده‌ای هم دارد؟

اجاقی مناسب برای آشپزخانه شما

چاقوشناسی، مخصوص خانم خانه‌دار

7 نکته مهم درباره ظروف تفلون

باشگاه کاربران در شبکه اجتماعی

باشگاه کاربران در سامانه تبلاگ

باشگاه کاربران در ثبت مطالب

باشگاه كاربران در انجمن