تبیان، دستیار زندگی
امروزه نوآوری در خلق تشک‌ها و بالش‌های طبی و ارتوپدی، خواب را برای افراد لذت‌بخش‌تر کرده است. قسمت بیش‌تر بعضی از محصولات طبی، با مموری فوم (فوم هوشمند) ساخته شده‌اند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بالش‌های طبی مناسب شما


امروزه نوآوری در خلق تشک‌ها و بالش‌های طبی و ارتوپدی، خواب را برای افراد لذت‌بخش‌تر کرده است. قسمت بیش‌تر بعضی از محصولات طبی، با مموری فوم (فوم هوشمند) ساخته شده‌اند.


فوم هوشمند نسبت به سایر اسفنج‌ها، انعطاف‌پذیری بیش‌تری دارد و با سرعت بیش‌تری با فرم بدن سازگار می‌شود که همین امر به سلامتی بدن کمک می‌کند.

ویژگی‌های فوم هوشمند عبارت است از:

انطباق سریع با بدن، برگشت‌پذیری سریع به حالت اول، تسهیل جریان گردش خون، پیشگیری از گرفتگی عضلات، پیشگیری از درد در ناحیه ستون فقرات

انواع بالش‌ها:

بالش ارگونومیك

این نوع بالش ارگونومیک به حفظ حالت مناسب ستون فقرات در هنگام خواب کمک می‌کند. ارتفاع بالش در دو سر آن یکسان نیست. سمت بلندتر مناسب برای خوابیدن به پهلو و سمت کوتاه‌تر مناسب برای خوابیدن به پشت می‌باشد. جنس بالش از دو نوع فوم کلاسیک و فوم هوشمند است.

بالش طبی زانو

جهت حفاظت بیش‌تر از بدن و راحتی بیش‌تر در خواب، راحتی بیش‌تر در خوابیدن به پهلو، مناسب برای افرادی که از درد پشت رنج می‌برند، فراهم کردن موقعیت مناسب برای ستون فقرات، لگن خاصره و پاها، راحتی بیش‌تر در قسمت تحتانی ستون فقرات، مهربان با زانو، ضد آلرژی

بالش دارای رویه نرم

قابلیت ارتجاعی فوق‌العاده لاتکس در این بالش‌ها، راحتی بی‌نظیری را به ارمغان آورده است. می‌توان بالش را به هر شکلی فرم داد.  از خواص منحصر این بالش می‌توان به دوام بالا، قابلیت شکل‌پذیری بی‌نظیر و منافذی برای تهویه هوا اشاره کرد.

بالش با ظاهر معمولی

این بالش همان شکل سنتی بالش را دارد و در عین حال با مموری فوم فوق‌العاده مدرن، امکان خوابی آسوده را فراهم می‌کند. به محض تماس با بالش، سیم بیوکلاسیک فرم سر را به خود گرفته و در هنگام خواب از قسمت‌های حساس سر و گردن محافظت می‌کند.

بالش مخصوص شانه و گردن

این بالش شانه و گردن را به راحتی در بر می‌گیرد و از آن‌ها محافظت می‌کند. انتهای منحصر بالش، متناسب با گودی گردن و شانه‌ها سبب حفاظت فوق‌العاده گردن و شانه‌ها می‌شود و فرد هر روز سرحال و با نشاط از بستر برمی‌خیزد.

بالش شیاردار

شکل و جنس این بالش‌ها نسبت به سایر بالش‌های ارگونومیک متمایز است. شکل خلاقانه این بالش برای حفظ سلامتی سر و گردن در وضعیت‌های متفاوت بدن در موقع خواب بسیار مناسب است. وجود شیارها در رویه بالش موجب جریان هوا می‌شود و همین امر سبب کاهش تعریق در زمان خواب می‌گردد.

منبع: همشهری


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: گنج زندگی

مطالب مرتبط:

خواب راحت با بالش و تشک مناسب

چگونه روتختی مناسب بخریم؟

واقعیت‌هایی جالب درباره خواب

باشگاه کاربران در شبکه اجتماعی

باشگاه کاربران در سامانه تبلاگ

باشگاه کاربران در ثبت مطالب