تبیان، دستیار زندگی
علی کریمی شماره هشت پرسپولیس به تمرینات این تیم بازگشت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شماره هشت برگشت


علی کریمی یک ساعت و نیم قبل از شروع تمرین پرسپولیس در ورزشگاه درفشی حضور یافت و متعاقب آن محمد حسین نژادفلاح عضو هیئت مدیره پرسپولیس بر اساس برنامه ریزی محمد رویانیان به محل تمرین پرسپولیس رفت و به اتفاق سعید شیرینی و یحیی گل محمدی با علی کریمی جلسه ای را برگزار کرد.


علی کریمی و ژوزه

پس از این نشست 20 دقیقه ای علی کریمی به اتفاق نژاد فلاح، شیرینی و گل محمدی به محل دفتر کار سرمربی پرسپولیس رفتند و در حالی که صدای صلوات به گوش می رسید علی کریمی و مانوئل ژوزه همدیگر را در آغوش گرفتند و با یکدیگر به گفت و گو پرداختند. محمد حسین نژاد فلاح هم از مانوئل و کریمی دعوت کرد تا صحبت های خود را مطرح کنند.

مانوئل ژوزه خطاب به حاضرین گفت: اول آقای کریمی صحبت کند، علی کریمی هم خطاب به مانول گفت: شما سرمربی تیم هستید و بزرگتر من و اگر صحبتی داشته باشم بعد از حرف های شما مطرح خواهم کرد.

ژوزه نیز گفت: جوی که طی دو ماه اخیر به وجود آمده بود نه برای خودت خوب بود، نه برای من و نه برای باشگاه. از نظر من هر چه بوده تمام شده و هر اتفاقی که قبلا افتاده خاک می کنیم و تمام شد. شما بازیکن بزرگی هستید و به عنوان بازیکن بزرگ مسئولیت تو از بقیه سنگین تر است، من از این پس، مثل اول فصل همانطور که با شما خوش رفتار بودم مثل همان موقع خواهم بود. به هر حال اتفاقات غافلگیر کننده افتاد که من نمی‌خواهم راجع به آنها صحبت کنم و از کسی هم کینه ای به دل نمی گیرم. من مربی هستم  و مسئولیت دارم، باید پاسخگوی باشگاه و مردم باشم. شما هم از این به بعد سعی کنید خوب تمرین کرده تا بتوانیم به رده های بالای جدول و قهرمانی نزدیک شویم. گذشته از نظر من هر چه بوده تمام شده و رفته. رفتار من از این به بعد مثل گذشته خواهد بود و تغییری نخواهد کرد و باید با هم کار کنیم. من هیچ ناراحتی از شما ندارم و باز هم می گویم هر چه بود تمام شد و رفت. من حرفم را زدم و اگر صحبتی داری بگو.

کریمی هم خطاب به مانوئل گفت: من دوست ندارم مثل شما راجع به گذشته و آنچه که در این دو ماه اتفاق افتاده صحبت کنم از این به بعد هم تمام تلاشم را می کنم تا بهترین بازی را برای پرسپولیس زیر نظر شما انجام دهم. این اتفاقی که در دو ماه اخیر رخ داد هم برای تیم، هم برای باشگاه و هواداران و خودم به اندازه کافی سخت بود. همچنین برای شما لازم می دانم صحبتی را مطرح کنم؛ از شروع لیگ تا حالا اگر صحبتی در رختکن کرده ام نیت ا‌م ناراحتی از باخت تیم بوده، من آدمی نیستم که بی خیال باشم و بعد از باخت تیم دوش بگیرم و به خانه بروم.

نظر مربی برای من به عنوان یک بازیکن قابل احترام است. هیچ بازیکنی نمی تواند بگوید چرا من را بازی نمی دهید. احترام که متقابل باشد به تیم کمک می کند چون در تیم همدلی به وجود می آید. همه تلاش می کنند و بیشتر زحمت می کشند تا پرسپولیس که محبوب میلیون ها هوادار است به روزهای اوجش برگردد.

من اگر حرفی زده باشم قطعا از سر ناراحتی و دلسوزی به خاطر باخت تیم بوده که شاید ممکن است طور دیگری به شما منتقل شده باشد. به قول شما این خیلی مهم است که احترام دو طرفه باشد. قطعا من به عنوان یک بازیکن به سرمربی تیم‌ام احترام می گذارم و سرمربی هم همین طور. ما هم باید تلاش کنیم تا تیم موفق باشد. نظر مربی برای من به عنوان یک بازیکن قابل احترام است. هیچ بازیکنی نمی تواند بگوید چرا من را بازی نمی دهید. احترام که متقابل باشد به تیم کمک می کند چون در تیم همدلی به وجود می آید. همه تلاش می کنند و بیشتر زحمت می کشند تا پرسپولیس که محبوب میلیون ها هوادار است به روزهای اوجش برگردد. من امیدوارم کاری کنیم که دل هواداران شاد شود. آنها خیلی سختی کشیدند و من خودم را مدیون محبت و لطف آنها می دانم.

علی کریمی و مهدی مهدوی کیا

پس از این گفتگوها ژوزه و کریمی در کنار هم و لبخند زنان راهی تمرین شدند و جالب اینجا بود که ژوزه در حالی که کریمی در کنارش بود با صدای بلندی بازیکنان را مورد خطاب قرار داد تا شاگردانش به نوعی متوجه شوند که علی کریمی در کنار آنها خواهد بود. همبازیان کریمی که برای بازگشت شماره 8 رایزنی های زیادی با مانوئل داشتند با علی کریمی روبوسی کرده و با او شوخی می کردند. دقایقی بعد، کلیه بازیکنان تیم دور هم جمع شدند. ابتدا محمد حسین نژاد فلاح صحبت هایی را مطرح کرد و بعد از صحبت های مانوئل، تمرین رسما آغاز شد. در حالی که علی کریمی پس از هماهنگی با کادر فنی و پزشکی راهی کمپ ورزشگاه درفشی فر شد تا به تمرینات فیزیوتراپی برای ادامه درمان بپردازد.

استقبال ویژه هواداران و رسانه‌های گروهی از نکات ویژه بود که سعی داشتند اتفاقات را تحت پوشش قرار دهند.

بخش ورزشی تبیان


منبع: سایت باشگاه پرسپولیس