تبیان، دستیار زندگی
رهبری: همه را به حضور پر صلابت در مرحله دوم انتخابات دعوت می كنم بسم الله الرحمن الرحیم سلام بر ملت بزرگ ایران، درود بر شما امت زمان شناس و شجاع، حماسه پرشوری كه به هنرنمائی شما در ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مقام معظم رهبری:


همه را به حضور پر صلابت در مرحله دوم انتخابات دعوت می كنم

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر ملت بزرگ ایران، درود بر شما

امت زمان شناس و شجاع، حماسه پرشوری كه به هنرنمائی شما در ۲۷ خرداد آفریده شد، یكبار دیگر چهره استوار و پرافتخار ملتی را نشان داد كه با عزمی راسخ به افق بلند هدف های خود چشم دوخته و با دستی توانا به ساختن كشور خود همت گماشته است.

حضور پرطراوت و شورانگیز شما در پای صندوق های رای بار دیگر به اثبات رسانید كه مردم سالاری اسلامی درنهاد این ملت ریشه دوانیده و این شجره طیبه الهی، همه بادهای مخالف را با ثبات و استقرار خود تحقیر كرده است.شما با مشاركت انبوه و حداكثری، ملتی سرزنده و هشیار و زمان شناس را در برابر جهانیان به نمایش گذاشتید و به بزرگترین نیاز كشور خود پاسخی شجاعانه دادید.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور بیانیه ای خطاب به مردم ایران تأكید كردند:

«بزرگترین برنده این انتخابات، ملت ایران است كه به رغم سمپاشی های دشمن خارجی و ایادی داخلی اش، شكوه و عظمت آفرید و بدبینان را غافلگیر كرد. طرفداران نامزدهائی كه توفیق خدمت در مسئولیت رئیس جمهوری نیافته اند، نباید احساس خسارت كنند. هركس بر طبق عقیده خود تلاش كرده است، سرافراز است و آنگاه كه این تلاش با نیت خیر و قصد الهی باشد برخوردار از پاداش و قبول خداوند است ان شاءالله. »

شما با حضور متین و همگانی و باشكوه خود، یك بار دیگر توطئه های دشمنان خود را باطل كردید و گوهر نفوذناپذیر و پرصلابت ایرانی مسلمان را در برابر كج اندیشان بددل و بدخواه به جلوه درآوردید.

دشمن نابخرد شما با این گمان غلط كه ملت ایران را مرعوب و اغفال كند، در اعلامیه ای سراپا دروغ و دغل، به ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی دشنام داد. رئیس جمهور روسیاه آمریكا كه خود با پول كمپانی های غارتگر صهیونیستی و برای تامین منافع نامشروع آنان بر سر كار آمده، در پیشداوری احمقانه خود در روز ۲۶ خرداد، انتخابات شما را نادرست و مخدوش دانست.

این جنایتكار ابوغریب و گوانتانامو، به نظام جمهوری اسلامی تهمت زد و با سرپوش گذاشتن بر جنایات چكمه پوشان آمریكایی در عراق و افغانستان، حمایت دولت آمریكا از رژیم های كودتایی و ضدمردمی در زمان گذشته و حال را نادیده گرفت و به تصور این كه ملت ایران رژیم كودتایی و سلطنتی محمدرضا را كه بیست و پنج سال با پشتیبانی آمریكا به ایران و ایرانی ستم كرد، به فراموشی سپرده است، ادعا كرد كه دولت او طرفدار دموكراسی و دوستدار ملت ایران است.شما ملت عزیز، شما جوانان پرشور و متعهد، شما مرد و زن با ایمان، با حضور حماسی و آگاهانه خود، دشنام بوش را به خودش برگرداندید و عزم راسخ خود را بر استقلال كشور و دفاع از اسلام و مردم سالاری اسلامی اعلام كردید.

رأی شما كه در محیطی آزاد و با حضور سلائق گوناگون و به نامزدهایی با چهره ها و گرایش های متنوع، در صندوق رای ریخته شد، پیش از هر چیز، رأی به جمهوری اسلامی، رأی به استقلال ملی، رأی به قانون اساسی، رأی به پیشرفت و عدالت و آرمان های اسلامی است كه در آن، دین و دنیای مردم، و رفاه و معنویت عمومی، و عزت و افتخار ملی تامین خواهد شد.

هر كدام از نامزدهای محترم كه سرانجام از بیشترین رأی مردم برخوردار باشد، متعهد به این آرمان ها است و عدالت اجتماعی و رفع فساد و تبعیض و مقابله با توطئه های سیاسی و فرهنگی و اقتصادی نخستین وظیفه اوست.

اینجانب با تضرع و خشوع، سر بر سجده شكر می گذارم و خدای حكیم علیم را به هدایت و توفیقی كه به ملت با ایمان ما عنایت كرد سپاس می گویم، و از یكایك آحاد شما مردم عزیز كه حق خود را اعمال و تكلیف خود را ادا كردید صمیمانه تشكر می كنم و توصیه هائی را به عرض ملت عزیز می رسانم؛

۱) بزرگترین برنده این انتخابات، ملت ایران است كه به رغم سمپاشی های دشمن خارجی و ایادی داخلی اش، شكوه و عظمت آفرید و بدبینان را غافلگیر كرد. طرفداران نامزدهائی كه توفیق خدمت در مسئولیت رئیس جمهوری نیافته اند، نباید احساس خسارت كنند. هركس بر طبق عقیده خود تلاش كرده است، سرافراز است و آنگاه كه این تلاش با نیت خیر و قصد الهی باشد برخوردار از پاداش و قبول خداوند است ان شاءالله.

۲) ایران اسلامی، اكنون بار دیگر الگوی مردم سالاری صادقانه خود را كه مبتنی بر رأی و حضورمردم و نه مانند شیوه آمریكائی با لشكركشی و تحمیل است، در برابر ملت های جهان و خاورمیانه به نمایش گذارده است. این حادثه شیرین به كام دشمنان تلخ است. انتظار می رود همه با هوشیاری و آگاهی خود نگذارند فتنه گری های احتمالی دشمن، شیرینی انتخابات را از كام ملت ایران بزداید.

۳) رئیس جمهور منتخب هر كه باشد، رئیس جمهور همه ملت ایران است و همه به همكاری با او در پیشرفت كشور موظف اند. اینجانب نیز مانند همیشه از هر اقدام و حركت ایشان در اداره قانونی كشور و حركت در جهت اهداف نظام اسلامی حمایت خواهم كرد. ان شاء الله.

۴) به رئیس جمهوری منتخب هر كه باشد، توصیه می كنم كه از اولین ساعات اعلام نتیجه انتخابات، خود را برای تلاش هر چه بیشتر و اهتمام افزونتر به خدمتگزاری خستگی ناپذیر برای این ملت وفادار و مخصوصا جوانان و بالاخص طبقات محروم كه پرشمارترین حامیان نظام اسلامی اند، آماده سازد و خدمت خود به ملت و كشور عزیز را در عمل نشان دهد.

۵) اكنون كه در نخستین ماه های سال همبستگی ملی و مشاركت عمومی، ملت ایران فصلی درخشان را رقم زدند، از همه و به ویژه از عناصر سیاسی و دارندگان جایگاه های هدایت افكار عمومی و رسانه ها و دیگران می خواهم كه همچنان روحیه همبستگی و مشاركت را تقویت كنند و از هر كار و گفتار تفرقه انگیز و دلسرد كننده بپرهیزند.

۶) لازم می دانم از مراجع عظام و علمای اعلام و فرزانگان دانشگاهی و شخصیت های فرهنگی و سیاسی و اجتماعی و فعالان عرصه انتخابات و به خصوص از صدا و سیما كه برنامه های شوق آفرین و هنرمندانه اش، نقشی ماندگار آفرید، و نیز از شورای نگهبان و وزارت كشور كه با صدق و امانت و كوشش فراوان خود، میدان را برای این مسابقه بزرگ آماده ساختند و از دیگر كسانی كه به گونه ای در این تلاش عمومی نقش آفریدند و نیز از خود نامزدهای محترم ریاست جمهوری كه در این میدان پرمسئولیت قدم نهادند صمیمانه تشكر كنم.

بار دیگر متضرعانه خداوند متعال را سپاس گفته و هدایت و رحمتش را برای این ملت عزیز و این بنده ناتوان مسئلت می كنم و با سلام به حضرت ولی الله الاعظم روحی فداه به دعا و توجه و حمایت آن صاحب اصلی كشور و ملت دل می بندم و اینك كه انتخابات به مرحله دوم كشیده شده است، همگان را به حضوری قاطع و پرصلابت دعوت می كنم.

والسلام علیكم و رحمت الله

سید علی خامنه ای

۲۸/ خرداد/ ۱۳۸۴

منبع: ایسنا