تبیان، دستیار زندگی
اگر بخواهید یک ماشین معمولی برای یک شب عروسی کرایه کنید، برای حدود سه ساعت، حداقل باید 500 هزار تومان هزینه کنید!
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ابتکار جدید برای ازدواج آسان +تصویر

عروسی


اگر بخواهید یک ماشین معمولی برای یک شب عروسی کرایه کنید، برای حدود سه ساعت، حداقل باید 500 هزار تومان هزینه کنید!


در یک جامعه اسلامی که جوانان بخش عمده‌ای از آن را تشکیل می‌دهند و ازدواج به عنوان یک سنت اسلامی در این جامعه باید به راحتی صورت گیرد، تجمل گرایی و خرج‌های میلیونی برای یک مراسم ساده، به مانعی بزرگ برای ازدواج جوانان تبدیل شده است.

چه بسیار زوج‌هایی که شرایط ازدواج برای آن‌ها مهیاست، اما چون خرج مراسم عروسی را ندارند، امروز و فردا می‌کنند و چه بسیار زوج‌هایی که برای یک مراسم عروسی خرج‌های چند ده میلیونی می‌کنند که تا چندین سال زیر بار طاقت‌فرسای پرداخت اقساط وام‌هایی که برای شب ازدواج گرفته‌اند، کمر خم می‌کنند.

چه بسیار زوج‌هایی که شرایط ازدواج برای آن‌ها مهیاست، اما چون خرج مراسم عروسی را ندارند، امروز و فردا می‌کنند.
اینجاست که باید با این هنجارهای غلط و این بدعت‌های نادرست مبارزه کرد؛ متأسفانه این مبارزه در جامعه فقط در حد شعار باقی مانده است؛ حرف از ازدواج آسان می‌شود، ولی در عمل خرج‌ها دو برابر است؛ سخن از مبارزه با رسوم غلط که برخاسته از تعارف‌های بیهوده و چشم و هم چشمی می‌شود و بر زبان‌ها جاری است، ولی در عمل، رسوم جدید با هزینه‌های بالا بر آن رسوم قبلی افزوده می‌شود.

این مبارزه یک مبارزه تمام عیار فرهنگی است که حرکت‌های انقلابی می‌خواهد؛ حرکتی مانند ازدواج یک زوج دانشجو در مسجد دانشگاه یا انتخاب وانت به عنوان ماشین عروس و تزئین ساده آن که نمونه‌ای از آن را در عکس‌ زیر مشاهده می‌کنید.

این زوج بیرجندی حق خودشان را در مبارزه با این بدعت‌ها ادا کردند؛ فکر نمی‌کنید كه حالا نوبت من، شما و سایر افراد جامعه است؟


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: گنج زندگی

مطالب مرتبط:

چگونه پیشنهاد ازدواج دهیم؟

ازدواج کنید تا خوشبخت شوید

ویژگی‌های یک ازدواج سالم

این‌ها را قبل ازدواج بپرسید

حد و مرز آشنایی پیش از ازدواج

جوانانی که می‌خواهند ازدواج کنند

جوانانی كه قصد ازدواج دارید، بخوانید

کارت تبریک روز ازدواج