سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه، گفت: باید از عرصه فضای مجازی برای تبلیغ دین اسلام بیشتر استفاده کنیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه:

باید از عرصه فضای مجازی برای تبلیغ دین اسلام بیشتر استفاده کنیم

حجه الاسلام دکتر اسماعیل قبادی

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه، گفت: باید از عرصه فضای مجازی برای تبلیغ دین اسلام بیشتر استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی، حجه الاسلام دکتر اسماعیل قبادی در مراسم اختتامیه مسابقه بزرگ وبلاگ نویسی غدیر که امروز سه شنبه 16 آبان ماه در سالن آمفی تئاتر اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: امروزه فضای مجازی یک فضای جدید با افق بلند، مخطبین متنوع و مختلف با گرایش ها و مذاهب و زبان های گوناگون را در برابر ما قرار داده است.

وی افزود: فضای مجازی یک ظرفیت بسیار مطلوب برای تبلیغ دین اسلام و مذهب تشیع است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه، گفت: بسیاری از کارشناسان معتقدند که بخشی از تحولات صورت گرفته در خاورمیانه و شمال آفریقا مدیون اهالی فضای مجازی است.

قبادی تاکید کرد: ما هیچ چاره ای نداریم به جز اینکه در این عرصه بزرگ پا گذاشته و ورود پیدا کنیم و پیام خود را از این طریق به جهانیان برسانیم.

وی در ادامه ضمن تقدیر از کلیه شرکت کننده گان در مسابقه بزرگ وبلاگ نویسی غدیر، گفت: بحث غدیر مورد اتفاق همه مسلمانهاست و 5/99 درصد قصه غدیر مورد اجماع و توافق همه مسلمین جهان است اما نیم درصد آن مورد اختلاف می باشد که آن نیم درصد اختلاف تنها در خصوص معنای کلمه مولا می باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه، گفت: عده ای بر این عقیده اند که معنای کلمه مولا، دوست، یار و همراه است اما ما شیعیان و بسیاری دیگر از علمای دین اسلام معتقدیم که مولا به معنای مدیریت، حاکمیت، ولایت، رهبری و جانشینی است.

قبادی یادآور شد: همه چیز اقتضاء می کند که کلمه مولا نمی تواند به معنای دوست، یار و همراه باشد چرا که پیامبر قبلا با حضر علی (ع) پیمان اخوت و برادری بسته بود.

این مقام مسئول تاکید کرد: ما وظیفه داریم که قصه غدیر را بر اساس روایات مستند تاریخی نقل کرده و واقعیت را که همان جانشینی حضرت علی (ع) است در قالب فضای مجازی به گوش جهانیان به ویژه مسلمانان جهان برسانیم.

همچنین در ادامه این مراسم، مهندس اشرافی، مسئول انفورماتیک اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه، در سخنانی در خصوص برگزاری این مسابقه بزرگ وبلاگ نویسی، گفت: این مسابقه بزرگ وبلاگ نویسی با همکاری موسسه فرهنگی، هنری و اطلاع رسانی تبیان برگزار شد.

وی ادامه داد: این اولین دوره مسابقه وبلاگ نویسی بود که توسط اداره کل تبلیغات اسلامی استان با موضوع غدیر برگزار شد و خوشبختانه مورد استقبال نیز قرار گرفت.

اشرفی یادآور شد: برای انتخاب برترین وبلاگهای شرکت کننده در این مسابقه، هیات داورانی متشکل از 5 داور انتخاب شدند که به کار بررسی وبلاگها پرداختند.

مسئول انفورماتیک اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه، گفت: بر اساس نظر داوران هیچ یک از وبلاگ های رسیده به این مسابقه حائز کسب عنوان وبلاگ برتر نشده است لذا به کلیه شرکت کننده گان در این مسابقه لوح تقدیر و هدیه ای به رسم یادبود اهدا می شود.

 

 

تنظیم: هومن بهلولی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین