وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
با هر یک از رنگ‌هایی که می‌بینید فضایی گرم در هر یک از اتاق‌هایتان ایجاد کنید. به کار بردن رنگ‌ها می‌تواند به آسانی اضافه کردن لوازم جدید یا تزئین کردن لوازمی که قبلاً داشتید باشد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رنگ‌های گرم برای اتاق‌های منزل

دكور منزل


با هر یک از رنگ‌هایی که می‌بینید فضایی گرم در هر یک از اتاق‌هایتان ایجاد کنید. به کار بردن رنگ‌ها می‌تواند به آسانی اضافه کردن لوازم جدید یا تزئین کردن لوازمی که قبلاً داشتید باشد.


دكور منزل

در اتاق خواب

در این اتاق گرم و راحت (یک تخت خواب با چوب تیره، دیوارهای قهوه‌ای، یک ملحفه مخملی، یک قالیچه با رنگ آلویی، بالش‌ها و پرده‌هایی با رنگ گرم) استفاده شده است. طیف رنگ‌های ارغوانی بسته به رنگ و شکل اتاق می‌تواند رنگ سرد یا رنگ گرم را ارائه دهد. طیف رنگی از ارغوانی را که مایل به قرمز است انتخاب کنید تا رنگ اتاق گرم باشد.

دكور منزل

رنگ شکلاتی+رنگ سرخ

فضای رمانتیک این اتاق نشیمن به خاطر رنگ صورتی و طرح‌های شاد و سرزنده است. این اتاق با رنگ گرم قهوه‌ای به مکانی دنج تبدیل شد. دیوارها با رنگ صورتی کم رنگ که تعادل بین رنگ‌های شاد و طرح‌دار را برقرار می‌کند، رنگ شده است. یک قالیچه فیروزه‌ای، رنگ روح بخشی است که مکمل رنگ صورتی تیره مبل‌ها و صندلی سفید و سبز است. سایه آبی قالی که با طرح‌های گل‌دار ترکیب شده کمک می‌کند فضای اتاق رمانتیک و فریبنده به نظر بیاید.

دكور منزل

آبی+سبز

سایه‌هایی از آبی و سبز ترکیب مناسبی برای اتاق پذیرایی است. معمولاً رنگ‌های آبی و سبز وقتی با رنگ‌های خاکی، قهوه‌ای روشن و قهوه‌ای تیره همراه می‌شوند زمینه مناسبی برای یک اتاق دنج هستند. استفاده از رنگ پرتقالی همراه با رنگ آبی یا سبز برای فصل سرد و خنک ایده‌آل هستند.

دكور منزل

خاکی+قهوه‌ای

رنگ‌های گرم و آرام بخش می‌توانند کسل کننده نباشند. کاغذ دیواری به این رنگ اثر دیداری دارد در حالی که قهوه ای پررنگ که در تاج تخت به کار رفته به فضای اتاق گرمی و حرارت می‌دهد. یک رو تخت خوابی خاکی و ملحفه های سفید فضای اتاق را تازه و دنج می‌کند. یک مبل مناسب حس آرامش اتاق را بیشتر می‌کند.

دكور منزل

ترکیب رنگی بامزه و شاد

در این مورد رنگ‌های بامزه و شاد به خاطر رنگ شان در فصل‌های پائیز و زمستان به کار برده می‌شوند. به خاطر هنری که در طاقچه بالای بخاری به کار رفته این اتاق جلوه پیدا کرده است. زرد، سبز چمنی و قهوه‌ای روشن (که در صندلی و میز جلوی در به کار برده شده) رنگ‌های این اتاق هستند. رنگ گرم روشنی که در دیوارها و سقف به کار برده شده، پشت صحنه پر از آسایشی را فراهم می‌کند که در طول سال می‌تواند استفاده شود.

دكور منزل

کدو تنبل طراحی شده

آشپزخانه یا محل نگهداری مواد غذایی را با کدو تنبل تزئین کنید، البته شما مجبور نیستید آن‌ها را حکاکی کنید. با استفاده از طرح‌های ظریفی که با کشیدن طرح‌های یک شکل و پشت سر هم روی کاغذ یا دستمال ایجاد شده، کدو تنبل را تزئین کنید. طرح‌ها را از درون دستمال در آورید، حالا پشت دستمال را با استفاده از اسپری چسبنده اسپری کنید و آن را روی کدو تنبل بچسبانید و آن را به آرامی فشار دهید تا محکم شود. کمی رنگ را با استفاده از حرکات ملایم و آرام قلم مو به کار ببرید و صبر کنید تا خشک شود. به آرامی دستمال را از روی کدو تنبل بردارید. این گونه به نظر می‌رسد که طرح‌ها روی کدو تنبل پرس شده‌اند.

دكور منزل

شاخه‌ها درون ظروف

ظروف مناسبی را با شاخه‌های برگ‌دار، توت‌های پائیزی و دانه‌ها پر کنید. همه آن‌ها را با هم روی میز بگذارید و بلندترین شاخه‌ها را در عقب قرار دهید. از جعبه‌های تزئینی، دسته‌ای کتاب یا حتی میز یا صندلی چوبی کوچکی برای تنوع دادن به برگ‌های درختان استفاده کنید. برای اینکه خوشایند به نظر برسد از ظروف متنوع استفاده کنید.

دكور منزل

برگ پائیزی بالش

یک برگ پائیزی که از اندازه واقعی‌اش بزرگ‌تر است به بالش مسطح، رنگ پائیزی می‌دهد. یک برگ را روی یک پارچه پشمی بزرگ کنید و آن را از درون پارچه در آورید و طرح را با اتوی داغ به پارچه بالش ملحق کنید. کار خود را با کوک زدن اطراف برگ به پارچه بالش تمام کنید. بالش را گوشه یک صندلی که با پارچه حاشیه‌دار پوشیده شده بگذارید. در یک گوشه نیز گل‌های چینی را در گلدان سفالی بگذارید.

دكور منزل

شکل برگ

به بشقاب‌های کهنه و ناجور با برگ‌های پائیزی طرحی جدید بدهید. با استفاده از دکوپاژ، برگ‌های پائیزی را به وسط یا کناره‌های بشقاب بچسبانید و اجازه بدهید خشک شود. یک روکش دکوپاژ متوسط روی بشقاب به کار ببرید و صبر کنید تا خشک شود؛ و روکش آخر را اضافه کنید تا کار تمام شود. آن را با قلاب به دیوار بزنید یا با استفاده از پایه‌هایی آن را روی میز یا طاقچه بگذارید.

دكور منزل

دکوراسیون اتاق ناهارخوری

برای اینکه یک منظره جذاب در تمام پائیز در خاطرتان بماند لوستر را با برگ‌های پائیزی بپوشانید و کدو تنبل‌های کوچک (یا خشک شده) را از لوازم ثابت با روبان‌های سیاه و سفید محکم آویزان کنید. برگ‌ها را از پشت صندلی آویزان کنید و از کدو تنبل و کدو مسما روی میز برای نشان رنگ‌های فصلی استفاده کنید.


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: نسیم محبت

 

مطالب مرتبط:

ساده و زیبا بچینید (ویژه نامه)

هنر چیدمان آشپزخانه كوچك

خانه تکانی به سبک پاییز!

اجرای چند تغییر فوری در خانه

چگونه روتختی مناسب بخریم؟ 

نكاتی برای خرید مبل مناسب

استفاده بهینه از فضای زیرپله

شگردهای خرید لوازم خانگی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین