سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
نماینده مردم تهران بعد از اعلام وصول طرح سوال از رئیس جمهور در توصیه ای به احمدی نژاد گفت: آقای احمدی نژاد هنگام حضور در مجلس شورای اسلامی هم شان خودش را رعایت کند و هم شان مجلس را ، رئیس جمهور باید همچنین به حساسیت بازار ارز نیز توجه نماید
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

توصیه‌های توکلی به رئیس جمهور


 نماینده مردم تهران بعد از اعلام وصول طرح سوال از رئیس جمهور در توصیه ای به احمدی نژاد گفت: آقای احمدی نژاد هنگام حضور در مجلس شورای اسلامی هم شان خودش را رعایت کند و هم شان مجلس را ، رئیس جمهور باید همچنین به حساسیت بازار ارز نیز توجه نماید.

توکلی

احمد توکلی بعد از پایان جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران در واکنش به اعلام وصول طرح سوال از رئیس جمهور گفت: حالا که طرح سوال از رئیس جمهور اعلام وصول شده است طبیعتا حق نمایندگان است که طرح را به رئیس جمهور ابلاغ کرده و آقای احمدی نژاد نیز موظف است تا ظرف یک ماه  به مجلس شورای اسلامی بیاید و پاسخگو باشند.

نماینده مردم تهران در توصیه ای به رئیس جمهور اظهار داشت: آقای احمدی نژاد هنگام حضور در مجلس شورای اسلامی هم شان خودش را رعایت کند و هم شان مجلس را و رئیس جمهور باید همچنین به حساسیت بازار ارز نیز توجه داشته باشد.

توکلی تصریح کرد: اگر به روش معقولی به سوالات نمایندگان پاسخ داده نشود التهابات در بازار ارز تشدید شده و دودش به چشم مردم می رود، بنابراین اگر کسی وفادار به مردم است باید این نکات را رعایت کند.

توکلی در ادامه افزود: من چون این مواردی را که اعلام کرده ام از سوی رئیس جمهور امکان ناپذیر می دانم و برای اینکه مصلحت مردم رعایت شود،با سئوال از رئیس جمهور در صحن مجلس مخالفم، اما حالا دیگر حق قانونی نمایندگان است و باید انجام شود.

رئیس سابق مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مخالف آبستراکسیون است، گفت: این اقدام باعث تشدید التهابات می شود و آقای حداد عادل نیز به عنوان رئیس فراکسیون اصولگرایان مخالف این کار است، چون امروز در مجلس حضور نداشتند، احتمال می دهم حرکت کوچک زاده در ترک مجلس فردی باشد و فکر نمی کنم تصمیم فراکسیونی باشد.

اگر رئیس جمهور قبول نکند که به مجلس بیاید، نمایندگان چه اقدامی انجام می دهند، گفت: اگر این کار انجام شود به دیگر کارهای غیر قانونی رئیس جمهور اضافه می شود و فکر نمی کنم رئیس جمهور چنین رفتاری را داشته باشد

نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به خبرنگاری که از او پرسید اگر رئیس جمهور قبول نکند که به مجلس بیاید، نمایندگان چه اقدامی انجام می دهند، گفت: اگر این کار انجام شود به دیگر کارهای غیر قانونی رئیس جمهور اضافه می شود و فکر نمی کنم رئیس جمهور چنین رفتاری را داشته باشد.

توکلی در پاسخ به این سوال که آیا فکر نمی کنید این اقدام مجلس بعد از بیانات رهبر در جهت تشدید اختلاف باشد، گفت: ممکن است به تشدید اختلاف بیانجامد اما چیز که رهبری نسبت به آن هشدار داده اند، انجام وظایف قانونی نیست بلکه کشاندن اختلافات به احساسات مردم است یعنی ایشان کارهای تحریکی را منع کرده اند نه کارهای تبیینی را و امیدوارم این کار به تحریک منجر نشود.

توکلی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به اینکه سوالی که از رئیس جمهور پرسیده می شود در خصوص مسائل ارزی است، آیا پاسخ ایشان می تواند کمک به پایین آوردن ارز داشته باشد، گفت: برعکس این اتفاق رخ ندهد بقیه پیش کش.

علیرضا منادی سپیدان

خواب خوش حامیان پاستور در بهارستان تعبیر نشد!

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با غیر واقعی خواندن برخی اظهارات در مورد از حد نصاب افتادن طرح سوال از رئیس جمهور تاکید کرد: طبق ماده 212 آئین نامه داخلی مجلس پس از اعلام وصول و ارسال سوال از رئیس جمهور، پس گرفتن امضای نمایندگان موضوعیت ندارد و پس گرفتن امضاها منوط به رای گیری در صحن علنی است.

پس از آنکه از سوی برخی از نمایندگان نزدیک به دولت، از نصاب افتادن طرح سوال از رئیس جمهور مطرح شد، علیرضا منادی سپیدان در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس مجلس تابناک با رد این این ادعاها، اظهار داشت:  مُر قانون در مورد طرح سوال از رئیس جمهور رعایت شده است و هیچ شک و شبهه‌ای در این خصوص وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار تابناک، سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به مواد آیین نامه داخلی مجلس گفت: طرح سوال از رئیس جمهور با امضای 76 نماینده تحویل رئیس مجلس شد و طبق آئین نامه پس از اعلام وصول و تطابق و تحقق صحت امضاها، طی نامه‌ای این سوال قبل از وقت اداری امروز به دفتر ریاست جمهوری ارسال شد.

حالا که طرح سوال از رئیس جمهور اعلام وصول شده است طبیعتا حق نمایندگان است که طرح را به رئیس جمهور ابلاغ کرده و آقای احمدی نژاد نیز موظف است تا ظرف یک ماه  به مجلس شورای اسلامی بیاید و پاسخگو باشند

نماینده مردم تبریز با اشاره به فرصت یک ماهه دکتر احمدی نژاد برای حضور در مجلس پاسخگویی به این سوال گفت: رئیس جمهور موظف است تا روز 14 آذرماه پاسخ خود به سوال نمایندگان را آماده کند.

وی با غیر واقعی خواندن برخی اظهارات در مورد از حد نصاب افتادن طرح سوال از رئیس جمهور تاکید کرد: طبق ماده 212 آئین نامه داخلی مجلس پس از اعلام وصول و ارسال سوال از رئیس جمهور، پس گرفتن امضای نمایندگان موضوعیت ندارد و پس گرفتن امضاها منوط به رای گیری در صحن علنی مجلس است.

فرآوری : عطالله باباپور

بخش سیاست تبیان


منابع : جهان نیوز/ تابناک

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین