سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
معاون فرهنگی، مطبوعاتی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها، در همایش رسانه های سایبر و عدالت اجتماعی به تببین ظرفیتهای رسانه های اجتماعی در توسعه عدالت اجتماعی پرداخت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رسانه های اجتماعی نظم نوین جهانی را به چالش کشیده است 

محمد صادق افراسیابی

معاون فرهنگی، مطبوعاتی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها، در همایش " رسانه های سایبر و عدالت اجتماعی " به تببین ظرفیتهای رسانه های اجتماعی در توسعه عدالت اجتماعی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی، محمد صادق افراسیابی تاکید کرد: رسانه های سایبر با فراهم کردن زمینه تبدیل شهروندان به خبرنگاران آماتور منجر به افزایش نظارت عمومی بر نهادهای فرهنگی، اجتماعی و سیاسی شده و مردم از این طریق تحقق عدالت اجتماعی را به شدت پیگیری می کنند.

معاون  فرهنگی، مطبوعاتی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران با تبیین فرصت رسانه های سایبر برای رساندن صدای گروه های خاموش مردمی نظیر اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه به مسئولان دولتی خاطرنشان ساخت: پیش از این تصور میشد که از طریق رسانه های جمعی می توان افکار عمومی را مدیریت کرد اما امروزه با ظهور رسانه های اجتماعی نمی توان حقیقت را پنهان نگاه داشت و عنصر خدمت و صداقت تنها راز موفقیت مسئولان در مدیریت افکار عمومی است.

افراسیابی جنبش بیداری اسلامی را یکی از نتایج استفاده از رسانه های اجتماعی دانست و گفت: در گذشته دولت آمریکا بارها از صحنه های ساخته شده در استودیوهای خود برای مدیریت افکار عمومی استفاده می کرد اما امروزه شاهد هستیم که قدرت امریکا در مدیریت افکار عمومی با چالش جدی مواجه شده است و به زودی شاهد فروپاشی نظم نوین جهانی خواهیم بود.

وی افزود: امروزه هر شهروند یک رسانه است و پیام و عقیده اش را به مخاطب ارائه می کند و این اتفاق به وسیله ی رسانه های اجتماعی و اینترنت محاوره ای افتاده است.

افراسیابی عدالت اجتماعی را به معنی توزیع متناسب فرصت ها در جامعه عنوان کرده و گفت: فضای سایبر فرصت بزرگی برای تحقق عدالت اجتماعی است تا کلیه شهروندان در صورت مشاهده تخلفات غیر قابل گذشت از طریق رسانه های اجتماعی افکار عمومی را نسبت به اینگونه مسائل حساس کرده و مانع از بروز بی عدالتی در جامعه شوند.

 

 

تنظیم: هومن بهلولی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین