سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
شگاهبین المللی قرآن کریم . گزارش شانزدهمین روز نمایشگاهاز غرفه ی تبیان . بخش سرای قرآن و اندیشه . قصه های قرآن در تابلوفرش نفیس کعبه . قرعه کشی جوایز تبیان در دوازدهمین نمایشگاه قرآن کریم  گزارش شنبه، شانزدهم آبان، بیست ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گزارش شانزدهمین روز نمایشگاهاز غرفه ی تبیان

. بخش سرای قرآن و اندیشه

. قصه های قرآن در تابلوفرش نفیس کعبه

. قرعه کشی جوایز تبیان در دوازدهمین نمایشگاه قرآن کریم

 گزارش شنبه، شانزدهم آبان، بیست و دوم ماه مبارک رمضان و شانزدهمین روز نمایشگاهاز غرفه یتبیان


پس از گذشت سه روز پررفت وآمد و شلوغ چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه امروز نمایشگاه روز آرام تری را تجربه نمود. هر چند اتفاقات جالبی که افتاد برای شما خواندنی خواهد بود.

نکته اول؛ روز شنبه مانند همیشه دانش آموزان مهمان دائمی غرفه تبیان بودند و صبح با حضور این عزیزان فضای نمایشگاه گرمای خاصی یافت.

نکته دوم ؛عضویت اعضای جدید و ویژه ای با مدارک دکترا و فوق لیسانس بود که به حضورافزایش اقشار تحصیلکرده و فرهیخته در سایت تبیان افتخار می کنیم.

سوم؛ اینکه در ساعات پیش از افطار مهندس مجردی قائم مقام محترم مدیرعامل تبیان ضمن حضور در غرفه تبیان و گفتگو با کارکنان و کاربران سایت تبیان به بحث و تبادل نظر با ایشان پرداختند.

نکته چهارم ؛اینکه جناب آقای افشار(گوینده خبر شبکه یک) به عنوان مهمان ویژه در غرفه تبیان حضور پیدا کردند. وی ضمن بازدید از بخش های مختلف تبیان به عضویت افتخاری سایت درآمد و سپس یک  نسخه نرم افزار مشکاة نیز از غرفه تبیان خریداری نمود..

و اتفاق آخر هم حضور برنده قرعه کشی جایزه ویژه تبیان(خودروپراید) در سال گذشته بود. رومینا بهنامی فر دختر خانم 9ساله ای که سال گذشته تنها با خرید یک نرم افزار(هدی) از غرفه تبیان در قرعه کشی ما شرکت نمود و در نهایت برنده یک دستگاه خودرو پراید گردید، امسال نیز به همراه خانواده خود در غرفه تبیان حضور یافت و چند نرم افزار از تبیان خریداری نمود.

پس از گفتگو با پدر رومینا دریافتیم که ایشان به وعده سال گذشته خود عمل نموده و به پاس عنایت پروردگار و برنده شدن در قرعه کشی به اندازه نصف قیمت خودرو پراید از پس انداز شخصی خود صرف تکمیل حسینه ای در نزدیکی محل سکونت خود نموده است. جالب اینکه در تمام طول مدت حضور این خانواده محترم در غرفه تبیان گزارش و مصاحبه تبیان که سال گذشته از رومینا و پدرش تهیه شده بود روی پرده نمایش داده شد که برای بازدیدکنندگان بسیار جالب بود.

روز شنبهsilver boy،m، افشین 05، امین خوشگله، گل323، سفیر عشق، مصیبت خفن، پیام پاپ، خانم  عسگری، پرتوا، فیورا و خانم احمدی از جمع کاربران افتخاری در سایت حضور داشتند که به همگی خسته نباشید می گوییم.

لازم به ذکر است گزارش امروز به کمک پیام پاپ آماده گردیده است.

بخش سرای قرآن و اندیشه

در راستای ارتقاء سطح کیفی نمایشگاه و ایجاد ریشه ها و زمینه های مناسب جهت تعامل و هم فکری اصحاب فکر و اندیشه در حوزه قرآن کریم ،سلسله نشست های قرآن پژوهی با حضور فرهیختگان و اندیشمندان و صاحب نظران قرآنی در دو بخش نمایشگاه برگزار می شود. با برنامه ریزی های انجام شده بیش از70 نشست علمی تا پایان نمایشگاه برگزار خواهد شد و در موضوعات مختلف به بحث و تبادل نظر پرداخته می شود که تا کنون بیش از نیمی از نشست ها با حضور اندیشمندان و صاحب نظران، روزانه در محل سرای قرآن و اندیشه در دو بخش صبح و بعدازظهر برگزارشده است.

لازم به ذکر است  کاربرد ابزار نوین علوم رایانه ای در تحقیقات دینی عنوان دومین سمینار کمیته محصولات چند رسانه ای است که با حضور کارشناسان و صاحب نظران این حوزه، روز هجدهم آبان ماه، در سرای قرآن و اندیشه دوازدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار می شود. در این سمینار، مهندس سیدمهدی تقوی، عضو شورای برنامه ریزی نمایشگاه قرآن کریم، سیداحمد سجادی، مدیرعامل مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه اصفهان و رضا آسیابانی، خادم برگزیده قرآن و جانشین مدیرعامل مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی به عنوان کارشناس، پیرامون این موضوع سخنرانی خواهند کرد.

این برنامه رأس ساعت 20 در سرای قرآن و اندیشه برگزار می شود.

قصه های قرآن در تابلوفرش نفیس کعبه


تابلو فرش نفیس کعبه، کاری از هنرمندان قالیباف آذری، در دوازدهمین نمایشگاه قرآن کریم به نمایش عمومی گذاشته شده است.این تابلو درابعاد عرضی 2× متر3 با کرک و ابریشم روی چله ابریشمی بافته شده است و تصاویر مختلفی از قصه های قرآن و اماکن مذهبی در آن دیده می شود.

بر پایه این گزارش، موضوعاتی نظیر خانه خدا، قصه اصحاب کهف، حمله ابابیل به سپاه ابرهه، ساخت خانه کعبه به دست حضرت ابراهیم(ع)، به معراج رفتن حضرت محمد(ص)، از جمله تصاویر بافته شده در این فرش است.

طراحی نقشه این قالی چشم نواز کار استادان اصغرپور و محمدزاده است و تنوع رنگ و بافت متراکم 60 رج از ویژگی های دیگر آن است.

قرعه کشی جوایز تبیان در دوازدهمین نمایشگاه قرآن کریم


قرعه کشی جوایز ویژه تبیان در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، ساعت30/19 روز جمعه 22 آبان ماه در سالن اجتماعات مرکز آفرینش های هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب محل برپایی نمایشگاه قرآن کریم برگزار خواهد شد.

در این مراسم که با حضور حجة الاسلام و المسلمین دکترخاموشی ریاست محترم سازمان تبلیغات اسلامی و بلافاصله پس از مراسم اختتامیه جشنواره اینترنتی برگزار می گردد، همچون سال های گذشته به تعدادی از خریداران نرم افزارهای موسسه تبیان به قید قرعه جوایزی چون خودرو پراید، رایانه، سکه های طلا و نرم افزار اهدا می گردد.

لازم به ذکر است فرصت خریداری نرم افزار تبیان جهت شرکت در این قرعه کشی تا ساعت 19 روز 22 آبان ماه است و نرم افزارهای خریداری شده پس از این زمان مشمول قرعه کشی نخواهد بود.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین