وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
برای اینکه بتوانید از آب‌میوه گیری به بهترین نحو استفاده کنید و آب‌میوه گیری شما هم کارایی خود را حفظ کند، و همچنین عمر طولانی‌تری داشته باشد، باید قبل از استفاده از آن، به چند نکته توجه داشته باشید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آب‌میوه گیری را نجات دهیم!

توصیه‌هایی برای افزایش طول عمر آب‌میوه گیری


برای اینکه بتوانید از آب‌میوه گیری به بهترین نحو استفاده کنید و آب‌میوه گیری شما هم کارایی خود را حفظ کند، و همچنین عمر طولانی‌تری داشته باشد، باید قبل از استفاده از آن، به چند نکته توجه داشته باشید.


آبمیوه گیری

آب‌میوه گیری یکی از وسایل برقی در آشپزخانه است که تمایل به استفاده از آن هم بیشتر شده است. اما یادتان باشد برای اینکه بتوانید از این دستگاه به بهترین نحو استفاده کنید و آب‌میوه گیری شما هم کارایی خود را حفظ کند، همچنین عمر طولانی‌تری داشته باشد باید قبل از استفاده از آن به چند نکته توجه داشته باشید. به عنوان مثال باید برای شروع به کار، همه قطعه‌های دستگاه به طور کامل جا افتاده باشد.

میوه‌های نرم را رها كنید

از دستگاه آب‌میوه گیری نباید برای گرفتن آب‌میوه‌های نرم به عنوان مثال زردآلو، موز، کیوی و هلو حتی گوجه فرنگی استفاده کرد، به این دلیل که تفاله‌های آن‌ها به تدریج منافذ صافی را مسدود کرده و این روند در مدتی کوتاه به موتور دستگاه آسیب خواهد زد.

شستن توری و شیر دستگاه

موضوع دیگری که اشاره به آن ضرورت دارد این است که پس از استفاده از دستگاه آب‌میوه گیری توری و شیر کوچک محل خروج آب‌میوه را باید با استفاده از فرچه‌های کوچک و مخصوصی که غالباً در لوازم و ملزومات جانبی این وسیله موجود است و هنگام خرید آن را به همراه آب‌میوه گیری تهیه کرده‌اید، تمیز کنید و سپس آن را با دقت بشویید، زیرا به این ترتیب همه تفاله‌ها و تکه‌های باقی مانده به خوبی شسته می‌شوند.

تغییر رنگ محفظه دستگاه

از شستن توری و شیر که بگذریم به طور حتم دیده‌اید که پس از مدتی استفاده از این وسیله محفظه داخل آن تغییر رنگ می‌دهد، علت این امر هم گرفتن آب میوه‌های مختلف است که هر کدام رنگ خاصی دارد و بر طبق همان رنگ، محفظه پلاستیکی را تغییر رنگ می‌دهد، بنابراین باید هر چند وقت یک بار آن را با محلول آب و وایتکس بشویید تا مانند روز اول سفید و جرم‌هایش برطرف شود.

تمیز کردن به موقع و درست این وسیله هم از جمله مهم‌ترین نکاتی است که توجه به آن ضروری است، زیرا موجب افزایش طول عمر دستگاه شما می‌شود.

خرد شدن كافی میوه‌ها

این را هم بگویم که برای گرفتن آب‌میوه‌های گوشتی، ابتدا آن‌ها را تا حد امکان به صورت ریز خرد کنید، تا بدون نیاز به گوشت‌کوب دستگاه، به راحتی از مجراهای آب‌میوه گیری پایین بروند، زیرا فشار دادن تکه‌های بزرگ نه فقط شما را خسته می‌کند، بلکه می‌تواند به موتور دستگاهتان نیز آسیب برساند و حتی در ثابت ماندن آن روی سطح در نظر گرفته شده نیز اخلال ایجاد کند.

سطح صاف و تراز

توجه داشته باشید که هنگام استفاده از آب‌میوه گیری آن را روی سطح صاف و تراز شده‌ای قرار دهید، در غیر این صورت آب‌میوه گیری هنگام کار کردن، به اطراف حرکت خواهد کرد.

نظافت به موقع

تمیز کردن به موقع و درست این وسیله هم از جمله مهم‌ترین نکاتی است که توجه به آن ضروری است، زیرا موجب افزایش طول عمر دستگاه شما می‌شود. به عنوان نمونه باید از آب سرد برای شستن محفظه و وسایل داخلی آب‌میوه گیری استفاده کنید.

آبمیوه گیری

مواد شوینده ممنوع

دلیلی برای به کار بردن مواد پاک کننده قوی وجود ندارد، زیرا میوه‌ها چرب نیستند، قطعات تنها با استفاده از آب به راحتی تمیز خواهند شد. بنابراین کاربرد چنین موادی فقط موجب آسیب رساندن به قطعات دستگاه شما می‌شود و عمر آن را کوتاه و کوتاه‌تر می‌کند.

فیلتر آب‌میوه گیری

تمیز کردن فیلتر آب‌میوه گیری هم نکته مهمی است که باید به آن توجه کرد. اینکه پس از گرفتن حدود نیم لیتر آب میوه‌های گوشتی که معادل 2 لیوان است، ابتدا تفاله‌ها را خارج کرده و سپس فیلتر را با آب سرد به خوبی شست تا تمیز شود، البته پس از شستن باید منتظر بمانید تا به خوبی خشک شده و سپس آن را داخل دستگاه قرار دهید، زیرا در صورتی که فیلتر را به صورت نم‌دار درون آب‌میوه‌گیری قرار دهید به تدریج شبکه‌های آن آسیب خواهد دید، ضمن اینکه این کار می‌تواند به سایر قسمت‌های این وسیله آسیب برساند.

دستگاه را غرق در آب نكنید!

یادتان باشد که هیچ‌گاه برای تمیز کردن آب‌میوه گیری به طور کامل آن را درون آب نکنید، زیرا این کار می‌تواند آسیب جدی به دستگاه برساند و حتی به طور کامل آن را از کار بیندازد. بنابراین برای اینکه دستگاه آب‌میوه گیری تمیزی داشته باشید بهتر است با دستمال نم‌دار آن را به خوبی پاک و لکه‌های روی آن را تمیز کنید.

لاستیک‌های خنثی کننده لرزش

به طور حتم برای شما پیش آمده است که هنگام گرفتن آب میوه، دستگاه شروع به لرزیدن و تکان خوردن می‌کند. برای رفع این مشکل بهتر است نگاهی به لاستیک‌های خنثی کننده لرزش که در قسمت پایه‌های آب‌میوه گیری تعبیه شده است، بیندازید، البته پر بودن محفظه‌ها نیز دلیل دیگری است که می‌تواند موجب بروز چنین مشکلی برای شما شود، البته توجه داشته باشید همان‌طور که اشاره شد، سطحی هم که دستگاه را روی آن قرار داده‌اید باید مناسب و تراز باشد.

منبع: هفت صبح


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: taksetareh

 

مطالب مرتبط:

شگردهای خرید لوازم خانگی

اجاقی مناسب برای آشپزخانه شما

چاقوشناسی، مخصوص خانم خانه‌دار

ظرف مناسب برای مایکروویو

7 نکته مهم درباره ظروف تفلون

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین