وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مایشگاهبین المللی قرآن کریم .گزارش مراسم قرعه کشی جایزه ارزنده تبیان در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم . طی مراسمی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نمایشگاه قرآن . مصاحبه با آقای دکترجهانگرد دبیر شورای عالی اطلاع رسانی گزا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گزارش مراسم قرعه کشی جایزه ارزنده تبیان در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

طی مراسمی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نمایشگاه قرآن

مصاحبه با آقای دکترجهانگرد دبیر شورای عالی اطلاع رسانی

گزارش مراسم قرعه کشی جایزه ارزنده تبیان در نمایشگاه بین المللی قرآن کریمعید رمضان آمد و ماه رمضان رفت

صد شکر که این آمد و صدحیف که آن رفت

مراسم قرعه کشی جایزه خودرو پراید حدود ساعت21 جمعه شب مصادف با بیست و دوم آبان ماه  و شب بیست و نهم ماه رمضان با حضور دکتر خاموشی ریاست محترم سازمان تبلیغات، مسئولین موسسه تبیان اعضای محترم تبیان برگزار گردید.

در این مراسم دکتر طالب پور مدیرعامل موسسه اطلاع رسانی تبیان ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان محترم اظهار داشت :بیش از دو سال است كه در تبیان هر روزاز طریق محیطی مجازی با كاربرانی سر و كار داریم كه هر یك اندیشه های خاص خود را در سر دارند .درصدد برآمدیم از طریق برنامه های مختلف درمحیطی غیرازمحیط مجازی از نزدیک ارتباط برقرار کنیم و این سومین برنامه ای است که در راستای این هدف درخدمت شما هستیم. علاوه بر آن جوایزی برای جذب کاربران بیشتر و ایجاد جامعه ای خوب از کاربران تبیان در نظر گرفته ایم.ایشان همچنین عنوان کرد :هدف کلی ما ایجاد شبکه ملی تبیان است که در سراسر شهرهای ایران مرکزISP داشته باشیم و با این که هم اکنون  در بیشتر ازنیمی از شهرهای ایران مرکز ISPداریم  ولی درصدد هستیم امسال تمامی مراکز استان ها  بهISP تبیان وصل شوند و شبکه ملی تبیان را داشته باشیم. مؤسسه اطلاع رسانی تبیان درراستای پیشبرد اهداف فرهنگی خودانجمن های مختلفیبا مضامین متنوع روانشناسی – علمی – اسلامی – ادیان- قرآن -  هنر – موسیقی و.. ایجاد کرده  تا کاربرانی که  در محیطی مجازی با درهم ارتباط هستند یکدیگر را از را از نزدیک ببینند وبا اندیشه هایی جوان ، توش و توانی خستگی ناپذیر در تحقق اهداف بلند خویش بکوشند .سپس در این مراسم از دوستان و یاران تبیان: محدثه مکانیکی، ویداغلامی، شیواعسگری، محمدحسین بازش، سمیه کیلانی، محسن دارابی، سمیه سلیمانی، لیلا میرزایی،خدیجه عرب زاده، خدیجه بابامرادی، مصطفی آهنگر، میثم امیری نسب،خانم زهرا فروزنده، پروانه دعوتی،عاطفه عطارزاده،امیرقاسمی محمدجواد رزمی، محمد صمدپور، محمدحسین مکانیکی، سیدمهدی میری، حامد محمدزاده هدایتی، محمدمهدی یزدانی، رویا احمدی، محسن اعظمی، محمدرضا مه آبادی، هادی اعظمی، مانی نقاش، پیام حسن زاده، مجید کی نژاد، محمد مهدی قندیان و محمدرضا حیرانی که در مدت نمایشگاه قرآن علاقه و پشتکار تبیان را یاری رسانیدند تقدیر به عمل آمد.

نوبت به مراسم پر هیجان قرعه کشی به روال سالهای گذشته رسید . ابتدا دکتر طالب پور تعدادی از برندگان  قرعه نیم سکه بهار آزادی را از صندوق قرعه کشی بیرون آوردند که تعدادی از دوستان که برنده سکه بودند در مراسم حضورنداشتند. پس از آن نوبت به قرعه کشی رایانه رسید . اسم خانم سیبویه از صندوق خارج شد؛ ولی متأسفانه یاخوشبختانه وی در مراسم حضور نداشت و مجبور شدند اسم دیگری را از صندوق درآوردند این مرحله بسیار جالب بود چرا که حضور در مراسم قرعه کشی برای رایانه و خودرو پراید الزامی بود. وقتی اسم ها را می خواندند همه سالن با هم فریاد می زدند حضور ندارند تا اسامی بعدی را از صندوق بیرون آوردند. سرانجام اسم زهرا فراهانی  به عنوان برنده یک دستگاه رایانه از صندوق بیرون آمد وی ضمن ابراز خرسندی گفت : من تعدادی CD خریدم ولی جالب این جاست این قبض خرید   CD که برنده قرعه کشی شده را به اسم کس دیگری خریده ام و به نام خودم نیست.دل تو دل جمعیت نبود نوبت به قرعه کشی خودرو پراید رسید قرعه کشی که همه در انتظارآن به سر می بردند به رسم سال های گذشته 10 نفر را از بین صندوق انتخاب کردند تا از بین آن 10 نفر یک خوش شانس را به عنوان برنده خودرو پراید اعلام کنند. یکی یکی اسمها خوانده می شد وحاضرین در سالن  با صدای بلند فریاد می زد حضور ندارند نفر بعدی را بخوانید تا اینکه 10 نفر تکمیل شد و همه بالای سن قرار گرفتند.  یکی از این 10 نفر خانم ترکی  بود که برنده سکه هم شده بود عجب بد شانسی دیگه خانم ترکی نمی توانست تو قرعه کشی پراید شرکت کند دل تو دل خانم ترکی نبود سرانجام مسئولین تبیان اعلام کردند ایشان به شرطی که سکه را پس دهد می تواند د رقرعه کشی پراید شرکت کند . خانم ترکی نفسی راحت کشید و سکه را فوری پس داد تا مسئولین پشیمان نشوند. و 9 نفرخوش شانس  دیگر خانم جزائری،آقای وکیلی، سعید علیزاده، محمدرضایی،خانم سیدمرتضی، سامان منوچهری، آقای میربقا، محمدحسین آزاد، رویا استادی بودند. قرعه ها را در پلاستیکی ریخته و تا می توانستند هم زدندمهندس جهانگرد نماینده ویژه رئیس جمهور درفناوری اطلاعات و ارتباطات که در مراسم قرعه کسی مهمان ویژه تبیان بودند  یک اسم از 10اسم را از قرعه بیرون آورد و خواند خانم...خانم... دل تو دل جمعیت نبود همه می خواستند ببینند درست حدس زدند یا نه و در آخر گفت خانم رویا استادی برنده خوش شانس جایزه خودرو پراید موسسه اطلاع رسانی تبیان است همه رویا استادی را تشویق کردند اوکاملاً هیجان زده شده بود و  نمی دانست احساسش را چگونه بروز دهد نا گفته نماند برادر و مادرش از خوشحالی در پوست خود نمی گنجیدند؛ مادرش گریه می کرد و بسیار ذوق زده شده بود رویا می گفت من اصلاً فکرش را نمی کردم برنده شوم نمی دانم چه باید بگویم.

به نام خدا

سلام خدمت دوستان عزیزم

می خواستم جریان امروز رو براتون تعریف كنم ضرر نمی كنین بخونین....

امروز جمعه 22 آبان 1383 تقریبا ساعت 1:25 دقیه بود كه از خونه بیرون اومدم با مادرم تا بریم نمایشگاه حدود ساعت 2:50 دقیقه بود كه رسیدیم نمایشگاه اینقده با عجله رفتمكه نفهمیدم چجوری وارد نمایشگاه شدم خلاصه بچه ها رو یكی یكی دیدم و احوال پرسی كردم

رفتیم سر كارمون (عضوگیری) امروز ای نسبت به روزای دیگه بگی نگی حالم بهتر بود یكی اینكه دو نفر با هم ای آشتی كرده بودند بعدشم با بچه ها بودم خیلی خوشحال بود ولی از طرفی ناراحت بودم آخه قراربود كه روز شنبه شب برم تبریز مرخصیم تموم شده باید برگردم دانشگاه ....حیف ولی خب باید بخونم دیگه

حالا بگذریم افطار شد رفتیم افطار و برگشتیم بعدش رفتم 2 تا سی دی قرانی خریدم توی قرعه كشیم شركت كردیم.....بالاخره وقت موعود رسید

زمان قرعه كشی و همایش رفتیم توی سالن قرعه كشیا رو یكی یكی كردن ..... رسیدم سراغ جایزه پراید اینجاش جالبه ...... اسمارو یكی یكی خوندن نفر 4-5 بود دیدم دارن میگن رویا استادی داشتم شاخ در میاوردم رفتم روی سن تا 10 نفر شدیم من یكی واقعا فكرشو نمی كردم اولش كه صدام كردن دستام داشت كلی می لرزید خیلی حول شده بودم بعد از چند دقیقه از این 10 نفر اسمارو جمع كردن كه قرعه كشی نهایی رو بكنن اسمارو انداختن توی كیسه و تكون دادن توی دلم یه دلهره خاصی داشتم اعصابم كلی ریخته بود بهم سیمام قاطی قاطی بود بعد كه اسم اصلیو در آوردن منتظر بودم یكی از اون 9 نفرو بخونن كه گفت خانوم...........خانوم.......اگه گفتین كیه؟؟؟؟؟ خانوم رو.....روی....رویا استادی ......باورم نمی شد چشم به بچه ها اعضا بود كه روبروم پایین سن روی صندلی نشسته بودن دیدم همشون از جاشون پریدن داشتن از خوشحالی پر در میاوردم خودمم هنوزمكه هنوزه باورم نمی شه داداشم و مامانمكه اونجا بودن داشتن از خوشحالی سكته می كردن داداشمو نگو از خوشحالی خون صورتشوگرفته بود و قرمز قرمز شده بود مامانم از خوشحالی گریشگرفته خودمم كه هنوزم كه هنوزه مات و مبهوت موندم كه جایزه پراید تبیان به اسم من در اومده در هر صورت كلی خوشححالم ولی نمی تونم ابراز كنم بچه ها دورمو گرفته بودنو یك به یك تبریك میگفتن از داداشام از خواهر های نازمواقعا كمل تشكر رو دارم....خیلی ازبچه ها برام زحمت كشیدنكه واقعا ازشونكمال تشكرو و سپاسرودارم از همه مهتر از تمامی مسئولین سایت تبیان الخصوص جناب آقای وزیری آقای طالبپور و خانم مه آبادی و جناب آقای خاموشی و عزیزان دیگه كه اسمشون خاطرم نیست واقعا تشكر می كنم امیدوارم استحقاق داشتن اینجایز رو داشته باشم ولی دوستان دیگه استحقاق و لیاقتشون بیشتر از بنده حقیر هست امیدوارم در سال های آینده و در تمامی مراحل زندگی موفق و موید و پیروزو خوش شانس باشند ......

تشكر میكنم هنوزم باورم نشده......

موفق و مید باشید

>مخلصیم...........خانوم گل

طی مراسمی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نمایشگاه قرآن:

وبلاگ‌نویسان برتر كشور معرفی شدند

مراسم اختتامیه دومین جشنواره ملی ـ اینترنتی ماه مبارك رمضان با حضور احمد مسجدجامعی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام و المسلمین دكتر خاموشی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و مهندس جهانگرد نماینده ویژه رئیس جمهور در فناوری  اطلاعات و ارتباطات برگزار شد و به 25 نفر از برگزیدگان لوح تقدیر و سكه‌ بهار آزادی اهدا شد.

در این مراسم احمد مظفری از استان مازندران مقام نخست جشنواره را به خود اختصاص داد و به وی لوح تقدیر به همراه یك دستگاه رایانه قابل حمل (لپ تاپ) تعلق گرفت.

همچنین در بخش وبلاگ‌نویسی از امیر عسگری، سید علیرضا ابراهیمی، ملیحه ابراهیمی، حمید صادقی‌زاده و حكیمه سپاسی تهرانی موفق به دریافت لوح تقدیر و سكه بهار آزادی شدند.

بر پایه‌ این گزارش محمد محمدخانی برای نگارش داستان «سایه مهتاب» جایزه بهترین نویسنده داستان كوتاه را دریافت كرد. همچنین مهدی باتقوا، مژگان عباسلو و جاوید خدمتی به ترتیب رتبه‌های دوم تا چهارم را به خود اختصاص دادند.

این گزارش حاكی است، محسن صادقی ‌مقدم كارگردان انیمیشن 46 دقیقه‌ای«منتظران ظهور» به عنوان بهترین اثر پویا نمایی دومین جشنواره ملی ـ اینترنتی قرآن و انتظار معرفی شد و آقایان محمد سیاوش‌پوری و ایمان ایزدگشسب نیز مقام‌های بعدی را كسب كردند.

لازم به ذكر است ابراهیم هاشم‌ورزی برای طرح مسابقه آیت عشق جایزه بهترین طراح مسابقه اینترنتی را به خود اختصاص داد و مائده عمرانی و جواد انصاری ‌فرد به ترتیب رتبه‌های دوم و سوم را كسب كردند.

همچنین در بخش ویژه شب‌های قدر به دو نفر از برگزیدگان لوح تقدیر و دو دستگاه چاپگر اهدا شد.

گفتنی است به منظور تشویق از پدیدآورندگان داستان‌ها و فیلمنامه‌های كوتاه در این جشنواره تمامی آثار نوشته شده به صورت كتاب نفیسی به چاپ خواهد رسید.

مصاحبه با آقای دکترجهانگرد دبیر شورای عالی اطلاع رسانی و یکی از مهمانان ویژه

تبیان در مراسم قرعه کشی

آقای جهانگرد مراسم را چگونه دیدید؟

بسیار خوب و قابل تحسین

به نظر شما برگزاری چنین مراسمی و اهدای جوایز به خریداران نرم افزارهای قرآنی چه میزان در پیشرفت فعالیتهای قرآنی و فرهنگ سازی علوم قرآنی موثر است؟

به نظر من تأثیر زیادی دارد. چنین فعالیتهایی قابل ستایش است. اما اگر در زمینه های مختلف گسترش یابد تأثیر بیشتر و بهتری خواهد داشت. هنوز زمینه های زیادی برای رشد و نمو در فعالیتهای قرآنی وجود دارد که فعالیت چندانی در آن صورت نگرفته است.

دراین زمینه چه پیشنهادی دارید؟

پیشنهاد می کنم در زمینه هایی چونgame ( بازی های کامپیوتری) و انیمیشن با موضوعیت قرآن و مسائل قرآنی هم فعالیت بیشتری صورت گیرد و هم بین کسانی که در این زمینه فعالیت می کنند به واسطه ارائه جوایز ارزنده رقابت بیشتری ایجاد گردد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین