سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
طرح پروژه های دانش آموزی موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان، بر اساس استاندارد یادگیری بر مبنای جستجوگری در بین معلمان و دانش آموزان ایرانی طراحی شده است و می خواهد با استفاده از تکنولوژی های جدید شیوه آموزش و لذت بردن از علوم را بهبود بخشد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آغاز دوره هشتم پروژه های دانش آموزی

موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان

آغاز دوره هشتم پروژه های دانش آموزی

طرح پروژه های دانش آموزی موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان، بر اساس استاندارد یادگیری بر مبنای جستجوگری در بین معلمان و دانش آموزان ایرانی طراحی شده است و می خواهد با استفاده از تکنولوژی های جدید شیوه آموزش و لذت بردن از علوم را بهبود بخشد.

 

 پروژه های سایت برای گسترش فرهنگ پژوهش، لذت بردن ازدانستن و عمیق کردن فهم دانش آموزان توسط اساتید و با تایید کارشناسان سازمان استعدادهای درخشان طراحی شده اند.

 

این طرح از سال 1383 آغاز به کار کرده است.دوره اول این طرح با حضور 40 گروه دانش آموزی برگزار گردید.دوره دوم آن در سطح 10 استان کشور و با حضور بیش از 100 گروه دانش آموزی و دوره سوم با حضور تعدادی از گروه های برتر با محوریت پژوهشی اجرا گردید. آغاز دوره هشتم پروژه های دانش آموزی

در جشنواره دوره چهارم نیز 108 گروه دانش آموزی شرکت کرده بودند. از بین شرکت کنندگان دوره پنجم پروژه های دانش آموزی تبیان 180 گروه دانش آموزی از 11 استان کشور حضور داشتند و در سه بخش غرفه های دانش آموزی، سمینارهای علمی و مسابقات دانش آموزی در اردیبهشت ماه 1389 مصادف با هفته معلم در فرهنگسرای خاوران تهران نتیجه تلاش خود را ارائه دادند و با یکدیگر به رقابت پرداختند.

 

در ششمین دوره پروژه های دانش آموزی بیش از 1000 گروه دانش آموزی شرکت کردند که پس از داوری مرحله اول تعداد 880 گروه دانش آموزی شامل 1700 دانش آموز از 12 استان برای حضور در جشنواره پایانی که در سالن 27 نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، دعوت شدند.

 

 در نهایت پس از برگزاری شش دوره موفق، هفتمین دوره پروژه های دانش آموزی

با حضور بیش از 570 گروه دانش آموزی در سه بخش مسابقات، سمینارهای علمی و نمایشگاه  در سالن 1 و 1A نمایشگاه بین المللی تهران در تاریخ 14 و 15 اردیبهشت ماه برگزار شد و دانش آموزان نتایج تلاش و زحمات یکساله خود را در این جشنواره ارائه دادند و با یکدیگر به رقابت پرداختند.

 

از ثبت ‏نام تا جشنواره
آغاز دوره هشتم پروژه های دانش آموزی

1- حضور رابطین در مدارس و جلسات و توضیح طرح برای دانش‏ آموزان و دبیران

2- تشكیل تیم های دانش‏آموزی با هماهنگی مسئولین مدارس

3- انتخاب پروژه توسط تیم دانش‏آموزی

4- ثبت نام در سایت توسط معلم و یا خود دانش‏ آموزان

5- شروع فعالیت‏ها

6- كسب مشاوره از طریق سایت برای پیشبرد كار

7- ارائه خروجی های مورد نظر برای شركت در نمایشگاه

8- بررسی خروجی‏های ارائه شده توسط مشاوران و داوران 

9- كسب مجوز شركت در جشنواره پایانی و اختصاص یك فضای ویژه در نمایشگاه

 

اهداف برگزاری جشنواره   آغاز دوره هشتم پروژه های دانش آموزی

·         گسترش فرهنگ پژوهشگری در بین دانش ‏آموزان

·         ایجاد زمینه‏های ظهور خلاقیت و توانایی‏های بالقوه دانش‏ آموزان

·         ارائه و عرضه دستاوردهای پژوهشی و فناوری آینده سازان ایران اسلامی

·         توسعه همكاری ها و مبادلات علمی و فنی مراكز پژوهشی و دستگاههای اجرایی

·         ایجاد انگیزه برای بالا بردن سطح علمی جهت تولید علم و جنبش نرم افزاری

·         افزایش حساسیت جامعه نسبت به پژوهش و متجلی كردن نتایج آن

·         تبیین نقش و اهمیت بالای تفكر و پژوهش

 

ثبت نام دوره هشتم پروژه های دانش آموزی

ثبت نام از 13 آبان ماه 1391 همزمان با روز دانش آموز آغاز خواهد شد و تا پایان دی ماه ادامه خواهد داشت. انشاءالله جشنواره پایانی دوره هشتم در دو بخش پروژه های تبیان و دستاوردهای نو و جدید برگزار خواهد شد.

آخرین مهلت ثبت ایده ها در باکس ثبت ایده ها ١٠ اسفند ماه ١٣٩١ می باشد

آخرین مهلت ارسال تکالیف 20 اسفند ماه 1391 می باشد.

f8project@yahoo.com

برای شرکت در بخش پروژه های تبیان شما عزیزان می توانید از بین 115پروژه ارائه شده در سایت پروژه های دانش آموزی که در شاخه های مختلف علوم فیزیکی، علوم زیستی، علوم اجتماعی و انسانی، علوم شیمی و علوم ریاضی به صورت طرح درس های کامل ارائه شده است و یا 200 کاردستی علمی ارائه شده در سایت تبیان با توجه به استعداد، سن و علاقه خود موضوع مورد علاقه خود را انتخاب کنید و از طریق آدرس اینجا ثبت نام کنید.

 

همچنین با توجه به ایده های ارسالی توسط پژوهشگران گرامی در بخش پیشنهاد موضوع شما می توانید از بین ایده های برگزیده در بخش بانک ایده نیز موضوع پروژه خود را انتخاب کنید.

 

برای شرکت در بخش دستارودهای نو هشتمین جشنواره پروژه های دانش آموزی بایستی ابتدا موضوع پروژه خود را در بخش پیشنهاد موضوع ارائه دهید و فرم ثبت نام را نیز تکمیل نمایید و گزیته شرکت در بخش دستاوردهای نو را انتخاب کنید. چنانچه موضوع پروژه پیشنهادی شما توسط کارشناسان محتوایی مورد تایید قرار گرفت برای شما ایمیلی جهت تایید و دعوت برای جضور در جشنواره دوره هشتم ارسال خواهد شد.آغاز دوره هشتم پروژه های دانش آموزی

 در ادامه شما می توانید با استفاده از طرح درس ها و مقالات مرتبط ارائه شده در بخش پژوهش سایت تبیان و هدایت مشاوران پروژه خود را انجام داده و گزارش پیشرفت پروژه خود را در چند مرحله زمانی به آدرس project@tebyan.com بفرستید، پس از داوری و بررسی گزارش های ارسالی برترین ها برای شرکت در جشنواره پایانی دعوت خواهند شد.

 

لازم به ذکر است کامل نمودن تمام قسمت های فرم ثبت نام ضروری است و هر موضوع پروژه باید در یک فرم ثبت شود. پس ضروری است مدارسی که بیش از یک موضوع پروژه انتخاب کرده اند به تعداد موضوعاتشان فرم ثبت نام را تکیمل نمایند. دقت فرمایید تا گروه های ثبت نامی در جشنواره بر اساس موضوع در بخش های غرفه های نمایشگاهی، سمینارها و مسابقات دسته بندی خواهند شد. و بر اساس ظرفیت هر بخش تعداد آن ها مشخص می گردد و پس از داوری و بررسی گزارش ها و تکالیف گروه های برتر برای شرکت در جشنواره پایانی دعوت می شوند. پس ثبت نام به تنهایی کلاک حضور در جشنواره پایانی نمی باشد.

 

  ضمناً جشنواره دوره هشتم پروژه های دانش آموزی انشاالله در سال 1392 در سه بخش غرفه های دانش آموزی، سمینارهای علمی و مسابقات برگزار خواهد شد.

 

دبیرخانه جشنواره

آدرس پستی:  تهران، بلوار کشاورز، خیابان نادری، نبش کوچه حجت دوست، پلاک 12، طبقه اول

 

پست الکترونیک:   project@tebyan.com

تلفن تماس: 81202311 و 81202303  

 

بخش پژوهش های دانش آموزی تبیان، تهیه و تنظیم: الناز فطیرخورانی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین