سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
شبكه یك سیما برای ایام محرم و دهه فجر چند تله‌فیلم با نام سایه‌ها، ای اشك‌ها بریزید، حبیب بن مظاهر، سایه‌های بلند، پرونده سفید، فرار و نقطه عطف را تولید می‌كند. این شبكه برای دیگر مناسبت‌ها از جمله نوروز آثار مفرحی برای پخش در نظر گرفته است. دو فیلم هم در
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

به زودی در تلویزیون


شبكه یك سیما برای ایام محرم و دهه فجر چند تله‌فیلم با نام سایه‌ها، ای اشك‌ها بریزید، حبیب بن مظاهر، سایه‌های بلند، پرونده سفید، فرار و نقطه عطف را تولید می‌كند. این شبكه برای دیگر مناسبت‌ها از جمله نوروز آثار مفرحی برای پخش در نظر گرفته است. دو فیلم هم درباره دانشمندان هسته‌ای در این شبكه تولید خواهد شد.

به زودی در تلویزیون

محمدكاظم كاظمی، مدیر گروه فیلم‌های تلویزیونی شبكه یك درباره تله‌فیلم‌های مناسبتی ایام محرم به جام‌جم گفت: یكی از اولویت‌های اصلی ما ساخت آثار مناسب برای محرم است. با تولید چنین آثاری به شكل مستقیم و غیرمستقیم به شخصیت‌های تاریخی و فضای محرم می‌پردازیم. برخی از قصه‌ها در دوران گذشته و بعضی از داستان‌ها در زمان حال می‌گذرد، اما به نوعی با فضای محرم مرتبط است.

وی با اشاره به تولید چهار تله‌فیلم برای محرم افزود: تله‌فیلم «سایه‌ها» به تهیه‌كنندگی قربان‌زاده و «سایه‌های بلند» به تهیه‌كنندگی آقاهرندی به ترتیب در مرحله تحقیق و نگارش و پیش‌تولید هستند. موضوع این دو فیلم اجتماعی و در فضای امروزی به مسائل مرتبط با محرم می‌پردازد.

مدیر گروه فیلم‌های تلویزیونی شبكه یك ادامه داد: فیلم‌های تلویزیونی «حبیب بن مظاهر» و «ای اشك‌ها بریزید» به تهیه‌كنندگی و كارگردانی مجتبی یاسینی نیز در مرحله تحقیق، نگارش و شروع پیش‌تولید است. این دو فیلم تلویزیونی به شكل مستقیم به محرم می‌پردازد.

10 تله‌فیلم برای نوروز

كاظمی با اشاره به تولیدات این گروه برای دهه فجر گفت: برای این ایام هم چهار تله‌فیلم در دست تولید داریم. فیلم «پرونده سفید» به تهیه‌كنندگی عباس رافعی در مرحله پیش‌تولید است. داستان این فیلم درباره یك خبرنگار آمریكایی است كه برای انجام كاری وارد ایران می‌شود.

وی ادامه داد: فیلمنامه‌های فیلم‌های «فرار» و «نقطه عطف» هم در مرحله نگارش است. یك فیلم هم قرار است به مناسبت روز نیروی هوایی تولید ‌كنیم.

مدیر گروه فیلم‌های تلویزیونی شبكه یك با اشاره به تولید دو تله‌فیلم با موضوع دانشمندان هسته‌‌ای گفت: فیلمنامه‌های «ذهن خاموش» به تهیه‌كنندگی ابراهیمی و «هكر جوان» به تهیه‌كنندگی فراهانی در مرحله نگارش است.

كاظمی درباره تولیدات این گروه در ایام نوروز افزود: برای این ایام سعی می‌كنیم 10 تله‌فیلم‌ با مضامین اجتماعی و شاد تولید كنیم تا مورد توجه خانواده‌ها قرار بگیرد.

یكی از اولویت‌های اصلی ما ساخت آثار مناسب برای محرم است. با تولید چنین آثاری به شكل مستقیم و غیرمستقیم به شخصیت‌های تاریخی و فضای محرم می‌پردازیم. برخی از قصه‌ها در دوران گذشته و بعضی از داستان‌ها در زمان حال می‌گذرد، اما به نوعی با فضای محرم مرتبط است.

وی با ذكر نام تله‌فیلم‌های نوروزی شبكه یك گفت: فیلم‌های «خورشت آلو» به نویسندگی احمد رفیع‌زاده، «مهریه شیرین» به نویسندگی علی خودسیانی، «غاز» به نویسندگی بهنام علیزاده، «نیش» به نویسندگی سعید آقاخانی، كارگردانی مجید صالحی و تهیه‌كنندگی محمدرضا تخت‌كشیان، «مردم خوب» به نویسندگی سروش صحت، «چوپان و انگشتری» به نویسندگی نداف، «آقای مدیر» به‌نویسندگی سیدوحید حسینی، «ذهن اجاره‌ای» به نویسندگی مینایی و در «مسیر آفتاب» به نویسندگی فریدون فرهودی برای نوروز تولید می‌شود.

وی افزود: تله‌فیلم «اشیا از آنچه فكر می‌كنید به شما نزدیك‌ترند» به كارگردانی و نویسندگی نرگس آبیار و تهیه‌كنندگی محمد قاسمی‌ و ابوذر پورمحمدی، مرحله موسیقی و صداگذاری را سپری می‌كند. این فیلم داستان زنی است كه همراه خانواده و دو همسایه‌اش در خانه‌ای قدیمی ‌زندگی می‌كنند. او برای پذیرایی از مهمانانش، یك دست بشقاب از همسایه‌اش به امانت می‌گیرد، اما یكی از بشقاب‌ها می‌شكند و...

در این فیلم گلاره عباسی، حسام بیگدلو، گیتی معینی، فاطمه شكری، مهران رجبی، رامسین كبریتی و امیر غفارمنش بازی می‌كنند. مدیر گروه فیلم‌های تلویزیونی شبكه یك با اشاره به تولید دو فیلم به مناسبت نهم دی ماه، روز میثاق امت با ولایت گفت: طرح یكی از این فیلم‌ها را مهدی سجاده‌چی نوشته است، اما هنوز نام آن مشخص نشده است. فیلم «روشنی» هم به نویسندگی علیرضا اسحاقی به مناسبت نهم دی تولید خواهد ‌شد.

كاظمی درباره تله‌فیلم‌هایی كه قرار است محمدعلی طالبی برای شبكه یك كارگردانی كند، گفت: قرار است این كارگردان فیلم‌های «خداحافظ پلیكان پاخاكستری»، «ترانه مردی كه لب نداشت» و «زلزله» را برای شبكه یك سیما كارگردانی كند.

بخش سینما و تلویزیون تبیان


منبع:جام جم

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین