سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مهران مدیری از طنز پردازان تلویزیونی در تلاش است بار دیگر اعتماد مخاطبان را در شبکه نمایش خانگی بدست آورده و خاطره مجموعه قهوه تلخ را از ذهن ها دور کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حالا نوبت ویلای من است که نیمه کاره بماند!


مهران مدیری از طنز پردازان تلویزیونی در تلاش است بار دیگر اعتماد مخاطبان را در شبکه نمایش خانگی بدست آورده و خاطره مجموعه قهوه تلخ را از ذهن ها دور کند.

 ویلای من

شبکه نمایش خانگی امروز به یکی از پرمخاطب ترین رسانه های کشور تبدیل شده و در عین حال چالش های بسیاری پیش روی این رسانه پرطرفدار قرار دارد.

در این میان شبکه نمایش خانگی با تولیدات مختلفی در سال های اخیر روبه رو بوده که از جمله آن می توان به ساخت و ارایه سریال های ایرانی اشاره کرد.

این اتفاق با واکنش های متفاوتی از سوی کارشناسان و سینماگران روبه رو شد تا جایی که برخی فیلمسازان، تولید و توزیع مجموعه های ویدیویی در شبکه نمایش خانگی را سبب نابودی سینما و کاهش استقبال مردم از آثار سینمایی توزیع شده در شبکه نمایش خانگی عنوان کردند.

در سالهای اخیر یکی از آثار ارایه شده در شبکه نمایش خانگی مربوط به تولید و توزیع سریال قهوه تلخ به کارگردانی مهران مدیری است.

حضور مدیری در شبکه نمایش خانگی که به عنوان یکی از مجموعه سازان طنز تلویزیونی و در عین حال صحبت های وی پیش از توزیع مجموعه قهوه تلخ با مخاطبان مبنی بر اینکه این مجموعه را کپی نکنند، سبب شد مجموعه یادشده با استقبال چشمگیری از سوی مخاطبان روبه رو شود. سری اول سریال قهوه تلخ با توزیع بیش از یک میلیون نسخه در کشور همراه شد.

در عین حال وعده و وعید تهیه کنندگان قهوه تلخ - برادران آقا گلیان- مبنی بر اهدای آپارتمان به کسانی که دی وی دی قهوه تلخ را خریداری کنند نیز بر اقبال مخاطبان افزود تا جایی که برخی قسمت های این مجموعه در شمارگان دو میلیون نسخه توزیع شد.

اعتماد مردم به شخص مدیری به واسطه آثار موفقی که در تلویزیون ارایه کرده و در عین حال وسوسه شرکت در قرعه کشی آپارتمان و جوایز اعلام شده برای سریال منظور، با اجابت مثبت دست اندرکاران تولید مجموعه قهوه تلخ روبه رو نشد و به رغم وعده های داده شده خبری از اختصاص آپارتمان به برندگان قرعه کشی این تولید ویدیویی نشد.

فارغ از خلف وعده یادشده تهیه کنندگان سریال ویدیویی قهوه تلخ از کوشه و کنار زمزمه پرداخت نشدن دستمزد بازیگران در محافل مطبوعاتی شنیده شد و برخی از عوامل این سریال در گپ و گفت با مطبوعات از پاس نشدن چک های دست اندرکاران اثر یادشده حکایت کرد.

این روند ادامه داشت تا جایی که مجموعه قهوه تلخ در نهایت در قسمت 102 متوقف و پرونده این اثر بدون پایان بندی بسته شد.

اعتماد مردم به شخص مدیری به واسطه آثار موفقی که در تلویزیون ارایه کرده و در عین حال وسوسه شرکت در قرعه کشی آپارتمان و جوایز اعلام شده برای سریال منظور، با اجابت مثبت دست اندرکاران تولید مجموعه قهوه تلخ روبه رو نشد و به رغم وعده های داده شده خبری از اختصاص آپارتمان به برندگان قرعه کشی این تولید ویدیویی نشد.

مغموم شدن مخاطبان و صدمه دیدن اعتماد آنها هیچ گاه از سوی نهادی رسمی محکوم و برخورد جدی با دست اندرکاران سرسال ویدیویی قهوه تلخ صورت نگرفت تا آنجا که خبر اعطای مجوز ساخت فیلم سینمایی به دست اندرکاران سریال یادشده در محافل مطبوعاتی منتشر شد.

فارغ از اتفاقات رخ داده، مدیری به تازگی تلاش برای توزیع مجموعه جدید خود با عنوان "ویلای من در شبکه نمایش خانگی را دستمایه کار قرار داده و با توجه به اتفاقات رخ داده برای سریال قهوه تلخ، توضیحاتی را در قالب یک لوح فشرده به مخاطبان ارایه کرده است.

توضیحاتی که بیشتر جنبه کلی گویی و به تعبیری توپ را به زمین دیگران انداختن دارد، مدیری هیچ گاه در توضیحات خود در سی دی رایگاه عرضه شده اش به جبران اعتماد از دست رفته مخاطب اشاره نکرده و در نهایت به تبلیغ کار جدید خود یعنی ویلای منپرداخته است.

تبلیغ با طعم و لحن همیشگی اما چه سود که تصویر او برای مخاطب مشتاق هیچ گاه متناسب با گذشته نبوده و بیشتر به سیمای غریبه ای جدید می نماید.

گفتی است این مجموعه قرار است با  دوبله کردی و ترکی  و  دو زیرنویس عربی و انگلیسی در بازار منتشر شود.

اسامی بازیگران این مجموعه در عنوان‌بندی این سریال به ترتیب حروف الفبا چنین آمده است: سیامک انصاری، برزو ارجمند، کمند امیر سلیمانی، رابعه اسکویی، امیرکاوه آهنین جان، بهار ارجمند، افسانه چهره‌آزاد، پانته‌آ رهنمون، ماندانا سوری، الیکا عبدالرزاقی، رضا فیض نوروزی، مهدی فقیه، محسن قاضی مرادی، هادی کاظمی، مریم کاویانی، علی لک پوریان، عارف لرستانی، مهران مدیری، شبنم مقدمی، علیرضا محمدی، نگین معتضدی، دریا مرادی دشت، غلامرضا نیکخواه، علی برقی و مهرداد مسعودنیا.

فیلمنامه این سریال را خشایار الوند و امیرمهدی ژوله در دست نگارش دارند و مهران مدیری برای اولین بار در این سریال طراحی صحنه و لباس را هم بر عهده دارد.

داستان ویلای من درباره پیرمردی 90 ساله و پولدار است که قرار است به‌زودی فوت کند. وی هشت فرزند دارد و فرزندانش که تعدادی از آنها در خارج از کشور حضور دارند، می‌خواهند به نوعی بر سر پیرمرد کلاه بگذارند و سرمایه او را بالا بکشند. در این میان یکی از فرزندان که در ایران کارمند بانک است و پسر خوب خانواده به شمار می‌رود با دیگر خواهران و برادران همراه نمی‌شود و حتی پدر را هم در این راه کمک می‌کند.

بخش سینما و تلویزیون تبیان


منبع:ایرنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین