سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در زندگی پر مشغله مان، ما اغلب مقدار زیادی از زمان را در سفر های ماشینی و برای رفت و آمد ها صرف می کنیم .
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 نگهداری کوچولو هادر ماشین


هنگامی که کودک مجبور است در ماشین غذا بخورد و یا بخوابد ، اگر این زمانها طولانی یا متداوم شود و  می تواند تبدیل به روشی ناسالم و نادرست در رشد و نمو کودک شود.


دردسرهای فرزندم در ماشین

در زندگی پر مشغله مان، ما اغلب مقدار زیادی از زمان را در سفر های ماشینی و برای رفت و آمد ها صرف می کنیم . ما برای رفتن به محل کار و بازگشت به خانه، رفتن به خرید، اجرا و انجام ماموریتهای کاری و رسیدن به قرار ملاقات ها زمان بسیاری را در اتومبیل ها سپری می کنیم . مادران حتی اگر در خانه هم باشند ( خانم خانه دار ) ، ممکن است خودشان و فرزندشان زمان بیشتری را برای انجام کارهایی مانند خرید مواد غذایی ، مراجعه به متخصص اطفال و یا حتی رفتن به پارک را در ماشین بگذرانند .

اگر چه نکته منفی در مورد خروج از خانه و وجود ندارد ، اما در نهایت بعضی از بچه ها مجبورند زمان بیشتری در صندلی ماشین خود باشند به جای اینکه  زمان بیشتری را در خانه و اتاقشان سپری کنند .برخی از کودکان خردسال آنقدر به نشستن در اتومبیل خو گرفته اند و به آن معتاد شده اند که پدر و مادر ها مجبورند برای به خواب رفتن کودک آنها را با ماشین اطراف خانه بگردانند تا کودک به خواب برود .

بدخلقی کودک

گردش با ماشین ممکن است به طور موقت برای کودک آرام بخش  و حتی سرگرم کننده باشد ، اما در نهایت وقتی کودکان برای مدت زمانی در صندلی ماشین محصور و محبوس می شوند بی قراری می کنند. هنگامی که کودک مجبور است در ماشین غذا بخورد و یا بخوابد ، اگر این زمانها طولانی یا متداوم شود و  می تواند تبدیل به روشی ناسالم و نادرست در رشد و نمو کودک شود. می توانید پیش بینی کنید و منتظر این امر باشید که کودک شما بد خلق شود چرا که فعالیت، جنب وجوش و آزادی او محدود شده است . ماندن در موقعیتی یکسان و یکنواخت و برای مدت طولانی برای کودک ناراحت کننده است .

استفاده از تشک های مناسب

زمان هایی اتفاق می افتد که ما مجبوریم برای انجام ماموریت فرزندان خود را همراه با خود ببریم و گاهی پیش می آید پایان برنامه به زمانی طولانی تر زمان برنامه ریزی شده ما نیاز پیدا می کند . پس ما چه گونه می توانیم اطمینان حاصل کنیم که فرزند مان در طی زمانی که در حال حرکت هستیم از استراحت و حرکات مناسب برخوردار است؟ اکثر بچه ها در هر کجا و در هر موقعیت می توانند بخوابند ، هرچند معمولا در مورد استراحت و خواب مشکلی نیست ، اما در نهایت گاهی آنها گردن شان و کمرشان درد خواهد گرفت و پس لازم است فضای مناسبی برای استراحت کودکان در ماشین فراهم کنیم.

زمان کوتاه برای خرید

کولر روشن کردن، گرمای هوا و در زمستان سرمای آن می تواند بری کودکان پدیده مطلوبی نباشد پس سعی کنید خرید مواد غذایی و دیگر کارها را طوری برنامه ریزی کنید که وقت کمتری صرف انجام آنها کنید تا بچه ها در داخل و یا خارج از ماشین بیش از حد منتظر نمانند، زیرا این انتظار باعث شود که آنها بد خلق و عصبی شده و در مواردی گریه های آنها تا خانه شما را همراهی خواهد کرد.

برای سفر آمادگی لازم را داشته باشید

 سعی کنید از سفرهای جاده ای طولانی با کودکان خردسال اجتناب کنید و در صورتی که امکان پذیر نیست، پس مطمئن شوید که توقف کافی برای تغذیه و حرکت کودک مهیا شود.

به جای غذا خوردن در ماشین ، تلاش کنید برای غذا خوردن داخل رستورانی بروید و یا در صورتی که آب و هوا اجازه می دهد در محیط بیرون در میز و نیمکت بنشینید

پیاده روی کنید

 اگر شما فقط به یکی دو قلم جنس از فروشگاه نیاز دارید و اگر هوا خوب است ، به جای رانندگی پیاده روی کنید. فرزند کوچک خود را در کالسکه بگذارید و از پیاده روی لذت ببرید . هوای تازه می تواند برای شما و کودک شما به طورشگفت انگیزی مفید واقع شود . ماشین در جامعه و برای امور خانواده ضرورت است، اما اجازه ندهید که کودک شما با دنیای خارج از آن بیگانه باشد و دنیای اطراف را از داخل ماشین ببیند و بشناسد. بودن او در جامعه و در کنار افراد مطمئن و استفاده از سایر وسایل نقلیه به او نگاه متفاوتی را هدیه می دهد.

 

 

 

هانیه ورشوچی

بخش خانواده ایرانی تبیان


مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین