سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
طراحی‌ صنعتی بد می‌تواند یك محصول را به‌طور كامل نابود كند. عدم توجه به كاربر، صرفه‌جویی بیش از حد، تنبلی در صیقل محصولات یا نداشتن دانش كافی، از دلایلی است كه می‌تواند به عصبانیت شدید مشتری منجر شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بدترین طراحی‌های دنیای کامپیوتر


طراحی‌ صنعتی بد می‌تواند یك محصول را به‌طور كامل نابود كند. عدم توجه به كاربر، صرفه‌جویی بیش از حد، تنبلی در صیقل محصولات یا نداشتن دانش كافی، از دلایلی است كه می‌تواند به عصبانیت شدید مشتری منجر شود. در دنیای كامپیوتر و فناوری اطلاعات نیز این محصولات كم نیستند.

**بست‌ كابل‌های یكبار مصرف: این بست‌ها قبلا از سیم‌های روكش‌دار درست می‌شدند و می‌شد آنها را مدام استفاده كرد، اما امروزه بسیاری از شركت‌ها از پلاستیك‌ برای بستن كابل‌ها هنگام بسته‌بندی استفاده می‌كنند كه نه‌تنها بازكردنشان سخت است، بلكه استفاده مجدد از آنها ممكن نیست.

بدترین طراحی‌های دنیای کامپیوتر

**كابل‌های اترنتی كه معلوم نیست از چه نوعند، CAT5، CAT5e یا CAT6: شاید بیش از حد بخواهیم مته به خشخاش بگذاریم، اما این شاخه‌های مختلف برای دلیلی شكل گرفته‌اند. برای انتقال داده در شبكه با سرعت گیگابیت به كابل‌های CAT5e نیاز داریم، كابل‌های CAT6 در جلوگیری از تداخل بسیار مفید عمل می‌كنند و می‌توانند تا 10گیگابیت بر ثانیه به انتقال اطلاعات بپردازند.

بدترین طراحی‌های دنیای کامپیوتر

**طراحی‌های صیقلی شیشه‌ای گجت‌ها: كه كوچك‌ترین گرد و خاك و اثر انگشتی را به‌خود می‌گیرند و موقع تمیز‌كردن هم یا رنگشان می‌رود یا رویشان خش می‌افتد. این اتفاق وقتی بیش از حد ناراحت‌كننده می‌شود كه سخت‌افزاری روزمره با چنین كیفیت پایینی طراحی شده باشد. این سخت‌افزارها از جمله صفحه‌های لمسی، با بیشترین انتقادها مواجه می‌شوند و شركت‌های بزرگ‌تر در تلاشند تا مقاومت سطوح این دستگاه‌ها را در برابر اثر انگشت و خش بیشتر كنند.

**دکمه های کنار لپ تاپ: یكی دیگر از موارد ناامیدكننده در طراحی محصولات، دكمه‌هایی است كه درست در كنار لپ‌تاپ، مانیتور یا دستگاه‌های دیگر قرار می‌دهند و احتمال این‌كه تصادفا موقع برداشتن یا جابه‌جایی آن دستگاه دستمان به آن دكمه بخورد، زیاد است. دكمه خروج دیسك در لپ‌تاپ‌ها یكی از این موارد است. اپل با اقدامی نوآورانه، كلید خروج دیسك را روی كیبورد قرار داده است.

بدترین طراحی‌های دنیای کامپیوتر

**سفتی دكمه اسپیس: در برخی از لپ‌تاپ‌ها به فشار زیادی نیاز دارد و در صورت كار زیاد با سیستم، فرد دچار مچ‌درد خواهد شد.

** دسترسی پورت‌های ورودی و خروجی و دیسك‌های اپتیكال: مثلا جای كارت مموری روی دستگاه، چنان در حاشیه پایینی آن قرار گرفته است كه برای ورود و خروج مموری كارت، حتما باید دستگاه را یكی دوسانت از روی زمین بلند كرد.

**آداپتورهای اكثر دستگاه‌ها با مارك شركت سازنده آن دستگاه عرضه نمی‌شوند: این امر وقتی گیج‌كننده می‌شود كه بخواهیم مثلا مانیتور را از برق بكشیم، اما اشتباها پرینتر خاموش می‌شود و... راه دیگرش هم این است كه سرنخ را گرفته و ببینیم سیم به‌كجا وصل می‌شود. حتی از اتلاف وقت و اسباب زحمت بودن این دستگاه‌ها ممكن است رویدادهای بدتری رخ دهد. دو آداپتور با فیش‌های یكسان، اما با ولتاژ متفاوت می‌توانند یك دستگاه را بسادگی از دور خارج كنند.

با اختلاف فاحش می‌توان آداپتورهایی را كه پریزشان آنقدر بزرگ است كه در یك سوراخ جا‌ نمی‌شود به‌عنوان بدترین طراحی در صنعت كامپیوتر نام برد

**برچسب های لوگودار: كامپیوترهای All-in-One، لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌ها با برچسب‌هایی عرضه می‌شوند كه رویشان انواع لوگوها وجود دارد. خب آدم می‌داند داخل لپ‌تاپی كه خریده است سی‌پی‌یوی اینتل گذاشته‌اند، دیگر چرا باید برچسب Intel Inside، یا صدای دالبی را روی لپ‌تاپ خود داشته باشد؟

**كیبوردهایی كه طرح‌های عجیب دارند: كسانی كه با كیبورد زیاد كار می‌كنند، دیگر هنگام تایپ به كلیدهایی كه می‌زنند فكر نمی‌كنند و با لمس یك كلید و موقعیت نسبی آن می‌توانند آن كاراكتر را تشخیص دهند. حالا حساب كنید كه شركت‌های خلاق، با تغییر طرح‌بندی كلیدها در صفحه كلید، كارایی را فدای زیبایی می‌كنند.

** با اختلاف فاحش می‌توان آداپتورهایی كه پریزشان آنقدر بزرگ است كه در یك سوراخ جا نمی‌شود را به‌عنوان بدترین طراحی در صنعت كامپیوتر نام برد. نتیجه این طراحی‌های بد این‌طور می‌شود كه برای وصل‌كردن چهار كابل پاور، مجبور به استفاده از یك خروجی با هفت دوشاخه خواهیم بود.

 

 

 

بخش دانش و زندگی تبیان

منبع: کلیک

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین