سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
بسیاری از خانم‌ها در مورد رابطه همسر خود با مادرش کنجکاو یا حساس هستند و وقت زیادی را صرف بررسی آن می‌کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مردهای مامانی!

شخصیت شناسی از روی رابطه یک مرد با مادرش


بسیاری از خانم‌ها در مورد رابطه همسر خود با مادرش کنجکاو یا حساس هستند و وقت زیادی را صرف بررسی آن می‌کنند.


مرد

شاید رابطه مادر و پسر تنها زمانی برای خانم‌ها قابل درک باشد که خودشان مادر شوند. اما نکاتی وجود دارد که به ما کمک می‌کنند با نگاهی به رابطه یک مرد با مادرش، چیزهایی را در مورد شخصیت او دریابیم.

هر روز با مادرش تماس می‌گیرد

مردی که هر روز با مادرش صحبت می‌کند، احتمالاً همه چیز را به او می‌گوید، از جمله جزئیات صحبت‌های خود با همسرش را. این کار به مادر او فرصت و شرایطی برای قضاوت راجع به رابطه پسر و عروسش، و همین طور فرصتی برای سبک سنگین کردن همه اختلاف نظرها و چالش‌های یک رابطه می‌دهد؛ و حدس بزنید معمولاً یک مادر طرف چه کسی را خواهد گرفت، پسر یا عروسش را!

به مشورت با مادرش نیاز دارد

رفتار مرد بالغی که حتی بعد از ازدواج به مشورت با مادرش نیازمند است و نمی‌تواند بدون دانستن نظر مادر خود تصمیم بگیرد، کمی ناامیدکننده به نظر می‌رسد. البته که احترام به نظرات مادر و پدر ضروری است، ولی وقتی این احترام به صورت یک وابستگی و نیاز درآمده باشد، می‌تواند نشانه عدم اعتماد به نفس یک مرد باشد. اگر مردی نتواند به تصمیمات خود اعتماد کند، در جلب اعتماد همسر خود نیز موفق نخواهد بود.

قدردان زحمات مادرش نیست

اگر مردی قدر مادرش را نداند، احتمالاً قدر همسرش را نیز نخواهد دانست. چنین افرادی معمولاً خودمحور هستند و همیشه خود را محق می‌دانند. از نظر این افراد، دیگران به آن‌ها لطف نمی‌کنند، بلکه صرفاً وظیفه خود را انجام می‌دهند. آن‌ها هرگز از کسی تشکر نمی‌کنند. خواه از همسرشان، خواه از مادرشان و خواه از دوست شان.

مردی که در برابر شما یا سایر افراد به مادرش بی احترامی کند، احتمالاً فردی گستاخ و تند است. چنین فردی پتانسیل آن را دارد که در مقابل دیگران، به همسر خود نیز بی احترامی کند.

صمیمیتی بین او و مادرش وجود ندارد

بعضی از مردان عجول هستند، یا وقت و حوصله‌ای برای بودن با مادرشان ندارند. اگر مردی برای رابطه خود با اولین زنی که دوستش داشته است، یعنی مادرش، ارزشی قائل نباشد، احتمالاً با همسر خود نیز صمیمی نخواهد بود. این امر به احتمال زیاد در مورد رابطه او با فرزندانش نیز صادق خواهد بود.

مادرش را ملامت می‌کند

مسلماً ممکن است بعضی از زنان، مادران چندان خوبی نباشند. اما وقتی یك مرد، زنی که او را به دنیا آورده است سرزنش می‌کند، یا او را با لحن تند و توهین آمیز مورد خطاب قرار می‌دهد، باید در مورد شخصیت او بیشتر فکر کنیم. البته عصبانیت‌های آنی و زودگذر اگر از حد خاصی تجاوز نکنند طبیعی هستند، ولی وقتی حالت توهین یا کنایه به خود بگیرند و بیشتر از حد خاصی تکرار شوند، نشان‌دهنده عدم احترام به مادر هستند.

مرد

به مادرش احترام نمی‌گذارد

درست است که بسیاری از مردان و زنان از رفتار مادر خود راضی نیستند، ولی مردی که در برابر شما یا سایر افراد به مادرش بی احترامی کند، احتمالاً فردی گستاخ و تند است. چنین فردی پتانسیل آن را دارد که در مقابل دیگران، به همسر خود نیز بی احترامی کند.

با مادرش مثل یک خدمتکار رفتار می‌کند

بعضی از مردان حتی در سنین بزرگ‌سالی از مادر خود انتظارات عجیب دارند، مثلاً انتظار دارند که مادرشان اتاق شان را تمیز کند، برایشان غذا بیاورد و ... مردی که حتی در سن جوانی همچنان مسئولیت‌های خود را به گردن دیگران می‌اندازد، نمی‌تواند قابل اعتماد باشد چرا که تنبل و نابالغ است.

هنوز به قوانین و ارزش‌های مادر خود پایبند است

مردانی که حتی پس از تشکیل خانواده همچنان به ارزش‌ها و قوانین مادر خود پایبند هستند، توانایی ایجاد سیستم ارزشی مستقل خود را ندارند. اگر او مرتب از جمله «مادرم می‌گوید» استفاده می‌کند، علاوه بر اینکه کم کم اعصاب همسرش را خـُرد خواهد کرد، به طور غیر مستقیم اعلام می‌کند که از مستقل زندگی کردن می‌ترسد.

از مادرش یک بت ساخته است

وجود مادر یکی از عزیزترین و ارزشمندترین نعمت‌های خداوندی است، اما عشقی که به مادرمان داریم به آن معنا نیست که هرچه او می‌گوید یا می‌خواهد درست است. اگر مردی از مادرش یک بت ساخته باشد یا او را کاملاً بی عیب و نقص بداند، هرگز به همسرش اجازه نخواهد داد که جای مادرش را بگیرد، اگرچه همسری دانا و مهربان داشته باشد.


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: میثم ومپایر

برگرفته از انجمن: روانشناسی

 

مطالب مرتبط:

با این مردان ازدواج نکنید!

رازهای بین زن و شوهر 

آیا همسرم مرا دوست دارد؟

امان از همسر خودرأی!

مدیریت ارتباط با خانواده همسر

مردان بدقلق هم دوست داشتنی‌اند! 

رفتارهای مشکل ساز زندگی مشترک

روش‌های "خودشیرین" كردن برای همسر!

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین