سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رزمندگان اسلام، عراق شایعه اشغال خرمشهر را اعلام كرد. در هفتمین روز از جنگ تحمیلی عراق به جمهوری اسلامی ایران، شورای امنیت سازمان ملل متحد- بدون محكوم كردن تجاوز عراق و اشغال بخشی از ایران- با صدور قطعنامه 479(نخستین قطعنام...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تاریخ جنگ (ششم مهر ماه)

ویژه نامه هفته دفاع مقدس
6/7/1359

برای تخریب روحیه رزمندگان اسلام، عراق شایعه اشغال خرمشهر را اعلام كرد.

در هفتمین روز از جنگ تحمیلی عراق به جمهوری اسلامی ایران، شورای امنیت سازمان ملل متحد- بدون محكوم كردن تجاوز عراق و اشغال بخشی از ایران- با صدور قطعنامه 479(نخستین قطعنامه این شورا در مورد جنگ تحمیلی) دو كشور را به استفاده از راه حل های مسالمت آمیز دعوت كرد.

فیدل كاسترو: وضع در این منطقه از جهان بسیار خطرناك و وخیم است و به همین جهت وزیر امور خارجه ما سعی می‌كند به ماموریت میانجیگری میان تهران و بغداد ادامه دهد. ( فیدل كاسترو در آن زمان ریاست جنبش كشورهای غیرمتعهد را بعهده داشت.)

طارق عزیز در پاریس: عراق در صحنه بین‌المللی روی نقش غرب و فرانسه حساب می‌كند، عراق تمام تلاش های خود را برای تغذیه نفتی كشورهای غربی انجام می‌دهد.

سادات رئیس جمهور مصر، این جنگ را موفقیتی عالی برای سرنگونی رهبر ایران می‌داند و اظهار می‌دارد كه تمام كشورهای صاحب نفت در حوزه خلیج فارس از این كودتا استقبال خواهند كرد.

6/7/1361

عملیات مسلم بن عقیل.

6/7/1362

شهرهای اندیمشك و دزفول هدف 5 فروند موشك 9 متری قرار گرفتند كه شهادت حدود 100 نفر از ساكنان این دو شهر را به دنبال داشت.

ویژه نامه هفته دفاع مقدس

6/7/1363

اظهارات نخست وزیر – آقای موسوی- در مصاحبه رادیو تلویزیونی با خبرنگاران داخلی و خارجی: ما با رژیم فعلی عراق هرگز بر سر میز مذاكره نخواهیم نشست. رابطه ما با جهان براساس این كه كدام یك از بلوك و كشورها با ما خصومت كمتر یا بیشتری دارند، تنظیم می شود. موضعگیری ما در برابر اسراییل یك موضعگیری استراتژیكی و برای نشان دادن خط جمهوری اسلامی است. وقتی كه در صبرا و شتیلا و یا دهكده سحمور قتل عام صورت می گیرد و صهیونیزم به كمك امریكا صدها نفر را به گلوله می بندد، این كشور (امریكا) نباید انتظار داشته باشد اتباعش در كشورهای مختلف، امنیت داشته باشند.

تبادل آتش توپخانه كه در آبادان و خرمشهر همراه با آتش ادوات بود و اصابت خمپاره به شهربانی آبادان.

6/7/1364

قرارداد عراق و فرانسه جهت فروش 14 جنگنده میراژ اف1 فرانسه به عراق.

6/7/1365

ادامه مباحث قرارگاه خاتم برای انتخاب منطقه عملیاتی و طرح مانور نهایی. پیگیری مسائل مربوط به طرح مانور را فرمانده سپاه و حل مسائل مربوط به تداركات و پشتیبانی را آقای هاشمی رفسنجانی عهده دار شدند.هواپیماهای دشمن در پنج مرحله اطراف اروندرود و حومه فاو را بمباران كردند. پل ارتباطی قرارگاه نوح بر اروندرود آسیب دید كه پس از چند ساعت ترمیم و راه اندازی شد.

هواپیماهای عراقی به حریم فضایی اسلام آباد، گیلانغرب، سرپل ذهاب، خرم آباد، همدان، خارك و اطراف بروجرد تجاوز كردند.

بمباران تأسیسات نفتی رومیله در جنوب غربی بصره در حمله هواپیماهای ارتش ایران.

حمله ناموفق نیروهای عراقی به مواضع اتحادیه میهنی كردستان.

هزاران تن از اسیران عراقی خواستار حضور در جبهه های جنگ علیه رژیم بعث، شدند.

معاونت جنگ دانشگاه تبریز اعلام كرد كه خط تولید گلوله های خمپاره در كارگاه دانشكده فنی تجهیز و راه اندازی شد و نمونه سازی پل های شناور به پایان رسید.

دبیركل شورای همكاری خلیج فارس: عراق نه تنها از كشور خود بلكه از توازن استراتژیك قدرت در منطقه دفاع میكند. شروع جنگ نتیجه غیرمنطقی انقلاب ایران بود. ما به نیویورك آمده ایم تا به جهان بگوییم كه ایران نباید در این جنگ پیروز شود.

راهپیمایی مجاهدان و مهاجران عراقی در خیابان های تهران به مناسبت " روز انقلاب اسلامی عراق".

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین