سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
بخش اجتماعی سایت تبیان در مقاله «معماری سنتی تلی از خاک می‌شود» به بررسی وضعیت معماری کشور در دهه اخیر پرداخته است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تبیان در خصوص معماری نوین هشدار داد

معماری سنتی

بخش اجتماعی سایت تبیان در مقاله «معماری سنتی تلی از خاک می‌شود» به بررسی وضعیت معماری کشور در دهه اخیر پرداخته است.

به گزارش روابط عمومی، یکی از مسائلی که در سالهای اخیر باعث نابود شدن بسیاری از آثار باستانی و تاریخی ما شد سناریوی تکراری میان دیوان عالی اداری و سازمان میراث فرهنگی بود. در تمام این ماجراها مالکان بناهای تاریخی دارای ثبت ملی هم بودند و جزو میراث تاریخی و فرهنگی محسوب می شدند به دلیل مشکلاتی که قدیمی شدن سازه ها برایشان ایجاد کرده بود تصمیم به فروش آن می گرفتند و در این میان سازمان میراث فرهنگی حاضر نمی شد بناهای تاریخی یاد شده را به قیمت از مالکان خریداری کند.

در بخشی از این مقاله آمده است:«اتفاقی که در دهه اخیر افتاد این بود که نوعی از معماری بر گرفته از معماری مدرن غرب بر تمام ساخت و سازهای کشور ما سایه انداخت و نتیجه اش هم شد ساختمان هایی که تنها برای فروش  ساخته شده اند و در آنها به تنها چیزی که توجه نمی شود، مولفه های معماری بومی و سنتی است».

در این مقاله بخش های: «معماری سنتی که با اهمال مدیران به تلی از خاک تبدیل می شود»، «بساز و بفروشی بلای جان معماری سنتی» و «رواج معماری بساز و بفروشی در روستاها» وجود دارد.

مقاله «معماری سنتی تلی از خاک می‌شود » به قلم کیانا نیکفام تهیه شده و در بخش اجتماعی سایت تبیان در دسترس علاقمندان می باشد.

 

 

تنظیم: هومن بهلولی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین