وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
شد! در هفته‌ آینده‌ تیم‌ملى‌ ایتالیا دو بازى‌ بسیار بااهمیت‌ را در مرحله‌ انتخابى‌ یورو 2008 برابر اوکراین‌ و گرجستان‌ خواهد داشت، دیدارهایى‌ که‌ مى‌تواند شانس‌ دوباره‌ براى‌ روبرتو دونادونى‌ جوان‌ باشد تا ناکامى‌هاى‌...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دونادونی به قهرمان جهان متوسل شد!


در هفته‌ آینده‌ تیم‌ملى‌ ایتالیا دو بازى‌ بسیار بااهمیت‌ را در مرحله‌ انتخابى‌ یورو 2008 برابر اوکراین‌ و گرجستان‌ خواهد داشت، دیدارهایى‌ که‌ مى‌تواند شانس‌ دوباره‌ براى‌ روبرتو دونادونى‌ جوان‌ باشد تا ناکامى‌هاى‌ خود و تیمش‌ در بازیهاى‌ گذشته‌ را جبران‌ کند و مدت‌زمان‌ بیشترى‌ رهبرى‌ آتزورى‌ها را بر عهده‌ بگیرد.

ایتالیا در دو بازى‌ گذشته‌ خود در این‌ رقابتها یک‌ تساوى‌ مقابل‌ لیتوانى‌ و یک‌ شکست‌ سنگین‌ برابر فرانسه‌ را در کارنامه‌ دارد و پرواضح‌ است‌ ادامه‌ این‌ روند عمر دونادونى‌ را در تیم‌ملى‌ کوتاه‌ خواهد کرد.

بازى‌ با اوکراین‌ تداعى‌کننده‌ جدال‌ دو تیم‌ در مرحله‌ یک‌چهارم‌ پایانى‌ جام‌جهانى‌ 2006 آلمان‌ است‌ که‌ با برترى‌ ایتالیایى‌ها به‌ پایان‌ رسید و بازى‌ با گرجستان‌ هم‌ خیلى‌ آسان‌ نیست‌ چراکه‌ این‌ تیم‌ نه‌چندان‌ صاحبنام‌ در اروپا همانند لیتوانى‌ مى‌تواند دندان‌هاى‌ منچینى‌ و یارانش‌ را از ریشه‌ بکند.

لحظاتى‌ بعد از دیدار کیه‌وو و پالرمو که‌ آخرین‌ بازى‌ هفته‌ پنجم‌ محسوب‌ مى‌شد و با برترى‌ سیسیلى‌ها بر میزبان‌ ورونایى‌ خاتمه‌ یافت، سرمربى‌ تیم‌ملى‌ ایتالیا اسامى‌ 25 بازیکن‌ را براى‌ حضور در اردوى‌ کوورچانو اعلام‌ کرد.

بازگشت‌ بازیکنانى‌ چون‌ لوکا تونى‌ و آلساندرو دل‌پیرو و خط‌ خوردن‌ آنتونیو کاسانو و آلبرتو جیلاردینو از جمله‌ سوژه‌هاى‌ خوب‌ براى‌ کارشناسان‌ به‌ حساب‌ مى‌آید، ضمن‌ این‌ که‌ تماس‌ تلفنى‌ دونادونى‌ با فرانچسکو توتى‌ هم‌ هیچ‌ نتیجه‌اى‌ را براى‌ جلب‌ رضایت‌ کاپیتان‌ رم‌ و بازگشت‌ به‌ تیم‌ملى‌ به‌ همراه‌ نداشت.

در سه‌ بازى‌ گذشته‌ تیم‌ملى‌ ایتالیا که‌ یک‌ دیدار دوستانه‌ مقابل‌ کرواسى‌ و دو بازى‌ در مرحله‌ انتخابى‌ یورو 2008 برابر لیتوانى‌ و فرانسه‌ داشت، دونادونى‌ فقط‌ یک‌ امتیاز از 9 امتیاز ممکن‌ را به‌ دست‌ آورده‌ است.

تغییراتى‌ که‌ وى‌ در تیم‌ قهرمان‌ جهان‌ به‌ وجود آورد و در کنار گذاشتن‌ نام‌هاى‌ بزرگ‌ هیچ‌ کوتاهى‌ نکرد، انتقادات‌ بسیارى‌ را به‌ سمت‌ او روانه‌ کرد به‌ طورى‌ که‌ خیلى‌ها چهارمین‌ عنوان‌ قهرمانى‌ آتزورى‌ها را در جام‌جهانى‌ زیر سئوال‌ بردند و سپس‌ روبرتوى‌ جوان‌ را فاقد صلاحیت‌ براى‌ رهبرى‌ تیم‌ملى‌ خواندند ولى‌ لیست‌ جدید تیم‌ملى‌ تا حدودى‌ جو را براى‌ دونادونى‌ بهتر کرد چراکه‌ او از موضع‌ خودخواهى‌ خود کوتاه‌ آمد و به‌ تیم‌ مارچلو لیپى‌ اعتماد نمود و تقریباً‌ مبناى‌ تیم‌ خود را براساس‌ دانش‌ و تفکرات‌ سرمربى‌ اسبق‌ آتزورى‌ها قرار داد.

اگر توجهى‌ به‌ نام‌ توتى‌ و جیلاردینو نداشته‌ باشیم، خط‌ حمله‌ تیم‌ملى‌ با حضور تونی، دل‌پیرو، اینزاگى‌ و یاکینتا همان‌ خط‌ حمله‌ تیم‌ قهرمان‌ جهان‌ است.

در سایر نقاط‌ هم‌ مى‌توان‌ تیم‌ لیپى‌ را تجسم‌ کرد چرا که‌ دونادونى‌ تصمیم‌ گرفته‌ با اتکأ به‌ قدرت‌ بوفون، زامبروتا، کاناوارو، نستا، پیرلو، کامورانزى‌ و... بر 2 حریف‌ آینده‌ ایتالیا چیره‌ شود.


توتى‌ همه‌ را قانع‌ کرد

پیروزى‌ یک‌ بر صفر رم‌ مقابل‌ امپولى‌ بیشتر از هر چیز عدم‌ آمادگى‌ فرانچسکو توتى‌ را به‌ معرض‌ نمایش‌ گذاشت.

کاپیتان‌ رم‌ خواسته‌ یا ناخواسته‌ یک‌ بازى‌ پراشتباه‌ را انجام‌ داد و ثابت‌ کرد در حال‌ حاضر توانایى‌ بازى‌ در تیم‌ملى‌ را ندارد و بهتر است‌ براى‌ بازگشت‌ او همانطور که‌ خودش‌ گفته‌ تا سال‌ 2007 صبر کرد.

دونادونى‌ در چند روز اخیر تماس‌هاى‌ زیادى‌ با توتى‌ برقرار کرد تا او را براى‌ حضور در 2 بازى‌ مقابل‌ اوکراین‌ و گرجستان‌ قانع‌ کرد اما این‌ فرانچسکو بود که‌ روبرتو و طرفدارانش‌ را قانع‌ کرد فعلاً‌ براى‌ بازى‌ در تیم‌ملى‌ به‌ شرایط‌ لازم‌ بدنى‌ دست‌ نیافته‌ و انجام‌ بازیهاى‌ سنگین‌ امکان‌ مصدوم‌ شدن‌ مجدد او را بیشتر خواهد کرد.

توتى‌ با مصدومیتى‌ که‌ مقابل‌ امپولى‌ در فوریه‌ گذشته‌ گریبانگیرش‌ شد خیلى‌ تلاش‌ کرد تا حضور آبرومندانه‌اى‌ در جام‌جهانى‌ داشته‌ باشد و باید نمره‌ قابل‌ قبولى‌ هم‌ به‌ او داد اما دردى‌ که‌ مچ‌ پاى‌ او را در جریان‌ تورنمنت‌ آلمان‌ 2006 آزار مى‌داد بهانه‌اى‌ شد که‌ فرانچسکو براى‌ مدتى‌ قید بازى‌ در تیم‌ملى‌ را بزند.

او از تصمیمى‌ که‌ براى‌ خداحافظى‌ گرفته‌ بود پشیمان‌ شد چون‌ دوست‌ دارد در یورو 2008 و شاید جام‌جهانى‌ آینده‌ هم‌ همراه‌ آتزوری باشد ولى‌ در حال‌ حاضر دوستداران‌ توتى‌ باید براى‌ مدتى‌ با او در تیم‌ملى‌ وداع‌ کنند، چون‌ او مى‌خواهد با آمادگى‌ صددرصد در خدمت‌ تیم‌ملى‌ ایتالیا باشد.


دل‌پیرو جانشین‌ کاسانو شد

آنتونیو کاسانو در بازى‌ با لیتوانى‌ نمایش‌ خیلى‌ خوبى‌ داشت‌ اما در جدال‌ حساس‌ با فرانسه‌ او نتوانست‌ جاى‌ توتى‌ و دل‌پیرو را پر کند و ایتالیا بدون‌ داشتن‌ یک‌ طراح‌ خوب‌ مقابل‌ خروس‌ها 3 بر یک‌ شکست‌ خورد.

آسیب‌دیدگى‌ کاسانو و عدم‌ استفاده‌ فابیو کاپلو از این‌ مهاجم‌ اهل‌ بارى‌ در بازیهاى‌ رئال‌ چاره‌اى‌ براى‌ دونادونى‌ باقى‌ نگذاشت‌ تا در غیاب‌ توتى‌ به‌ الکس‌ دل‌پیرو اعتماد کند. بازیکنى‌ که‌ هنوز هم‌ یکى‌ از بهترین‌هاى‌ یوونتوس‌ و ایتالیاست‌ و در آستانه‌ به‌ ثمر رساندن‌ دویستمین‌ گل‌ خود با پیراهن‌ بینکونرى‌ قرار دارد.

دل‌پیرو مى‌تواند مهره‌ گمشده‌ دونادونى‌ در بازیهاى‌ گذشته‌ باشد. او در بهترین‌ فرم‌ بدنى‌ قرار دارد و ثابت‌ کرده‌ با اتکأ به‌ تکنیکى‌ که‌ دارد یک‌ ستاره‌ ارزشمند براى‌ تیم‌ملى‌ ایتالیا خواهد بود.

ایتالیایى‌هاى‌ دعوت‌ شده...

دروازه‌بانان: بوفون، آملیا و آبیاتى‌

مدافعان: زاکاردو، بارزاگلی، کاناوارو، گروسو، زامبروتا، نستا، اودو، پاسکوال‌ و ماتراتزی.

هافبک‌ها: کامورانزی، پیرلو، گاتوزو، ده‌روسی، پروتا، مائورى‌ و دل‌وکیو.

مهاجمان: دل‌ پیرو، دى‌ میکله، دى‌ ناتاله، یاکینتا، فلیپو اینزاگى‌ و تونی.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین