تبیان، دستیار زندگی
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از انتخاب رشته دانش آموزان در اول دبیرستان خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

انتخاب رشته دانش آموزان در اول دبیرستان

انتخاب رشته دانش آموزان در اول دبیرستان


معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از انتخاب رشته دانش آموزان در اول دبیرستان خبر داد

ابراهیم سحرخیز با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پروش گفت: در راستای اجرای سند تحول بنیادین، دانش آموزانی که از امسال وارد نظام آموزشی 3-3-6 شده اند پس از پایان پایه سوم راهنمایی، به طور تخصصی انتخاب رشته خواهند کرد و از اول متوسطه وارد دبیرستان یا هنرستان متناسب با رشته انتخابی خود خواهند شد.

وی تاکید کرد: دانش آموزانی که امسال وارد پایه ششم ابتدایی شده اند، در سال 95 سال سوم راهنمایی را به پایان می رسانند و از سال اول متوسطه انتخاب رشته خواهند کرد، در صورتی که در نظام فعلی دانش آموزان بعد از گذراندن سال اول متوسطه انتخاب رشته می کنند.

دانش آموزانی که از امسال وارد نظام آموزشی 3-3-6 شده اند پس از پایان پایه سوم راهنمایی، به طور تخصصی انتخاب رشته خواهند کرد و از اول متوسطه وارد دبیرستان یا هنرستان متناسب با رشته انتخابی خود خواهند شد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اجرای هدایت تحصیلی گفت: با اجرای هدایت تحصیلی ، تکلیف دانش آموز قبل از ورود به سه ساله دوم متوسطه مشخص می شود و دانش آموزی که رشته هنرستانی انتخاب می کند از همان سال اول وارد هنرستان شده و می تواند یکسال بیشتر در رشته انتخابی خود به طور تخصصی تحصیل کند، به عبارتی تحصیل در هنرستان ها سه ساله خواهد شد.

سحرخیز ادامه داد: در سال تحصیلی جاری تعداد هنرستانهای کشور به 2499 هنرستان رسیده و تعداد دانش‌آموزان مشغول به تحصیل در این هنرستان ها 369 هزار و 635 نفر است.

وی در پایان با اشاره به توسعه هنرستان ها و رشته های فنی و حرفه ای خاطرنشان کرد: باید در کنار توسعه هنرستان ها و رشته های فنی و حرفه ای شرایط و امکانات به گونه ای فراهم شود که دانش آموزان میل بیشتری برای ادامه تحصیل در رشته های فنی و حرفه ای داشته باشند.


منبع: خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان