وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
محمد رویانیان گفت: تا به حال تلاشی از سوی کریمی برای بازگشت ندیده‌ام، اما هر وقت احساس کنم که می‌خواهد برگردد شخصا ورود می‌کنم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رویانیان:من باید از کریمی ناراحت باشم


محمد رویانیان گفت: تا به حال تلاشی از سوی کریمی برای بازگشت ندیده‌ام، اما هر وقت احساس کنم که می‌خواهد برگردد شخصا ورود می‌کنم.


مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره آخرین وضعیت بازگشت علی کریمی، احتمال جدایی چند بازیکن این تیم در نیم فصل و دیدار خود با فتح‌الله‌زاده و قلعه‌نویی در باشگاه پرسپولیس صحبت کرد.

کریمی و رویانیان

سه‌، چهار روز با استقلال رقیب هستیم، باقی اوقات دوستیم

وی درباره دیدار خود با مدیرعامل و سرمربی استقلال اظهار کرد: این محبت آقایان را می‌رساند که به باشگاه پرسپولیس آمدند. من از آنها تشکر می‌کنم. پرسپولیس و استقلال در طول سال چند بار با هم رقابت می‌کنند که حداکثر سه، چهار روز می‌شود، اما باقی اوقات با هم دوست هستیم و نیاز به هماهنگی‌هایی داریم، چرا که هر دو باشگاه‌های دولتی هستیم. بحث تراز مالی و کارهای اقتصادی در دو باشگاه و همچنین تاثیر فرهنگی پرسپولیس و استقلال بر جامعه برای ما بسیار مهم بود. من که کار اقتصادی خود را شروع کرده‌ام، اگر استقلال هم در این میان به جمع ما بپیوندد به سود هر دو باشگاه است. با وجود این که پرسپولیس خیلی وقت است که برنامه‌های خود را شروع کرده است.

پیشنهادهای اقتصادی خود را به فتح‌الله‌زاده گفتم

رویانیان افزود: در خود فوتبال هم اشکالی ندارد که این دو باشگاه با هم همکاری کنند. ما در طول سال می‌توانیم از طریق برنامه‌ریزی درست به هم کمک کنیم و ارتباط داشته باشیم. آن روز دو باشگاه بزرگ با هم نشست داشتند که البته بازتاب این نشست هم باید درست باشد، اما من دیدم که بعضی رسانه‌ها طور دیگری آن را منعکس کردند. ما در این نشست روی مشکل مالی که با دولت داشتیم، گره‌های مالی دو باشگاه، موضوع اسپانسر و همچنین ورزشگاه آزادی صحبت کردیم. یکسری مسایل اقتصادی هم وجود داشت که من به فتح‌الله‌زاده پیشنهاد دادم.

هیچ بحثی برای معاوضه بازیکن انجام ندادیم

رویانیان و قلعه نویی

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که خیلی‌ها حضور قلعه‌نویی در این نشست را به منزله معاوضه بازیکن بین دو باشگاه دانستند؟ به ایسنا گفت: اصلا چنین موضوعی وجود نداشت. قلعه‌نویی بزرگواری کرد و دیدن من را که هنگام فوت مادرش به خانه او رفته بودم پس داد. قلعه‌نویی فقط نیم ساعت در باشگاه ما بود، اما من با فتح‌الله‌زاده نزدیک به دو ساعت صحبت کردم. هیچ بحثی برای معاوضه بازیکن انجام نشد و حتی من بحث جذب ساموئل را هم تایید نمی‌کنم.

من باید از کریمی ناراحت باشم نه او از من

محمد رویانیان در ادامه گفت و گویش با ایسنا درباره صحبت‌های علی کریمی پس از بازی ایران با کره جنوبی که گفته بود «از رویانیان ناراحتم» گفت: من تعجب می‌کنم که چرا کریمی از دست من ناراحت است. او باید با ژوزه صحبت کند و سرمربی تیم بوده که درباره او تصمیم گرفته است. انصافا کریمی یکی از بهترین بازیکنان ایران است و یک فرد حرفه‌ای است. خود من از او گله دارم و ناراحتم. نه این که کریمی از من ناراحت باشد.

ژوزه نه فقط با کریمی بلکه با همه برخورد کرد

کریمی درباره صحبت‌های ژوزه که گفته بود «او پس از بازی نفت تهران و در رختکن جلوی همه بازیکنان و مربیان گفته بود من باید برکنار شوم» عنوان کرده بود که به غیر از او دو، سه نفر دیگر هم چنین حرفی را زده‌اند. رویانیان در این رابطه به ایسنا گفت: ژوزه با همه بازیکنان برخورد کرده است. با علی عسگر برخورد کرد و این بازیکن پس از عذرخواهی به تمرین‌ها بازگشت. محسن بنگر را به تمرین راه نداد، اما بنگر با او صحبت کرد و او هم به تمرین‌ها بازگشت. سه، چهار بازیکن همین وضعیت را داشتند، اما کریمی این کار را نکرد. در یک تیم همه بازیکنان چه بزرگ و چه کوچک باید مثل هم باشند و هیچ فرقی بین آنها وجود ندارد.

کمتر از یک میلیون دلار به کریمی نداده‌ایم

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره این گفته کریمی که «آنها نباید با علی کریمی که با پرسپولیس قرارداد سفید امضا کرده و پیشنهاد یک میلیون دلاری عجمان را ردکرده این طور رفتار می‌کردند» اظهار کرد: مطمئن باشید قراردادی که ما با کریمی بستیم هم در آن زمان به همین مقدار بود. ما کمتر از پیشنهادی که عجمان به کریمی داده بود با او قرارداد نبسته‌ایم.

ژوزه با همه بازیکنان برخورد کرده است. با علی عسگر برخورد کرد و این بازیکن پس از عذرخواهی به تمرین‌ها بازگشت. محسن بنگر را به تمرین راه نداد، اما بنگر با او صحبت کرد و او هم به تمرین‌ها بازگشت. سه، چهار بازیکن همین وضعیت را داشتند، اما کریمی این کار را نکرد. در یک تیم همه بازیکنان چه بزرگ و چه کوچک باید مثل هم باشند و هیچ فرقی بین آنها وجود ندارد

کریمی خودش باید پیشقدم شود

وی افزود: علی کریمی خودش باید بخواهد. من برای بازگرداندن او به تیم تلاش خودم را کردم و راه پیش پایش گذاشتم، او باید به حرف من گوش می‌کرد، اما این کار را نکرد. حال گناه من چیست؟ تا وقتی که این سرمربی در پرسپولیس هست بازیکن باید با او صحبت کند تا مشکلش حل شود. من شخصا دو بار با کریمی صحبت کردم و حتی یک بار به اردوی تیم ملی رفتم و یک ساعت و نیم با هم حرف زدیم، او از مشکلات خودش با ژوزه به من گفت. من هم به او گفتم به نظر شما من چه کار کنم. من باید به شما تذکر بدهم که دیگر مشکل انضباطی رخ ندهد. حتی مهدوی کیا خودش آماده شد که پیشقدم شود و کریمی را آشتی دهد، اما آن کسی که باید پا پیش بگذارد خود کریمی است.

رویانیان ادامه داد: من کریمی را نصیحت کردم و سعی کردم او را قانع کنم که به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای عمل کند و با مربی خود هماهنگ باشد. در فوتبال اروپا هم رخ می‌دهد که بعضی مربیان بزرگ به بزرگ‌ترین بازیکنان تیمشان بازی نمی‌دهند و این موضوع عجیبی نیست.

کریمی

تلاشی از سوی کریمی برای بازگشت ندیدم

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: تا به حال تلاشی از سوی کریمی برای بازگشت ندیده‌ام، اما هر وقت احساس کنم که می‌خواهد برگردد شخصا ورود می‌کنم. با این حال تا زمانی که می‌گوید عذرخواهی نمی‌کنم من چه کاری می‌توانم انجام دهم؟ باید مربی تیم را عوض کنم و یا بازیکن را؟

یک هافبک دفاعی خارجی مدنظر داریم

رویانیان درباره احتمال پیوستن رضا حقیقی، هافبک فجرسپاسی به پرسپولیس به ایسنا گفت: حقیقی با فجر قرارداد دارد و ما اگر هم مذاکره‌ای انجام دهیم باید با مسئولان این باشگاه مذاکره کنیم. هنوز چیزی مشخص نشده است. یکی، دو هافبک دفاعی دیگر مدنظر داریم که یکی از آنها خارجی است.

به پولادی احتیاج داریم

وی همچنین درباره پیشنهادهای خارجی مهرداد پولادی گفت: هیچ کدام از بازیکنانی که این فصل به پرسپولیس آوردیم در ایران به تیم دیگری نمی‌روند، اما اگر در اروپا و تیمی باشد که اعتبار و نام بزرگی داشته باشد روی آن پیشنهاد فکر می‌کنیم. هنوز پیشنهادی برای پولادی به دست ما نرسیده است، اما امیدوارم که این بازیکن را حفظ کنیم، چرا که به او در طول فصل نیاز داریم.

بخش ورزشی تبیان

منبع : ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین