سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
دیروز (سه‌شنبه) اتحادیه اروپا در پی تحریم‌های جدید علیه کشور، دارایی‌های مجید نامجو، وزیر نیرو را بلوکه کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

وزیر نیرودرلیست تحریم اروپا!


دیروز (سه‌شنبه) اتحادیه اروپا در پی تحریم‌های جدید علیه کشور، دارایی‌های مجید نامجو، وزیر نیرو را بلوکه کرد.
وزیر نیرو

 در پی تصویب تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران، اعلام شده بود که یکی از وزیران دولت، در لیست سیاه اتحادیه اروپا قرار خواهد گرفت؛ مشخص شد که مجید نامجو، وزیر نیرو، شخص مورد نظر اتحادیه اروپا برای لیست سیاه بوده است.

بنا بر این گزارش، اتحادیه اروپا اعلام کرده است که مجید نامجو، به این دلیل که یک از اعضای شورای عالی امنیت ملی و از افرادی است که سیاست هسته‌ای ایران را تعیین می‌کند، در لیست سیاه قرار گرفته است؛ بنابراین، وزیر نیرو، تحریم مسافرتی نیز خواهد بود.

همچنین بر پایه جزییات اعلام شده تحریم‌ها، 34 نهاد رسمی و شرکت به لیست تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا افزوده شده‌اند که وزرای نفت و انرژی، شرکت ملی نفت ایران و نهادهای وابسته به آن از آن جمله هستند.

اتحادیه اروپا در نشریه رسمی‌اش اعلام کرده است که شرکت ملی نفت ایران، منابع لازم را در اختیار حکومت ایران می‌گذارد و نیز عنوان کرده است که بسیاری از مقامات رده بالای حکومتی در این سازمان و مدیریت آن هستند

در این باره، اتحادیه اروپا در نشریه رسمی‌اش اعلام کرده است که شرکت ملی نفت ایران، منابع لازم را در اختیار حکومت ایران می‌گذارد و نیز عنوان کرده است که بسیاری از مقامات رده بالای حکومتی در این سازمان و مدیریت آن هستند.

این گزارش در ادامه یادآور می‌شود، اتحادیه اروپا مدعی شده است که ایران به برنامه هسته‌‌ای خود و غنی‌سازی اورانیوم با غلظت بالا ادامه می‌دهد و با سر باز زدن از همکاری همه‌جانبه با آژانس بین‌المللی انرژی، تعهدات بین‌المللی خود را می‌شکند.

در همین حال، امروز چین از تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران به شدت انتقاد کرد. 

اتحادیه اروپا اعلام کرده است که مجید نامجو، به این دلیل که یک از اعضای شورای عالی امنیت ملی و از افرادی است که سیاست هسته‌ای ایران را تعیین می‌کند، در لیست سیاه قرار گرفته است؛ بنابراین، وزیر نیرو، تحریم مسافرتی نیز خواهد بود!

در این زمینه، سخنگوی وزیر خارجه چین گفته است که ما به شدت با وضع تحریم‌های جدید علیه ایران مخالف و و بر این باور هستیم که استفاده از تحریم برای در فشار گذاردن ایران، نمی‌تواند منجر به حل مسأله هسته‌ای شود.

«هونگ لیی» همچنین ادامه داده است: این تحریم‌ها تنها منجر به پیچیده‌تر شدن وضعیت و بالا گرفتن تقابل خواهد شد. ما امیدواریم هر دو طرف انعطاف بیشتری از خود نشان دهند و به زودی با افزایش تعاملات، به سمت مذاکرات جدید حرکت کنند.

بخش سیاست تبیان


منابع:تابناک

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین