وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، خدمتگزاری به مردم را افتخاری حقیقی دانستند و افزودند: بزرگان اهل معرفت، ضمن تأکید فراوان به ذکر و عبادات و توکل، گاه خدمت به مردم را به عبادات دیگر ترجیح می‌دادند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ما میزمذاکره راترک نکردیم که برگردیم


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، خدمتگزاری به مردم را افتخاری حقیقی دانستند و افزودند: بزرگان اهل معرفت، ضمن تأکید فراوان به ذکر و عبادات و توکل، گاه خدمت به مردم را به عبادات دیگر ترجیح می‌دادند.


رهبری

رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح دیروز (سه شنبه) در دیدار «برگزیدگان قشرها و صنوف مختلف» و مسئولان اداری استان خراسان شمالی، خدمت بی منت به آحاد مردم را نعمتی الهی برای مسئولان کشور خواندند و با اشاره به خدعه تبلیغاتی ـ سیاسی رسانه‌های غربی درباره علت فشارها بر ایران تأکید کردند: بر خلاف دروغ‌های پیاپی غربی‌ها، ما میز مذاکره درباره مسائل گوناگون از جمله هسته ای را ترک نکرده بودیم که به آن بازگردیم، آنها در واقع تسلیم شدن ملت ایران را دنبال می‌کنند اما، کوچکتر از این حرف‌ها هستند.

ایشان همه خدمتگزاران به مردم را اعم از مسئولان و مدیران کشور و کسانی که در شکل‌های غیر رسمی به اقتصاد و فرهنگ و دین مردم خدمت می‌کنند، به شکر این لطف الهی توصیه کردند و افزودند: در خدمتگزاری، به همه مردم نگاه یکسان داشته باشید و تفاوتی میان هیچ کس قائل نشوید.

رهبر انقلاب همت بلند و مضاعف در خدمتگزاری را موجب برکات بیشتر برشمردند و افزودند: همت مضاعف نیازمند کار مضاعف است؛ افزون بر اینکه کار مضاعف در پرکاری خلاصه نمی شود بلکه به معنای کار کیفی، دقیق، برنامه ریزی شده، کارشناسی شده، مستمر، پیگیر و همراه با مشورت است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، با اشاره به نیاز جدی کشور به کار و تلاش خاطر نشان کردند: دشمن هر گاه، ضعفی را در کشور احساس کند روحیه می‌گیرد و آماده هجوم و فشار می‌شود و هر وقت کار و حرکت موثر و بزرگی را ببیند با ناامیدی درصدد تحت شعاع قرار دادن آن برمی‌آید؛ بنابراین، همه به ویژه مدیران و مسئولان کشور با کار و تلاش بی وقفه، روحیه امید و نشاط را در جامعه تقویت کنند. 

ایشان در همین زمینه بار دیگر این واقعیت را خاطر نشان کردند: هر حرکتی که نشان دهنده ناامیدی و خستگی و اختلاف باشد بدون تردید به ضرر "مصالح کشور و پیشرفت و عزت ملی" است.

رهبر انقلاب، رشد و پیشرفت ده‌ها برابری ایران در سی و سه سال اخیر را که به رغم همه فشارها، تهدیدها و دسیسه‌های دشمنان صورت گرفته، نشان دهنده وجود یک نیروی "درونی، سازنده و حقیقی در کشور" دانستند و افزودند: این واقعیت مشهود و انکار ناپذیر، نشان می‌دهد که ما در مقابله با دشمنان، دستمان پر است و می‌توانیم بر آنها غلبه کنیم.

آنها در یک خدعه و تقلب تبلیغاتی، مدام می‌گویند علت فشارها به ایران وادار کردن جمهوری اسلامی به بازگشت به پای میز مذاکره است اما ما میز مذاکره درباره مسائل گوناگون از جمله هسته ای را چه زمانی ترک کرده بودیم که حالا برگردیم؟

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به پیشرفت خوب در ادبیات مقابله با زورگویان جهانی افزودند: یکی از عرصه‌های پیکار با دشمنان، عرصه حرف زدن‌های بین‌المللی است که مسئولان ما امروز در پشت میز مذاکرات گوناگون و تریبون‌ها، حرف‌های پخته، جامع، جالب و درست می‌زنند.

ایشان با یادآوری تسلط صهیونیست‌ها بر بیشتر رسانه‌های غربی و اروپایی افزودند: این رسانه‌ها به گونه‌ای خبر سازی، جهت سازی و تلقین می‌کنند که حتی سیاستمداران غربی نیز تحت تأثیر القائات آنها قرار می‌گیرند که این نکته مهمی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تبلیغات رایج در رسانه‌های غربی ـ صهیونیستی افزودند: آنها در یک خدعه و تقلب تبلیغاتی، مدام می‌گویند علت فشارها به ایران وادار کردن جمهوری اسلامی به بازگشت به پای میز مذاکره است اما ما میز مذاکره درباره مسائل گوناگون از جمله هسته ای را چه زمانی ترک کرده بودیم که حالا برگردیم؟

ایشان افزودند: هدف واقعی کسانی که این فرمول تبلیغات سیاسی را دنبال می‌کنند، تسلیم شدن ملت ایران در پای میز مذاکرات است و ما به آنها می‌گوییم: شما کوچکتر از آن هستید که ملت مبارز، بصیر و آگاه ایران را در مقابل خواسته‌های خود به زانو درآورید.

رهبری

رهبر انقلاب افزودند: مقامات اروپایی همچنان در فضای قرن نوزدهم و دوران زورگویی‌های استعماری به سر می‌برند، ولی بدانند که تسلیم نشدن ملت و مسئولان ایران در مقابل زورگویی‌ها، همچنان آنان را با مشکلات فراوان روبه‌رو خواهد کرد.

رهبر انقلاب استحکام درونی را موجب قوت و استحکام ظاهری خواندند و افزودند: به علت همین استحکام، امروز سخن نوی جمهوری اسلامی، از جمله مردم سالاری و مقابله با زورگویی، بر حرکت ملت‌ها تأثیرگذار شده و همین مسأله مستکبران را دستپاچه کرده است که این روند به فضل الهی ادامه خواهد داشت.  

ایشان همچنین در بخش دیگری از سخنانشان، مسئولان استان خراسان شمالی را به برنامه‌ریزی و تلاش مستمر برای ارتقای وضع عمومی استان فراخواندند و افزودند: ظرفیت‌های خوب انسانی، طبیعی و اقلیمی خراسان شمالی، نشان می‌دهد این منطقه در صورت "برنامه ریزی، همت و کار بی وقفه مسئولان و همراهی مردم"، میتواند جزو ده استان برتر کشور قرار گیرد و زندگی شایسته ای را برای مردم با ایمان و صادق خراسان شمالی رقم بزند.

رهبر انقلاب، پیگیری مسئولان، تعیین مقطع زمانی مشخص برای تحقق برنامه‌ها و اولویت بندی را از ضروریات پیشرفت خراسان شمالی برشمردند و افزودند: با توجه به زمینه‌های مساعد موجود، کشاورزی مهمترین اولویت این استان است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یکپارچه سازی زمین‌های کشاورزی را گامی مۆثر در پیشرفت استان خواندند و افزودند: صنعتی و مدرن شدن کشاورزی و باغداری، ایجاد صنایع تبدیلی و ساختار سازی برای توزیع و بازرگانی، شتاب توسعه استان را دوچندان خواهد کرد. 

توجه به صنعت، برنامه ریزی برای استفاده از ظرفیت فراوان گردشگری استان بهره‌مندی از مزیت قرار گرفتن استان در مسیر میلیون‌ها زائر حرم امام هشتم ـ علیه السلام ـ و تمرکز بر مسائل تحقیقاتی و پژوهشی از دیگر نکاتی بود که رهبر انقلاب برای پیشرفت و توسعه خراسان شمالی و حل مشکلات این منطقه به مسئولان توصیه کردند.

 شما کوچکتر از آن هستید که ملت مبارز، بصیر و آگاه ایران را در مقابل خواسته‌های خود به زانو درآورید

در آغاز این دیدار آقایان:

دکتر عاشوری ـ رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و استاد نمونه کشوری

محمود اسدی ـ رئیس شورای اصناف بجنورد

گَلدی آخوند کمالی ـ از بزرگان و متنفذین اهل سنت استان خراسان شمالی 

دکتر جعفری ـ آزاده و نماینده مجلس شورای اسلامی 

دکتر حجت الله ربانی نسب ـ رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی استان خراسان شمالی و پژوهشگر برتر

و احمدی بیغش ـ استاندار خراسان شمالی 

بر این محورها و نکات تأکید کردند:

آمادگی همه جانبه مردم استان برای حضور در عرصه‌های پیشرفت اقتصادی ـ اجتماعی ـ فرهنگی و سیاسی 

انتقاد از تغییرات سریع مدیریتی در سطح استان

تخصیص بودجه‌های تصویب شده برای اشتغال و سرمایه‌گذاری برای حل مشکل بیکاری 

همراهی بازاریان، پیشه‌وران و اصناف با مردم در قبال بدخواهی‌های دشمنان 

تقویت زنجیره‌های تأمین و توزیع کالا، ترویج مصرف محصولات ایرانی و ضرورت توجه شهرداری‌ها به گسترش فضاهای تجاری استان

حضور مشتاقانه اهل سنت در مراسم استقبال و دیگر دیدارهای رهبر انقلاب در سفر به استان 

تأکید بر برادری و اتحاد شیعه و سنی و مقابله با هرگونه اختلاف افکنی مذهبی و قومی

 توسعه متوازن و زیرساختی استان 

سرمایه‌گذاری ویژه در بخش کشاورزی به عنوان یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی

توجه به مزیت‌های کشاورزی استان 

تدوین سند راهبردی توسعه استان 

پیگیری پروژه‌های مهر ماندگار، مسکن مهر و مصوبات سفرهای استانی دولت 

و تکمیل راه‌ها و محورهای مواصلاتی و پروژه‌های آب رسانی، گاز رسانی و انتقال برق

بخش سیاست تبیان


منابع:پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین