سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ی بازی روز هفدهم جام یورو 2004 پرتغال تا حالا شانسی بالا نیامده است پرتغال – هلند مرتضی محصص مدرس بین المللی و کارشناس خوش نام کشورمان در خصوص دیدار حساس پرتغال و هلند گفت : این بازی از دید علاقه مندان فوتبال نمره قبولی گرفت ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تحلیل فنی بازی روز هفدهم جام یورو 2004

پرتغال تا حالا شانسی بالا نیامده است

پرتغال – هلند

مرتضی محصص مدرس بین المللی و کارشناس خوش نام کشورمان در خصوص دیدار حساس پرتغال و هلند گفت : این بازی از دید علاقه مندان فوتبال نمره قبولی گرفت ولی در ایران من فکر میکنم با توجه به اینکه هلند هم طرفدار داشت طرفداران پرتغال و بازی تکنیکی و احساسی بیشتر هستند و بیشتر ایرانی ها از این پیروزی پرتغال خوشحال تر شدند.

محصص در خصوص گلهای بازی افزود : گلهای پرتغال بوسیله کرنر های کوتاه و بلند به ثمر رسید و باز هم ضربات ایستگاهی نقش خود را نشان داد اما گل هلند روی خوش اقبالی آنها و اشتباه مدافعان پرتغال به ثمر رسید.

گل مانیش و دوم پرتغال کار هاند را تمام کرد و بسیار استثنایی بود و نمی توان گفت اتفاقی بود هر چند که وان درسا هم در جاگیری ضعیف عمل کرد اما این گل بسیار زیبا و آموزشی بود که امیدوارم بازیکنان ایرانی هم استفاده کرده باشند.

هر دو تیم در این بازی تغییر سیستم دادند بطوریکه هلند با روش 3-3-4 بازی کرد و تیم پرتغال با سیستم 1-2-3-4 به میدان آمد محصص تصریح کرد : هر زمان که پرتغال توپ را از دست می داد با هفت مدافع دفاع می کرد و به قولی با تاکتیک ضد فوتبال قصد کنترل نتیجه و بازی را داشتند اما از آنطرف هلند با 4 مهاجم خط دفاع و هافبک خود را هم ضعیف کرد اما دروازه بان پرتغال هم علاوه بر انجام کارهای نمایشی خوب کار کرد .

به نظر من اسکولاری با این شیوه و وضعیتی که به حفظ یک یا دو گل بسنده می کند در دیدار فینال به مشکل بر خواهد خورد و باید حریف را از نیمه پرس کند نه از دفاع خودش کار دفاعی انجام دهد .

کارشناس و مدرس AFC در ادامه افزود : هلند مثل 4 سال قبل از حضور در فینال باز ماند اما نکته جالب این است که سرمربی این تیم ادو کات تحت فشار بسیار زیادی قرار گرفته و دارد بطوریکه یکی از بازیکنان اسبق هلند وی را به خاطر تعویض ضعیفش در مقابل چک محکوم به اعدام کرده است اما باید گفت سیستم فوتبال هلند به خصوص در باشگاه هایش 2-4-4 است اما تیمهای پایه ای آنها از روش 3-3-4 استفاده می کنند که این امر آنها را از سایر اروپایی ها جلو تر انداخته است.

بعد از شکست تیم ملی هلند در گلاسکو مقابل اسکاتلند ادوکات زوج کلایورت و نیستلروی را منتفی کرد .

محصص در قسمتی دیگر بیان کرد : پرتغال در این جام تعداد موقعیت های گل بسیاری را در نزدیکی محوطه جریمه حریفان بدست آورد اما به راحتی آنها را از دست داده و می دهد .

اما برخلاف اعتقاد خیلی ها که می گویند پرتغال شانسی بالا آمده به نظر من اینطور نیست و بلکه اسکولاری نحوه استفاده و بکارگیری مهره های خود را خوب بلد بوده و به نحو شایسته از آنها استفاده کرده است.

هر چند که قبول دارم در اواخر بازی آنها سوپر دفاعی بازی می کردند و با آمدن کوتو 9 نفره دفاع می کردند و بازی کسل کننده ای را در پایان شاهد بودیم .

در پایان در صد مالکیت توپ و بازی و تعداد کرنر و شوت به شرح ذیل بود : 47 % پرتغال و 53% هلند – 9 کرنر برای پرتغال و 2 کرنر برای هلند و 7 شوت برای پرتغال و 1 شوت برای هلند از آمارهای ججالب توجه این بازی بودند .

محصص در پایان فیگو رادر بازی دیشب فوق العاده خواند و گفت : او بهترین بازی خودش را انجام داد و خیلی خوب درخشید.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین