تبیان، دستیار زندگی
می‌توانید برای تبریک سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) و پاسداشت این پیوند فرخنده، از کارت تبریک طراحی شده باشگاه کاربران استفاده کرده و این روز فرخنده را به دیگران تبریک بگویید.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : سعید سخایی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کارت تبریک روز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س)

مسلمانان، زمان جشن و پیوندی نکو آمد

امشب شب ســــرور خــــدا و پیمبــر است

    امشب به جمع حور و ملک شور دیگر است

امشب فرشتگان همه ســرمست و پایکوب

    جبریل همچــو گل پــر و بالش معطـر است

امشب تمام ارض و سماوات هر چه هست

    بزم ســــــرور ذات خداونــــد اکبـــــر است

امشب ســـــتارگان همگـی نقل مجلس‌اند

    دامان سبــز رنگ زمین پر ز اختـــــــر است

عالم از عطــــر یاس مدینه معطــــــر است

    پیوند آسمانی «زهــــــرا و حیــــدر» است

سماوات العلی امشب همه دریای نورند و ملائک شاد و مسرورند و عالم سینه‌ی سینا و دل‌ها محفل طورند، جبریل امین از جانب دادار منان آمده در محضر پیغمبر اکرم، پیام آورده از حق با سلامی گرم بر احمد، که ما در آسمان خواندیم اول، خطبه‌ی عقد امیرالمۆمنین و دخترت زهرای اطهر را، تو باید در زمین اینک ببندی عقد آنان را، دو خورشید فروزان را، دو دریای خروشان را، دو روح پاک ایمان را، دو وجه ذات منان را، دو جان را و دو جانان را که پیش از آفرینش، این دو را حق خوانده کفو هم.

محمد از امین وحی چو بشنید این سخن را، گل لبخند او بشکفت همچون لاله در بستان، به مسجد آمد و بگذاشت پا بر عرشه‌ی منبر، فرو بارید از یاقوت لب با این کلام دلنشین گوهر، به امر حضرت داور، الا یا مسلمین از مرد و زن از اکبر و اصغر، هم اینک، من به امر حضرت پروردگارم، عقد بستم، دخترم زهرا و حیدر را، دو کفو نیک اختر را، دو روح روح‌پرور را، دو شمع نور گستر را، دو دریا را، دو گوهر را، دو هم سنگ و دو همسر را، که بسته پیش‌تر از آفرینش عقدشان را خالق عالم.

شاعر: غلامرضا سازگار

پیامبر خدا، حضرت محمد مصطفی (صل‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) فرموده‌اند:

درهای رحمت آسمان در چهار وقت گشوده می‌شود: موقع بارش باران، زمانی که فرزند به چهره پدر و مادرش می‌نگرد، هنگام گشوده شدن در کعبه و هنگام برپایی مراسم عقد و عروسی. (بحارالانوار، ج 103، ص 221)

شما کاربران عزیز تبیانی می‌توانید برای تبریک فرارسیدن سالروز ازدواج حضرت علی (علیه‏السلام) و حضرت فاطمه زهرا(سلام‏الله علیها) و پاسداشت این جشن و پیوند فرخنده، از کارت تبریک زیبای طراحی شده باشگاه کاربران استفاده کرده و این روز فرخنده را به دوستان و آشنایان خود تبریک و تهنیت بگویید.

این کارت تبریک زیبا را از بخش کارت پستال و با جمله‌هایی که دوست دارید برای دوستان خود بفرستید.


باشگاه کاربران تبیان