سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
زی روز سیزدهم جام یورو 2004 تحلیل فنی بازی انگلستان – پرتغال امیر قلعه نوعی مربی جوان و موفق استقلال در گفتگوی اختصاصی و تلفنی با بخش ورزشی تبیان در خصوص بازی دو تیم انگلیس و پرتغال گفت :به نظر من این بازی نمادی از دو قطب متف...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تحلیل بازی روز سیزدهم جام یورو 2004

تحلیل فنی بازی انگلستان – پرتغال

امیر قلعه نوعی مربی جوان و موفق استقلال در گفتگوی اختصاصی و تلفنی با بخش ورزشی تبیان در خصوص بازی دو تیم انگلیس و پرتغال گفت :به نظر من این بازی نمادی از دو قطب متفاوت فوتبال یعنی سرعت و قدرت در مقابل تکنیک بود .

دیدار پرتغال که به برزیل اروپا معروف است در مقابل سبک دیگری از فوتبال اروپا یعنی انگلیس بر جذابیتهای این بازی افزوده بود .

انگلستان از زمانیکه اریکسون هدایت آنرا بر عهده گرفته دچار انقلاب تاکتیکی و شیوه بازی شده بطوریکه شیوه سنتی فوتبال جزیره یعنی سانتر از جناحین مطرود شده و آنها به جای بازی هوایی به بازی زمینی روی آورده اند .

قلعه نوعی در ادامه به تیبان گفت : انگلیس شایسته پیروزی بود و هر دو تیم بازی خوبی ارایه کردند البته مصدومیت رونی بدشانسی بزرگ انگلیسها بود و درپیروزی پرتغال دو عامل تکنیک تیمی و حمایت همه جانبه هواداران از این تیم نقش مهمی داشت .

با مصدومیت رونی مهره کلیدی اریکسون ضریب قدرت تهاجمی این تیم کم شد و رفته رفته پائین آمد.

سرمربی جوان استقلال در خصوص تعویضهای بازی اظهار داشت : به نظر من تعویض جرارد جای تامل داشت چرا که رفتن او باعث از بین رفتن قدرت و صلابت خط میانی انگلیس شد ودیگر اینکه جانشین او نویل نتوانست در انجام وظایف محوله و حتی دفاعی  خوب عمل کند.

پرتغال با 5 مهاجم حمله میکرد و این سبب پی ریزی ضد حملات خوب از طرف انگلیسی ها می شد.

قلعه نوعی تصریح کرد : خط هافبک انگلیس جنگندگی لازم را حفظ کرده و از زمان حضور اریکسون این مسئله بیشتر به چشم میخورد و آنها از درگیری و جنگندگی در میانه میدان هیچ هراسی ندارند .

اما نباید منکر افت بکهام در این دوره از مسابقات بود او علاوه بر از دست دادن دو پنالتی حساس و سرنوشت ساز برای انگلیس بکهام همیشه نبود و نتوانست انتظارات هواداران و مربیانش را برآورده کند .

سرمربی استقلال در پایان گفت : این مسابقات فرصت و الگوی خوبی است برای استفاده جامعه فوتبال ایران از قبیل من مربی تا داور و بازیکن پس امیدوارم بتوانیم از این کلاسهای آموزشی نهایت استفاده  را ببریم و ان شالله به لحاظ ساختاری روزی فوتبال ایران به این حد برسد .

در خاتمه قلعه نوعی از هواداران استقلالی تبیان خواست تا برای قهرمانی آبی پوشان در جام حذفی دعا و حمایت کنند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین