ز پایانی جام ملتهای اروپا یورو 2004 خدایان المپ بر قله اروپا جام قهرمانی بر فراز دستا ن یونانی ها اتو ری هاگل زئوس جدید  یونانی ها پرتغال صفر – یونان یک محل بازی : استادیوم لوز شهر لیسبون زمان : یکشنبه 4 جولای ( 14 تیر )...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نتایج روز پایانی جام ملتهای اروپا یورو 2004

خدایان المپ بر قله اروپا

جام قهرمانی بر فراز دستا ن یونانی ها


اتو ری هاگل زئوس جدید  یونانی ها


پرتغال صفر – یونان یک

محل بازی :

استادیوم لوز شهر لیسبونزمان : یکشنبه 4 جولای ( 14 تیر ) 45 : 19 برابر با 15 : 23 به وقت تهران

داور :

مارکوس مرک از آلمان

 ترکیب پرتغال : ریکاردو ، آندراده ، کاروالیو ، میگوئل ( فرییرا 43 ) ، والنته ، مانیش ، کوشتینیا ( روی کاستا 60) ، فیگو ، دکو ، رونالدو ، پائولتا ( نونو گومژ 74)

مربی:

لوییس فیلیپه اسکولاری

 ترکیب یونان : نیکولوپولیدیس ، فیساس ، دلاس ، کاپسیس ، سیتاریدیس ، کاستورانیس ، باسیناس ، زاگوراکیس ، جیاکونوپولوس( ونه تیدیس 76) ، کاریستاس ، وریزاس ( پاپا دوپولوس 81)

مربی :

اتو ری هاگلگل: کاریستاس (57)

باور اتفاقی که افتاده مشکل است. باور قهرمانی تیمی که هیچ گاه قهرمان نشده، ستاره یی نداشته و کسی حاضر نبوده حتی چند سکه بی ارزش سر موفقیت آنها شرط ببندد. اما این یونان است که در دنیای واقعیت و نه در رؤیاهای دوستداران فوتبال، قهرمان اروپا شده است. دیشب آنها جام قهرمانی را سزاوارانه بالای سر بردند بی توجه به آنکه مدت بود همه در مورد شانسی شان سخن می گفتند. باور اتفاقی که افتاده مشکل است، حتی حالا که همه چیز تمام شده است و همه اشک های کریستیانو رونالدو را دیده اند. حالا که ستاره های دوست داشتنی پرتغال ناباورانه زانو زده اند و تکرار افتتاحیه جام 2004 را در فینال مرور کرده اند.

امروز خیلی ها بازی فینال یورو 2004 را تحلیل خواهند کرد. دوستداران فوتبال زیبا، سعی می کنند قهرمانی یونان را بی ارزش جلوه دهند و آنها که واقع بین ترند، به دنبال مرز موفقیت تیمی می گردند که معادلات زیادی را به هم زده است.

 آنها از مغز اتو ری ها گل حرف خواهند زد، از سیستم فوق العاده یی که او با خود به یونان آورده بود، حذف فرانسه و چک را یادآوری می کنند تا به دیگران بقبولانند آنچه اتفاق افتاده نه معجزه بوده نه شانس و نه نتیجه یادآوری می کنند تا به دیگران بقبولانند آنچه اتفاق افتاده نه معجزه بوده نه شانس و نه نتیجه وردهای «تودولوس» اسقف اعظم یونان، که پیش از فینال گفته بود آن قدر دعا می کند تا خدای بزرگ به تیم ملی کشورش قدرت پیروزی بدهد.

تحلیل ها از امروز شروع می شود در حالی که نزدیک به 40 روز قبل از آغاز المپیک آتن، خدایان کوه المپ به فرزندان سرزمین افسانه یی به خاطر پیروزی بزرگشان درود می فرستند، به خاطر انجام کاری که دیگران فکر می کردند فراتر از توان آنها است.

8) نیکوپولیدس یک توپ خطرناک را از روی سر پائولتا جمع می کند تا او در زدن ضربه آخر ناکام بماند.

13) حرکت میگل از جناح چپ یونان و شوت محکم و زمینی او را نیکوپولیدیس به کرنر می فرستد!

15) همکاری خوب یونانیها و ضربه نهایی فیساس را ریکاردو دفع می کند و مدافعان دستپاچه پرتغال توپ را به کرنر می فرستند.

16) ضربه پائولتا را نیکوپولیدیس در دو ضرب مهار می کند.

22) ضربه کرنر در پشت محوطه جریمه به مانیچه رسید تا با یک ضربه رو پا و سنگین دروازه یونان را هدف بگیرد اما این توپ با فاصله کمی به اوت می رود.

27) سانتر خطرناک فیساس از جناح راست روی دراوزه یونان را ریکاردو در دو ضرب مهار می کند.

36) سانتر زاگوراکیس از جناح چپ با ضربه سر مدافعان پرتغال همراه شد اما شوت فیساس با اختلاف کمی از تیر افقی دروازه به اوت رفت.

42) تعویض اجباری میگل به علت مصدومیت با فریرا در خط دفاعی پرتغال شکل گرفت.

48) نفوذ عالی سیتاریتیس از جناح راست و ارسال او روی دروازه موقعیت خطرناکی را روی دروازه ریکاردو به وجود آورد که مدافعان پرتغال سراسیمه توپ را دفع کردند.

51) دکو با یک حرکت عالی و فریب دو مدافع مستقیم خود وارد محوطه جریمه شد ولی دلاس به زیبایی توپ را دفع کرد. روی این صحنه پرتغالی ها اعتقاد به خطای پنالتی داشتند.

53) با اشتباه دلاس در خط دفاعی توپ در اختیار دکو قرار گرفت و نفوذ این بازیکن به محوطه جریمه می رفت تا برای یونانی ها خطرناک باشد وی دلاس توپ را دفع کرد.

55) باز هم چاریستاس توپ خوبی را با ضربه سر روی تیر دوم فرستاد ولی ریکاردو این بار توپ را مهار کرد.

57) ضربه کرن از جناح راست یونانی ها روی دروازه پرتغال را آنجلوس چاریستاس از اشتباه ریکاردو نهایت بهره را برد و با یک ضربه سر دقیق دروازه پرتغال را باز کرد.

62) ضربه سنگین فیگو از پشت محوطه جریمه را دروازه بان یونان به راحتی مهار می کند.

74) پائولتا از زمین بیرون می رود و به جای او نونوگومژ وارد زمین شد.

75) پاس روی کوشتا در موقیعت تک به تک به رونالدو رسید ولی این بازیکن با بی دقتی توپ را به هوا می زند تا آه از نهاد اردوی پرتغالیها بلند شود.

76) نفوذ فیگو از جناح راست در محوطه جریمه و سانتر بی دقت او را نیکوپولیدیس به راحتی مهار می کند.

80) نونو والنته از جناح چپ شوت خطرناکی را روی دروازه یونان ارسال می کند ولی دروازه بان یونان به زیبایی توپ را مهار می کند.

82) کاروالیو توپ سنگینی را روانه دروازه یونان می کند ولی نیکوپولیدیس مثل همیشه توپ را دفع می کند.

90) لوئیس فیگو در محوطه جریمه صاحب توپ می شود و با یک چرخش عالی با پای چپ به توپ ضربه می زند که توپ با اختلاف بسیار کم از کنار تیرک عمودی به اوت می رود.

داور پنج دقیقه وقت تلف شده منظور می کند ولی پرتغال باز هم ناکام بود و یونانی های بی ادعا قهرمان یورو 2004 شدند.