سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
جدول روز هشتم جام یورو 2004 لتونی شجاع، آلمان را متوقف کرد آلمان صفر- لتونی صفر لتونی: کولینکو، اسپاتونوفس، استافیوس، زملینسکیس، بلاگونادز دینس، ایساکوفس، بلیویس، ورپا کوفکیس، رابینز، پروهورنکوفس، لوبانوفس. سرمربی: الکساندر ا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نتایج و جدول روز هشتم جام یورو 2004

لتونی شجاع، آلمان را متوقف کرد


آلمان صفر- لتونی صفر

لتونی:

کولینکو، اسپاتونوفس، استافیوس، زملینسکیس، بلاگونادز دینس، ایساکوفس، بلیویس، ورپا کوفکیس، رابینز، پروهورنکوفس، لوبانوفس.

سرمربی: الکساندر استارکوفس

آلمان:کان، فردریش، ورنز، بومن، هامان، بوبیچ، کورانی، بالاک، اشنایدر، لام، فرینگس.

سرمربی:

رودی فولر

داور:

مایک رایلی( انگلستان)
آلمان رودی فولر در حالی به مصاف لتونی رفت که پیش از بازی اکثر کارشناسان، ژرمن ها را برنده می دانستند. در دیداری که میشائیل بالاک، بهترین بازیکن زمین شد، سفید پوشان آلمانی نتوانستند در حد و اندازه نام خود ظاهر شوند.

فولر اما برای این دیدار از بهترین بازیکنانش استفاده کرد. همان ترکیب نام آشنای بازی با هلند، لتونی در بازی اول مقابل چک نشان داد که تیم دست و پا بسته یی نیست. حتی از هافبک های قلدر آلمان هم کم نیاورد و در طول 90 دقیقه نشان داد، آلمان هنوز برای رسیدن به روزهای اوجش، راه زیادی در پیش دارد. حالا خطر حذف شدن بیش از پیش آلمانها را تهدید می کند. آنها تنها باید در بازی آخرشان در این گروه، یاران پاول کبیر( ندود) را شکست دهند. شاید دلیل دیگر تساوی سرد دو تیم، گیر افتادن" ورپا کوفسکیس"( مهاجم لتونی) در دام " فرانک بومن" آلمانی بود. این درگیری در تمام طول بازی دیده شد و حتی داور انگلیس دیدار- مایک رایلی- از اعلام یک پنالتی محرز در این بازی چشم پوشی کرد. پنالتی که می توانست نتیجه بازی را تغییر دهد. با شروع نیمه دوم، اولیور کان خطرات زیادی از سوی ورپا کوفسکیس احساس نکرد و این مهاجم آن چنان که باید و شاید، سرحال نشان نداد. فیلیپ لام مدافع آلمان در پایان بازی گفت:" ما فرصت های زیادی را از دست دادیم و این یک مسأله مهم است. اما راه صعود ما هنوز باز است و ما یک شانس دیگر برای صعود داریم.

چک، سد هلند را هم شکست داد


چک3- هلند2

هلند: فان درسار، استام، داویدز، فن درمیده، فان نیستل روی، سیدرف، هیتینگا، روبن، بوما، ون برونکهورست، کوکو

سرمربی:

دیک ادوکات

گل ها: ( بوما4، نیستل روی 19)

چک:پتچه، ندود، کولر، گوینگرا، پوبورسکی، روسیچکی، گرانک، یان کولوفسکی، یوفالوشی، باروش، گالاسک.

سرمربی:کارول بروکنر

گل ها:کولر(73)، باروش(71)، اشمیچر(88)

داور:مانوئل گونزالس( اسپانیا)

اخطار: سیدرف( هلند)

اخراج:هیتینگا

کمتر کسی باور می کرد که بوما، در دقیقه چهارم بازی، گل اول نارنجی پوش ها را به ثمر برساند. ارکستر ندود می خواست خودش را برای بازگشت دوباره آماده کند که فان نیستل روی پاس دقیق روبن توپ را توی دروازه جای داد. این بازی تا دقیقه 23 با برتری هلند پیش می رفت که فیلیپ کوکو، یک پاس رو به عقب اشتباه داد. یاد بازی فرانسه، کرواسی می افتادید و این بار کولر بود که اولین گل تیم و 28 گل ملی اش را به ثمر رساند. هر چند که قبل از این گل اشمیچر برای چک به جای گونیگورا آمده بود تا بازی روندی تهاجمی تر بگیرد اما بازی در نیمه اول با همین نتیجه تمام شد. با شروع نیمه دوم این چک بود که نبض بازی  را در دست گرفت و در دقیقه 71 توانست روی گل" میلان باروش" بازی را به تساوی بکشاند. انتظار می رفت" کارول بروکنر" یک مهاجم به تیمش اضافه کند اما روزنال را به  جای کولر آورد تا نتیجه بازی را حفظ کند.

 شاید نقطه تاریک این بازی جذاب اخراج هیتیگا در دقیقه 76 بود. بازی با همین نتیجه پیش می رفت که چک توانست گل سوم را در دقیقه 88 روی ریباند عالی اشمیچر تازه وارد به ثمر برساند و بالاخره هلند ده نفره، دست ها را به علامت تسلیم بالا برد.

جدول گروهD


امتیاز

گل خورده

گل زده

باخت

مساوی

برد

بازی

نام تیم

6

3

5

-

-

2

2

1. چک
2

1

1

-

2

-

2

2. آلمان
1

4

3

1

1

-

2

3. هلند
1

2

1

1

1

-

2

4. لتونی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین