وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ز هفدهم جام یورو 2004 پرتغال به فینال جام ملت های اروپا راه یافت پرتغال 2 – هلند 1 زمان: چهارشنبه 30 ژوئن( 10 تیر) ساعت 18:45 به وقت گرینویچ( برابر با 23:15 تهران) محل برگزاری: ورزشگاه ژوزه آلوالاده لیسبون داور: آندرس فریسک...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نتایج روز هفدهم جام یورو 2004

پرتغال به فینال جام ملت های اروپا راه یافت

پرتغال 2 – هلند 1


زمان: چهارشنبه 30 ژوئن( 10 تیر) ساعت 18:45 به وقت گرینویچ( برابر با 23:15 تهران)
محل برگزاری: ورزشگاه ژوزه آلوالاده لیسبون
داور: آندرس فریسک از سوئد
پرتغال : ریکاردو ، خورخه آندراده ، کوشتینیا ، فیگو ، پائولتا( نونو گومژ 75) ، میگوئل ، نونو والنته ، کاروالیو ، رونالدو(پتی 67) ،مانیش( کوتو 87) ، دکو
مربی: لوئیز فیلیپه اسکولاری
هلند : ون در سار ، رایزیگر ، استام ، با اوما (ون در فارت 56) ، ون برونکهورست ، کوکو ، داویدز ، ون نیستلروی ، اوور مارس (ماکای 46) ، روبن ( ون هایدونگ 81) ، سیدورف
مربی: دیک آدووکات
گل ها : رونالدو 26 ، مانیش 87 برای پرتغال و خورخه آندراده 63 برای هلند ( گل به خودی )

در نخستین دیدار از مرحله نیمه نهائی تیمهای هلند و پرتغال مقابل هم قرار گرفتند.
نخستین بازی مرحله نیمه نهایی با نتیجه دو بر یک به نفع پرتغال پایان یافت و میزبان مسابقات برای نخستین بار به بازی نهایی جام ملت های اروپا راه یافت.
هر دو تیم در مرحله یک چهارم نهائی در ضربات پنالتی از حریفان شان پیش افتاده و به این مرحله رسیدند.
پرتغال، میزبان بازیها مقابل تیم انگسلستان قرار گرفت و در یک بازی مهیج و جنجالی کار را به سود خود تمام کرد.
دو تیم در پایان نود دقیقه وقت قانونی یک بر یک مساوی شدند و حساب کار در وقت اضافی نیز به تساوی دو بر دو کشیده شد. در ضربات پنالتی دو ضربه بکهام و واسل گل نشد و با این حساب پرتغال به مرحل بعدی صعود کرد.
در ضربات پنالتی هلند موفقتر عمل کرد و توانست سوئد را از دور رقابتها حذف کند.
دیدار هلند و سوئد در حالی برگزار شد که هیچکدام برتری چشمگیری نسبت به دیگر نداشت بازی در وقت قانونی صفر بر صفر مساوی شد و این نتیجه در پایان وقت اضافی هم تغییر پیدا نکرد.

دقیقه یک: ضربه آزاد بازی پس از آنکه بازیکن هلند در آفساید اعلام شد به پرتغال داده می شود.
دقیقه 5: پرتغال به سوی دروازه هلند یورش می برد اما پاس دکو به داخل منطقه شش قدم به مهاجم پرتغال نمی رسد و دروازه بان هلند توپ را جمع می کند.
دقیقه 11: توپ در خارج از منطقه هجده قدم پرتغال زیر پای کوکو قرار می گیرد و او شانس خود را از راه دور امتحان می کند اما توپ از فاصله چند قدمی از کنار دیرک چپ دروازه از زمین خارج می شود.
دقیقه 15: هیچ از یک دو طرف تاکنون به طور جدی دروازه دیگری را تهدید نکرده است. اما بازی گرم است و دو تیم تلاش دارند حریف را زیر فشار قرار دهند.
دقیقه 17: پرتغال دست به یک ضدحمله می زند و فیگو با سرعت از جناح چپ به دروازه هلند نزدیک می شود و توپ را به رونالدو می رساند اما شوت رونالدو مستقیما در دستان ون در سار، دروازه بان هلند می نشیند.
دقیقه 21: اوورمارس توپ را روی دروازه پرتغال سانتر می کند، کوکو سعی می کند با یک ضربه سر توپ را به ون نیستلروی برساند اما مهاجم منچستر یونایتد زیر فشار مدافع پرتغال توپ را به سوی دروازه شلیک کند.

دقیقه 25 گل: رونالدو ضربه کرنر فیگو را با ضربه سر وارد دروازه هلند می کند.
دقیقه 30: یک فرصت عالی برای هلند. سانتر داویدز که از جناح راست مدافعان پرتغال را جا گذاشته است روی سر سیدورف فرود می آید اما ضربه سر او پس از برخورد به مدافعان پرتغال راهی کرنر می شود.
دقیقه 34: دکو و مانیش با یک پاسکاری دفاع هلند را می گشایند، توپ به عقب برای پائولتا ارسال می شود که از فرصتی خارق العاده برای باز کردن دروازه هلند برخوردار است اما ضربه کم جان او توسط ون درسار جمع می شود.
دقیقه 38: ون نیستلروی پاس اوورمارس را با گذراندن از دروازه بان پرتغال، ریکاردو، به تور دروازه می چسباند. اما علیرغم شادی هواداران هلند داور اعلام آفساید می کند.
دقیقه 40: فیگو بار دیگر دروازه هلند را تهدید می کند. او با پشت سر گذاشتن مدافعان هلند توپ را با ضربه ای قوسدار راهی دروازه می کند اما دیرک دروازه تنها مانع گل می شود.
نیمه دوم بازی درحالی که پرتغال یک بر صفر از هلند پیش است آغاز شده . روی ماکای در نیمه دوم جانشین مارک اوورمارس که در نیمه اول بدتر از سطح انتظار توپ زد، شد.
دقیقه 53: پرتغال می رود که گل دوم خود را به ثمر برساند اما ضربه سرکش پائولتا با شیرجه عالی ون درسار مهار می شود.

دقیقه 57 گل: مانیش با یک ضربه خارق العاده ضربه کرنر فیگو را به گل بدل می کند.
دقیقه 63 گل: امیدهای هلند بار دیگر زنده می شود. ون برانکهورست توپ را روی دروازه سانتر می کند و آندراده، بازیکن پرتغال، توپ را به اشتباه راهی دروازه خودی می کند.

دقیقه 71: هلند با کنترل بازی برای به ثمر رساندن گل دوم فشار می آورد.
دقیقه 73: ریکاردو، دروازه بان پرتغال، پس از شیرجه برای جمع کردن توپ با ون نیستلروی، مهاجم هلند برخورد می کند و آسیب می بیند. دروازه بان پرتغال خشمگین است اما داور از اخطار دادن به ون نیستلروی خودداری می کند.
دقیقه 77: پرتغال از فرصتی عالی برای زدن گل سوم برخوردار می شود. میگوئل توپ را برای گومز ارسال می کند و او توپ را در اختیار مانیش قرار می دهد اما شوت سنگین او را ، کوکو سد می کند.

دیک آدووکات که پس از باخت تیمش به جمهوری چک زیر باران انتقادات رسانه های هلندی قرار گرفته بود، پس از اینکه هلند به مرحله نیمه نهائی رسید گفت که نیازی نمی بیند در مقابل این اتهامات از خود دفاع کند زیرا که او توانسته است هلند را به مرحله ای برساند که در آن تیمهائی مانند ایتالیا، فرانسه، آلمان و یا انگلستان حضور ندارند.
دو تیم هلند و پرتغال هشت بار به دیدار هم رفته اند که هلند فقط در یک بازی توانسته است پیروز شود و سه بازی مساوی شده است.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین