وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ز پانزدهم جام یورو 2004 آسمان اروپا نارنجی بود هلند صفر(6)- سوئدصفر(5) زمان : شنبه 27 ژوئن (7تیر) ساعت 18:45 به وقت گرینویچ ( برابر با 23:15 تهران) محل برگزاری : آلگاروه شهر فارو داور: لوبوس میشل از اسلواکی هلند: فان درسار، ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نتیجه روز پانزدهم جام یورو 2004

آسمان اروپا نارنجی بود


هلند صفر(6)- سوئدصفر(5)

زمان :

شنبه 27 ژوئن (7تیر) ساعت 18:45 به وقت گرینویچ ( برابر با 23:15 تهران)

محل برگزاری :

آلگاروه شهر فارو

داور:

لوبوس میشل از اسلواکی

هلند: فان درسار، رایزیگر، دی بوئر(بوما35)استام، فان برونکهورست، سیدروف، داویدز (هایتینگا61)، کوکو، فان درمیده(ماکای 86)، فان نیستلروی، روبن.

سوئد: ایساکسون، نیلسون، یاکوبسون، ملبرگ، اوستلاند، یونسون، اسونسون، لیندروت، لیونگبرگ، ابراهیموویچ، لارسن.

در ضربات پنالتی هلند: ضربات نیستلروی ، هیتینگا ، رایزیگز، ماکای و روبن تبدیل به گل شد و ضربه  کوکو گل نشد و از دست رفت.

در ضربات پنالتی سوئد:

ضربات کلشتروم ، لارسن ، لیونبرگ ، هلمسن تبدیل به گل شد ولی ضربات ابراهیموویچ و مل برگ گل نشد .

برای دومین بار در یورو 2004 ضربات پنالتی تکلیف تیم برنده را معلوم کرد و این بار هلند پس از ناکامی در یورو 2000 این بار به نیمه نیمه نهایی یک جام بزرگ رسید. ادوین فان درسار با پنالتی که از ملبرگ گرفت، حالا قهرمانی ملی هلندی ها است. هر چقدر ضربات پنالتی بااضطراب همراه بودند، در کل، به جز وقت های اضافه بازی سرد و کسل کننده یی را شاهد بودیم. هر دو تیم با احتیاط فراوان به زمین آمده بودند و قصد داشتند با استفاده از اشتباهات طرف مقابل به گل برسند. هلندی ها هیچ تغییری در ترکیب بازی با لتونی نداده بودند و سوئدی ها هم تنها با یک تغییر و حضور اوستلاند به جای ادمن مصدوم به زمین آمده بودند. ادووکات در ترکیب تیم خود جای روبن وفان درمیده را با هم عوض کرده بود تا با حضور روبن تکنیکی در سمت چپ دفاع سوئد فشار بیسشتری را به حیف خود وارد کنند. گرچه هلند در 10 دقیقه اول خطرات بیشتری را روی دروازه سوئد ایجاد کرد اما ضدحملات اسکاندیناوی ها زهردارتر بودند.

با شروع نیمه دوم، دوباره شاهد حضور روبن و فان درمیده، در پست های اصلی اشان بودیم. دیک ادووکات که از این تغییر تاکتیکی خود نتیجه یی نگرفته بود، سعی کرد دوباره رو به همان بازی همیشگی اش بیاورد. بردن توپ به جناحین و سانتر برای فان نیستلروی. از حدود دقیقه 60 به بعد بازی جان تازه یی به خود گرفت. موقعیتی خطرناک ابراهیموویچ که روی اشتباه استام خلق شد، می توانست یخ بازی را بشکند اما نه این حمله نه چند حمله هلندی ها که تقریباً تمام توپ هایشان به فان نیستلروی ختم می شد، روی عملکرد هر دو تیم تأثیرچندانی نداشتند. واقعیت این است که تک موقعیت های دو تیم که در مجموع به تعداد انگشتان یک دست هم نمی رسیدند، موجب نشد که در این بازی ساکن و یکنواخت تغییراتی ایجاد شود. گرچه در دقیقه 86 و با حضور روی ماکای در کنار فان نیستلروی، تحرک خط حمله هلند به مراتب بیشتر شد و همین تعویض موجب شد تا هلند در 4 دقیقه پایانی فشار بیشتری را روی دروازه سوئد بیاورد.

نیمه اول وقت اضافه در حالی آغاز شد که هر دو تیم برخلاف 90 دقیقه دفاع صرف، از لاک دفاعی بیرون آمده بودند و میل به هجوم در ترکیب هر دو به چشم می خورد. ضربه  روبن که روی اشتباه ایساکسون به تیردروازه برخورد کرد و ضربه کلستروم که به تور کناری دروازه برخورد کرد، نشان داد که تمایل هر دو تیم برای زدن گل تا حدودی بیشتر شده بود گرچه باز هم ترس و واهمه از پذیرش گل و همچنین خستگی ناشی از بیش از صد دقیقه بازی، باعث شده بود تا با وجود موقعیت های نسبتاً مناسب برای هر دو تیم، حملات بی محابا را از هر دو تیم شاهد نباشیم.

ای کاش تمام بازی مثل هر دو نیمه وقت اضافی بود. در این 30 دقیقه هر تیمی می توانست نتیجه را به نفع خودش کند.

در پانزده دقیقه دوم، دوبار توپ های سوئدی ها به تیر دروازه برخورد کرد. حتی هلند توسط فان نیستلروی به گل هم رسید اما انگار دروازه ها طلسم شده بودند. البته از درخشش ایساکسون روی ضربه آزاد سیدروف نمی شد گذشت.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین