تبیان، دستیار زندگی
زشگاههای یورو2004 استادیوم لوز نام ورزشگاه: لوز مالک: اسپورتینگ لیسبون و بنفیکا ظرفیت: 000/65 نفر معمار: دامون لاول مسابقات: سه مسابقه در مرحله گروهی، 1مسابقه در مرحله یک چهارم نهایی و مسابقه نهایی یورو2004 افتتاحیه رسمی: 25ا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

معرفی ورزشگاههای یورو2004

استادیوم لوز

نام ورزشگاه:

لوز

مالک:اسپورتینگ لیسبون و بنفیکا

ظرفیت:

000/65 نفر

معمار:دامون لاول

مسابقات:

سه مسابقه در مرحله گروهی، 1مسابقه در مرحله یک چهارم نهایی و مسابقه نهایی یورو2004

افتتاحیه رسمی: 25اکتبر 2003

باشگاهی که ابتدا در یک مغازه داروسازی در بلم تشکیل شد هم اکنون مالک بزرگترین استادیوم کشور پرتغال است. زمین جدید مجاور استادیوم قدیمی ساخته شده است و شامل مراکز تفریحی سنتی و استراحتگاه می باشد. با داشتن گنجایش 65 هزار صندلی و بهترنی تاسیسات این استادیوم به عنوان یک ورزشگاه 5 ستاره از طرف یوفا انتخاب گردید.

در واقع استادیوم لوز (استادیوم نور) اختصاصاً طوری طراحی شده که با اسمش کاملاً متناسب است چرا که از نور طبیعی بیشترین استفاده را برده است. زمین جدید در کنار زمین قدیم ساخته شده و دارای 65 هزار صندلی می باشد.

در سال جشن تولد صد سالگی بنفیکا و پنجمین سالگرد تاسیس استادیوم لوز قدیم، استادیوم جدید به عنوان محل برگزاری فینال جام یورو 2004 انتخاب گردید.

بنفیکا استادیوم لوز جدید را با مسابقه ای دوستانه با تیم ... ویدئوی اروگوئه افتتاح کرد و در این مسابقه 2 بر1 پیروز گشت همچنین قبل از مسابقه 65 هزار تماشاگر مشتاق از یک نمایش چند رسانه ای و آتش بازی دیدن کردند.