تبیان، دستیار زندگی
یک پایگاه عرب زبان با اشاره به نفوذ هواپیمای بدون سرنشین حزب الله لبنان به عمق اراضی اشغالی و وحشت اشغالگران قدس، تاکید کرد تاسیسات استخراج گاز رژیم صهیونیستی در تیررس مقاومت قرار گرفته است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دردسر جدید صهیونیست‌ها


یک پایگاه عرب زبان با اشاره به نفوذ هواپیمای بدون سرنشین حزب الله لبنان به عمق اراضی اشغالی و وحشت اشغالگران قدس، تاکید کرد تاسیسات استخراج گاز رژیم صهیونیستی در تیررس مقاومت قرار گرفته است.

دردسر جدید صهیونیست‌ها

به گزارش جهان ،پایگاه عربی پرس در مطلبی با عنوان "هواپیمای شناسایی ایوب تاسیسات گاز اسرائیل را در معرض خطر قرار داد" آورده است : سخنان سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله درباره هواپیمای شناسایی "ایوب" مشکلات مسئولان رژیم صهیونیستی را بیش از پیش افزایش داده است.

این پایگاه آورده است : در حالی که رژیم صهیونیستی به دنبال راهکاری برای شکست گنبد آهنین در برابر موشکهای مقاومت به داخل شهرکهای داخل اراضی اشغالی است، موضوع هواپیمای بدون سرنشین ایوب آغاز مصیبتی دیگر برای اسرائیلی هاست.

عربی پرس بیان کرد: بر اساس نتایج تحقیقات اولیه نیروی هوایی اسرائیل، هواپیمای ایوب در مسافت بسیار پایین پرواز کرده و حامل ادواتی بوده که مشخص نیست آیا این ادوات برای تصویربرداری و شناسایی اهدافی در خشکی یا دریا بوده است یا اهداف دیگری را دنبال می کرده است؟

این پایگاه می افزاید: منابع نظامی رژیم صهیونیستی بر این باورند که تاکنون تهدید اساسی علیه تاسیسات حفاری و استخراج گاز  اسرائیل قایقهای تندرو بمبگذاری شده بود اما موفقیت حزب الله در اعزام هواپیمای بدون سرنشین در طول ساحل اسرائیل و نفوذ به عمق اراضی اشغالی وضعیت را به کلی تغییر داده است.

عربی پرس در ادامه می نویسد: هواپیماهای بدون سرنشین حزب الله می تواند اهداف زیادی از جمله تاسیسات استخراج گاز اسرائیل را هدف قرار دهد.

این پایگاه بیان کرد: آنچه نگرانی اسرائیل را دو چندان کرده است سخنان سید حسن نصرالله درباره ادامه اعزام این قبیل هواپیماهاست.

منابع نظامی رژیم صهیونیستی بر این باورند که تاکنون تهدید اساسی علیه تاسیسات حفاری و استخراج گاز  اسرائیل قایقهای تندرو بمبگذاری شده بود اما موفقیت حزب الله در اعزام هواپیمای بدون سرنشین در طول ساحل اسرائیل و نفوذ به عمق اراضی اشغالی وضعیت را به کلی تغییر داده است.

قابل ذکر است که چند روز پیش هواپیمای بدون سرنشین وارد فضای سرزمین‌های اشغالی شده و با طی مسیری در حدود 300 کیلومتر و عبور از روی مهمترین مراکز نفتی و نظامی اسراییل، طی سه ساعت، خود را به نزدیکی اصلی ترین مرکز تاسیسات هسته ای این رژیم یعنی نیروگاه دیمونا در عمق صحرای نقب می‌رساند اما این نفوذ تا مدتها از دید رادارهای فوق پیشرفته پنهان بوده و حتی پس از کشف و انهدام نیز تا چند روز، به معمای لاینحل سردمداران این رژیم تبدیل شده بود

بر اساس اعتراف صهیونیست‌ها، شناسایی این پهپاد توسط رادارها نبوده و توسط دیده‌بان‌ها و از طریق چشم انجام شده است.

دردسر جدید صهیونیست‌ها

با اعلام این خبر و سخنرانی سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان، مهر بطلانی بر برخی اظهارنظرها زده شد که مدعی شدند این پهپاد، ساخته صنایع نظامی روسیه بود که احتمالا در اختیار کشورهای همسایه اسراییل قرار گرفته است.

دبیر کل حزب الله لبنان اعلام کرد که این پهپاد با استفاده از فناوری جمهوری اسلامی ایران و مونتاژ متخصصان حزب الله ساخته و بکارگیری شده است.

جمهوری اسلامی ایران در سالهای اخیر با سرمایه گذاری در حوزه هواپیماهای بدون سرنشین و با استفاده از برخی تجربیات اولیه در ایام دفاع مقدس، به عنوان قطب این صنعت در خاورمیانه و یکی از معدود کشورهای ساخت این تکنولوژی در دنیا شناخته می شود.

جمهوری اسلامی ایران البته در دو سال گذشته نشان داد نه تنها در ساخت پهپادهای شناسایی و جنگنده با دستیابی به سامانه هایی نظیر صاعقه، مهاجر، ابابیل، کرار و شاهد 129 بلکه در زمینه مقابله با پیشرفته ترین پرنده های بدون سرنشین آمریکایی نظیر آنچه در حوزه مقابله با پهپاد جاسوسی RQ170 رخ داد نیز به پیشرفتهای شگرفی دست یافته که حتی در مخیله دشمنان این نظام نیز نمی گنجد.

بخش سیاست تبیان


منبع:الف/ جهان نیوز