وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
به گفته رییس پلیس راهور استان اصفهان، ۳۰۰ هزار دانش آموز در سال‌جاری یار و همیار پلیس راهنمایی و رانندگی استان می‌باشند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

300 هزار دانش‌آموز در اصفهان یار و همیار پلیس شدند

۳۰۰ هزار دانش‌آموز در اصفهان یار و همیار پلیس شدند


 به گفته رییس پلیس راهور استان اصفهان، 300 هزار دانش آموز در سال‌جاری یار و همیار پلیس راهنمایی و رانندگی استان می‌باشند.

 

سرهنگ حسین غلامی امروز در همایش همیاران پلیس و فرهنگ یاران ترافیک به انعقاد تفاهمنامه همکاری بین ناجا و وزارت آموزش و پرورش برای اجرای طرح همیار پلیس اشاره کرد و اظهار داشت: براساس این تفاهمنامه کودکان پیش دبستانی و دانش آموزان مقطع ابتدایی به عنوان همیار یکم، دوم و سوم پلیس انتخاب می‌گردند.

وی با اعلام این موضوع که دانش آموزان مقطع راهنمایی نیز به عنوان پلیس یار جوان انتخاب می شوند، گفت: همیاران پلیس باید از امروز به وظایف خود عمل کرده و اجازه انجام تخلفات را به والدین خود ندهند.

رییس پلیس راهور استان اصفهان، تذکرات همیاران پلیس در نوروز امسال را سبب کاهش پنج تا شش درصدی تخلفات راهنمایی و رانندگی در استان عنوان کرد و اذعان داشت: ارتقاء سطح فرهنگ ایمنی در ترافیک و تقویت روحیه مسوولیت پذیری بین دانش آموزان و کاهش تخلفات راهنمایی و رانندگی از اهداف اجرای طرح همیار پلیس در مدارس است.

غلامی به اجرای طرح فرهنگ یاران ترافیک در سال گذشته اشاره و تصریح کرد: امسال برای اجرای این طرح در استان، 800 معلم انتخاب شده اند.

در شهر اصفهان چهار پارک ترافیکی به منظور آموزش دانش‌آموزان و آشنایی آنان با قوانین راهنمایی و رانندگی وجود دارد.

وی با بیان اینکه 50 نفر از معلمان استان نیز به عنوان بازرس کنترل نامحسوس انتخاب شده اند، اضافه کرد: این افراد اجازه دارند با متخلفان برخورد قانونی و بعد آنها را جریمه کنند.

غلامی افزود: در شهر اصفهان چهار پارک ترافیکی به منظور آموزش دانش‌آموزان و آشنایی آنان با قوانین راهنمایی و رانندگی وجود دارد.


منبع:خبرگزاری ایمنا

بخش سفیران تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین